korting hart Aardenburg 'Iedere hond kan gehoorzaam zijn' 23 'Het gaat om behoud van stadhuis' op onze betonlook vloeren van Forbo Betekoppenstad neemt een eigen carnavalslied op 'danstent van Vlieger' op kermis donderdag 15 september 2011 20% Actie alleen geldig op materiaalkosten www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl sas van cent - Sas van Gent krijgt zijn eigen carnavalslied. Begin deze maand hebben gelegen heidsband De Feestneuzen en de Sasse 'loe Cocker' Aswin Polmann het nummer In 't Sas vieren w'al- djd carnaval opgenomen. Het lied is een voorbode op het 5 x tl jaar carnavalsjubileum, waar de Bete koppenstad zich voor opmaakt. De jubileumactiviteiten worden op zaterdag 24 september afge trapt met een carnavalsquiz in cul tureel centrum De Speye. Maxi maal vijftig teams van vier perso nen spelen vanaf 19.33 uur. Tijdens de spelavond wordt het nummer van Polmann en De Feestneuzen gepresenteerd. Ria van Heese (83) en Willie Schelfaut (83) uit Hulst genieten na 60 jaar nog iedere dag met elkaar. foto Mark Neelemans Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen Henry Weesie van Hondenschool Heikant schreef een cursus 'honds' voor baasjes die hun hond beter willen leren kennen. foto Mark Neelemans Daar is altijd strijd om de rangor de. Honden corrigeren elkaar via een beet. Nou, de trainingsdisc moet je zien als een soort honden beet." Henry Weesie is specialist op het gebied van schapendrijven en daar bij komt de disc goed van pas. Je kunt immers je hond op afstand corrigeren door gewoon te ramme len. „En je laat ook meteen zien dat jij je rang in de roedel ver hoogt." John Fisher, uitvinder van de populaire clicker-methode, heeft de trainingsdisc ontwikkeld. Weesie heeft de methode verfijnd. „In tien lessen kun je je hond op leiden van nul tot een niveau dat je hem zo goed als los naast je kunt laten lopen. En het werkt bij alle rassen." Zelfs als bijzonder ei genwijs bekend staande honden als beagles zwichten voor de ram melende disc. Weesie: „Eigenlijk hoort geen en kele hond aan de lijn te lopen. Een hond die goed gehoorzaam is, heeft meer vrijheid dan een onge hoorzame hond. Die moet je beter in de gaten houden." Het boek Ge hoorzame Hond kost 19,95 euro en is verkrijgbaar in de boekhan del en via de hondenschool. www.hondenschool-heikant.nl door Eugène Verstraeten Bram Vreeke, Dick van Heijst en Frank van Eenennaam op het bordes van het stadhuis. foto Mark Neelemans Het plan van Hart voor Aardenburg is vooral bedoeld om het voor malige stadhuis te kun nen behouden. De initiatiefnemers van Hart voor Aardenburg zetten zich niet af te gen de plannen van Multifunctio neel cultureel centrum Aardeèn- burg. Beide groeperingen komen voort uit de vroegere actiegroep Behoud Stadhuis Aardenburg en Multifunctioneel cultureel cen trum Aardenburg kwam vlak voor de zomer ook met een-plan voor hergebruik van het stadhuis op de proppen. Hart voor Aardenburg komt met een ander plan, omdat de initiatief nemers bang zijn dat huisvesting van het (oude) archief van Aarden burg en de heemkundige kring in het voormalige stadhuis niet haal baar is, vanwege overheidsideeën over bundeling van diverse Zeeuws-Vlaamse archieven. Uit een enquête van de Stadsraad, wiens voorzitter zich bij Hart voor Aardenburg aansloot, bleek dat de meeste invullers het voormalige stadhuis willen gebruiken voor een 'maatschappelijke functie'. Ook zien veel Aardenburgers niets in het onderbrengen van een mu seum in de Sint Baafs. Dick van Heijst van Hart voor Aar denburg: „Wij hebben rekening ge houden met de enquêteresultaten. Met het onderbrengen van dorps huis, museum en een aantal vere nigingen is het stadhuis voor velen toegankelijk." Hoe moeilijk je hond ook in de omgang is, b'innen een kwartier kun je hem al beter laten gehoorzamen en na een stoomcursus van een week luistert hij naar je als de beste. Niet met roepen en brullen, of waanzinnig rukken aan een ket ting. Nee, het geheim zit hem in een trosje rinkelende metalen schijfjes, demonstreert Henry Weesie van Hondenschool Hei kant. Trainingsdisc heet het attri buut officieel. Weesie heeft een boek geschreven over het gebruik van deze hondvriendelijke trai ningsmethode. Gehoorzame Hond, heet het boek. Een cursus 'honds' voor baasjes die hun trouwe huis dier beter willen leren kennen. „Wij zijn de slimste diersoort, dus eigenlijk zouden wij controle moe ten hebben over onze Jiond", zegt Weesie. „Maar ik merk vaak dat dit juist niet zo is. Het is een com municatieprobleem. Mensen over schatten soms een hond en wil lend dat die zich aanpast aan het huishouden. Maar zo'n hond heeft een heel andere werkelijkheid. Wij communiceren via taal, een hond via zijn gedrag in een roedel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53