Zeeland PZC Recron hekelt toekomstvisie Sluis Overschrijding budget herbouw Hof van Eede ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 KRITIEK 'Gemeentebestuur wil toeristische sector alleen maar uitmelken en gedraagt zich onbetrouwbaar' Jaarlijke kermis 'verjaagt' weekmarkt in Terneuzen een tijdje naar Rosegracht Toch subsidie folkloristische en fokveedag Donderdag 15 september 2011 Stadhuis als bruisend hart van Aardenburg 21 Vanessa de Ridder runt grootste borduurbedrijf in Zeeuws-Vlaanderen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning oostburg - De gemeente Sluis wil helemaal niet investeren in de toe ristische sector, maar vooral geld incasseren uit die branche. Boven dien wekt het gemeentebestuur de indruk een onbetrouwbare part ner te zijn. Dat schrijft Recron Zeeuws-Vlaanderen in een brief aan het Sluise college. Sluis presenteerde enige maanden geleden een toekomstvisie. Recron is er niet blij mee. Het stuk begint nog hoopgevend, schrijft secretaris Marleen Vermeulen, door te stel len dat toerisme de economische motor van de streek is. Maar ver volgens staan er allerlei dingen in die dat ontkrachten, meent de be langenvereniging voor recreatieon- dernem,ers. Vooral een passage over de vereveningsbijdrage schiet de ondernemers in het verkeerde keelgat. Nu is het nog zo dat recrea tieondernemers die uitbreiden, geld investeren in groen in de om geving (de rood-voor-groen-rege- ling). Het college wil dat dit 'com- pensatiegeld' straks ook voor doel einden als musea, monumenten en theater gebruikt mag worden (rood-voor-rood). Recron is al geen voorstander van de vereveningsbijdrage, schrijft Vermeulen, want daarmee wor den ondernemers gestraft voor het creëren voor economische ontwik keling. Maar goed: afspraak is af spraak, stelt Recron. En die af spraak zomaar eenzijdig verande ren, wijst op onbetrouwbaar be stuur, vindt de vereniging. Dat geldt ook voor het voorstel om het beheer over de vereveningsgelden in handen van de gemeente te ge ven. Nu besluit de gebiedscommis- sie - waarin allerlei instanties, waaronder de Recron, samenwer ken - daar nog over. „Wij kunnen niet accepteren dat we buitenspel worden gezet", staat in de brief Recron vraagt ook meer mogelijk heden voor Nieuwe Economische Dragers (alternatief gebruik van boerderijen) in het buitengebied. De visie is overigens nog maar een concept. Naar aanleiding van alle reacties stelt de gemeenteraad de definitieve versie vast. Het is de tweede keer in korte tijd dat Recron kritisch is over voorge nomen gemeentebeleid. Enige maanden geleden protesteerde de club nog tegen het plan om het ge bruik van huizen als tweede wo ning in kleine kernen toe te staan. Daarover moet de gemeenteraad nog een besluit nemen. terneuzen - Het is kermis in Terneuzen en daarvoor moet de weekmarkt even wijken. Wachtten de kermisexploitanten meestal braaf tot de weekmarkt eind van de middag was afgebroken, dit jaar namen de eerste ex ploitanten dinsdagavond al bezit van de Markt, het Stadhuisplein en de entree van Steenen Beer. De kermis - die dit jaar 33 at tracties telt - begint morgenmiddag en wordt op de avond van zondag 25 september weer afgebroken. Bezoekers van de weekmarkt op de Rosegracht toonden zich gisteren tevreden over de locatie. Mevrouw Risseeuw (80), ter wijl ze een bosje paling kocht (traditie tijdens de kermis): „Het is hier heel gezellig. Moeten ze altijd doen." foto Mark Neelemans door René Hoonhorst eede - De herbouw van het Hof van Eede is nog niet begonnen, omdat de laagste inschrijving "voor de verbouwing twee ton hoger is dan de gemeente Sluis aan verzeke ringsgeld incasseert. Het gemeenschapscentrum en de er gedeeltelijk in gevestigde Sint Jo zefschool gingen eind 2010 in vlammen op. De verzekering wil 850.000 euro uitkeren, maar de laagste inschrijver voor de benodig de werkzaamheden vraagt zo'n twee ton meer. Wethouder Jan Schaalje liet de commissie Samen leving en Middelen weten dat wordt overlegd met de verzekering over een hogere uitkering. „Als die er niet komt, moeten we in de slag met aannemers om tot een sober der uitvoering te komen. We heb ben tenslotte afgesproken dat we geen extra geld uittrekken voor herbouw van het centrum." De wethouder waarschuwde dat het onwaarschijnlijk is dat het Hof van Eede r december al weer open kan. De gebruikers van het cen trum hebben in elk geval nog een kwartaal respijt. Want de gemeen te heeft het huurcontract voor het voormalige restaurant L' Herberie de eerste drie maanden volgend jaar al verlengd. oostburg - De fokveedag in Oost- burg en de Folkloristische Dag in IJzendijke kunnen in de toekomst waarschijnlijk toch op gemeentelij ke subsidie rekenen. De gemeente raad besloot eerder om de subsi dies in enkele jaren af te bouwen, maar diverse raadsleden kwamen daar de afgelopen maanden op te rug. Beide evenementen mogen niet verloren gaan, stelden ze. B en W vinden dat ook en wil daarom de oude subsidie halveren. Wet houder Jan Schaalje: „Als de ge meente voor de fokveedag bijvoor beeld voor zand en afzettingen zorgt en dat weer opruimt, scheelt dat de organisatie enorm."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51