221 zeeland Stadhuis als bruisend H Man (32) uit Hoofdplaat ontkent mishandeling Hoge hakkenrace uitgesteld tot voorjaar Dansdocente studeert af in Oriëntaalse dans Casdrukpistool in beslag genomen Rob Ronalds treedt op in café Du Commerce Braziliaanse band op tweede Maespop almanak Bolus 'Maaltijd van weleer' voor dementerenden Willie viel op zijn Ria in vermaarde donderdag 15 september 2011 TERNEUZEN De hoge hakkenrace die Studio Bli- que zaterdag wilde houden door de Noordstraat in Terneuzen, is uit gesteld tot komend voorjaar. De or ganisatoren kregen de benodigde vergunningen niet op tijd rond. De bedoeling was om te beginnen op de Kop van de Noordstraat, en dames op hakken zo'n 300 meter te laten rennen. Er waren al zo'n twintig aanmeldingen. AXEL Fatima Weststrate-Ouazzani van dansstudio Fatimotion in Axel is af gestudeerd in Oriëntaalse dans aan de dansacademie van Egypte. Ze hoefde daarvoor overigens niet naar Egypte, want de lessen wer den aangeboden in Brussel. Ze start binnenkort cursussen Oriën taalse dans en freestyle-jazz in Ter- neuzen, Sas van Gent en Hulst Q www.fatimotion.com i MEEST GELEZEN 1'Gaffelwaterjuffer beschermen' 2. Riolering Nieuwstraat rampzalig 3. Verbrede Tunnelweg al zichtbaar TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto TERNEUZEN Een achttienjarige man uit Terneu zen is dinsdagavond rond 20.25 uur in zijn woonplaats aangehouden, omdat hij in het bezit was van een gasdrukpistool. Hij hield zich op dat moment met een groepje jongeren op in de Die- penbrockstraat. Het wapen, ook wel bekend als een balletjespistool, is in beslag genomen. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. TERNEUZEN Café Du Commerce in Terneuzen laat tijdens de kermisweek arties ten optreden. DJ Fabian bijt zater dag om 21.00 uur het spits af. Op zondag treedt vanaf 16.00 uur Wer ner Jonkman op. DJ Fabian komt op vrijdag 23 september (21.00 uur) weer. Een dag later draait hij vanaf 20.00 uur, voordat de Zware Jon gens en landelijk bekende Rob Ro nalds het podium beklimmen. TERNEUZEN Maespop beleeft komende zaterdag tijdens de kermis de tweede editie op het Arsenaalplein in de binnen stad van Terneuzen. De toegang is gratis. Het eerste optreden begint zaterdagavond om negen uur, het laatste stopt om twee uur 's nachts. De line-up bestaat uit: de Neder landse coverband SuperAutomatic, de garage/pop-band Autoramas uit Brazilië (bekend van MTV Awards) en de Zeeuwse dj Bas van der Peijl. Horecazaken Sydney en De Kroeg tekenen opnieuw voor de organisa tie van Maespop. MIDDELBURG - Tegen een 32-jarige man uit Hoofdplaat is gisteren in Middelburg een gevangenisstraf van veertien maanden geëist waar van vier voorwaardelijk. Als het aan de officier van justitie ligt, krijgt hij ook een boete van 150 eu ro en dient hij 551 euro schadever goeding te betalen. De man wordt ervan verdacht op 1 juni betrok ken te zijn geweest bij een poging tot diefstal met geweld en zware mishandeling. Daarnaast zou hij begin dit jaar zes winkeldiefstallen in Breskens, IJzendijke Hulst en Terneuzen hebben gepleegd en een valse naam hebben opgege ven. Op de bewuste dag reed de man met een 17-jarige jongen naar Waterschap Scheldestromen houdt zaterdag 24 september een open dag en liet daarom een persbericht uit gaan. Onder het motto 'peilen, proeven en beleven' is er allerlei vertier, zoals een speurtocht, waterschapsdemon straties en gratis vervoer met de stoomtrein Goes-Borsele van Goes naar de open dag. Natuurlijk wordt ook de inwendige mens niet vergeten: 'Naast een con sumptiebon voor koffie, thee of fris ontvangen bezoekers een bon voor een bolus die ze kunnen inwisselen op de rioolwaterzuivering', aldus het persbericht. Inwisselen tegen een hengel, vermoe den wij. Om zelf een verse bolus op te vissen. door René Hoonhorst et voormalige stad huis ligt aan de Markt, dat als hart van Aardenburg kan worden gezien. Om dat hart te laten bruisen, moeten er voorzieningen komen waar Aar denburgers en toeristen wat aan hebben. Met dat uitgangspunt voor ogen ging de actiegroep Hart voor Aar denburg op zoek naar 'trekkers' voor het voormalige ambtenaren- bolwerk. Ze vonden die vooral in vestiging van het gemeentelijk mu seum en het dorpshuis in het pand aan de Markt. De museumbe zoekers komen meestal overdag en de meeste activiteiten van het dorpshuis vinden 's avonds plaats. Dat geeft vaak mogelijkheden om eikaars ruimten te gebruiken. In de zomer, een seizoen dat het dorpshuis vaak minder wordt ge bruikt, kan het museum bijvoor beeld zalen gebruiken om wisselex posities te houden. Juist in de zo mer, toeristenseizoen, zal voor zul ke exposities de meeste belangstel ling zijn te genereren, aldus het rapport van Hart voor Aarden burg: Integratie dorpshuis en mu seum in voormalig stadhuis Aarden burg. Click van Heijst, Frank van Eenennaam en Bram Vreeke zijn drie leden van Hart voor Aarden burg. Het voormalige lid van de ac tiegroep Behoud Stadhuis Aarden burg, de voorzitter van de Stads raad Aardenburg en het voormali ge gemeenteraadslid benadrukken dat ze niets hebben tegen het huis vesten van oude archieven van Aardenburg en de heemkundige kring in het vroegere stadhuis. Maar Hart voor Aardenburg ver wacht dat de diverse Zeeuws- Vlaamse archieven uiteindelijk toch in Terneuzen terecht komen. De actiegroep kiest dan ook voor een pragmatische oplossing. Bo vendien is ze ook van mening dat heel wat minder mensen-het ar chief raadplegen dan er naar het dorpshuis komen. „We hebben on ze plannen getoetst aan en afge stemd op wensen van de inwoners van Aardenburg en de jongste ge meentelijke visies. Daarnaast heb ben we de kosten zo laag mogelijk gehouden", betoogt Van Heijst. Financiële man Vreeke vult aan dat er voor de diverse gebruikers van het markante pand kansen lig gen om ruimtes te verhuren. Zo zouden kerkgangers, die normaal wekelijks de Sint Baafs bezoeken, in de winter in het stadhuis te recht kunnen om verwarmingskos- ten te sparen. De centrale ruimte op de begane grond - de verdie ping op 'bordeshoogte' - kan niet alleen door toneelvereniging en Koninklijke Muziekvereniging Aar- denburgsche Fanfaren worden be speeld, maar als podium dienen voor gastmuzikanten. Voor Van Eenennaam is het vooral belangrijk dat het stadhuis gebruikt kan blij ven worden door de Aardenbur gers. Opslagmogelijkheden in het souterrain voor fanfare en carna valsclubs. En inwoners, onder wie ook en vooral scholieren, én toeris ten die in het museum kennis kun nen maken met de Aardenburgse en de streekgeschiedenis. Het trio vertegenwoordigers van de actiegroep wijst er op dat een VW-kantoor (met kaartverkoop en museumwinkel) en een cafeta ria de levendigheid verder opvoe ren. Nieuw Gemeentebelang en WD hebben het pleidooi van Hart voor Aardenburg al gehoord. CDA en PvdA volgen. Van Heijst: „Hopelijk kunnen we ook bij de andere partijen terecht, zodat de raad volgende maand een goed en afgewogen besluit kan ne men." Groede. De auto waarin zij zaten werd bestuurd door de hoofdbe woner van de woning waarin zij verbleven; diens vriendin reed mee. Onderweg kreeg de verdach te ruzie met de bestuurder en sloeg hem met een fles op het hoofd. De 32-jarige man verklaar de dat hij juist een ruzie had wil len voorkomen. Dat de 17-jarige al les nog precies wist, verbaasde de officier. „U was zo lam als wat, kon nauwelijks op uw benen staan en toch weet u zich alles nog hel der voor de geest te halen." Voor de jongeman lag de verklaring voor de hand: „Dat komt omdat ik Pool ben". Uitspraak over twee weken. Tip? redactie@pzc.nl Het achterste deel van het stadhuis is er later aan gezet en heeft geen historische betekenis of markante uitstra ling. Een nieuwe uitbouw voor een gastvrije grote hal en een toneel- annex expositiezaal is dan ook geen bezwaar. TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse wel- zijnsinstanties serveren woensdag een 'maaltijd van weleer'. Dat ge beurt in het kader van Wereld Alz heimer Dag. Mensen met demen tie, hun partners, mantelzorgers en familie kunnen terecht voor een maaltijd met typisch Zeeuwse gerechten. Er wordt ook informa tie gegeven over het belang van goede voeding. De bijeenkomst is in De Veste aan het Oostelijk Bol werk in Terneuzen en begint om 17.00 uur. Deelname kost 7,50 eu ro. Inschrijven kan tot en met mor gen via 0115 563015 (Aan Z), 0114 684700 (Welzijn Hulst) of 0117 455349 (Welzijn Oostburg). door Eugène Verstraeten HULST - In de jaren net na de oor log was de 'danstent van Vlieger' voor jongens en meisjes in het land van Hulst dé ontmoetings plaats. De tent stond op veel ker missen en dus ook op de kermis in buurtschap 't Jagertje bij Hulst. Daar was Ria van Heese met haar nichtje vanuit Kloosterzande heen gefietst en dat was Willie Schelfaut niet ontgaan. Hij vroeg haar ten dans en van het een kwam het ander. Na vier jaar ver kering stapten ze in het huwelijks bootje en gisteren waren Ria (83) en Willie (83) zestig jaar ge trouwd. Ze kregen een dochter, hebben twee kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Ze wo nen al meer dan vijftig jaar in hun huis aan de Mauritslaan in Hulst. Willie werkte jaren in de textiel en maakte carrière bij de toenmalige sokkenfabriek Mi-lock in Hulst. Totdat hij op 51-jarige leeftijd een hartaanval kreeg. „Ik wilde daarna graag weer terug aan de slag, maar ik mocht niet van de hartspecia list", zegt Willie, die daarna in de WAO terechtkwam. En dus had Ria haar man al vroeg hele dagen thuis. „Maar dat vond ik niet erg hoor", zegt ze. „We konden dan mooi samen het huishouden doen." En dat doen ze nog steeds, ze hebben nog geen hulp nodig. „Met de jaren ga je wel merken dat het niet meer zo gemakkelijk gaat. Maar ja, we hebben de tijd, we moeten ons toch niet meer haas ten." Het huwelijksfeest wordt za terdag gevierd met de familie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52