Op de fiets door Kenia SDC Zeeland blijft winkels bevoorraden door Frank Balkenende 221 zeeland ADRZ CYCLING DOCTORS De chirurgen Willem Rinsema en Jan Jansen van het Admi- raai De Ruyter Ziekenhuis doen in oktober mee aan de Kenya Classic, een zware mountainbiketocht voor het goede doel. TRANSPORT Deel Biene Velde overgenomen Duikers halen afval uit Grevelingenmeer Dorpshuis houdt rommelmarkt Welzijnshuis spijkert senioren bij Vrouwen bijgepraat over politiezaken Skelet van een brasserie donderdag 15 september 2011 - sa# imrmumMiiiiii imi i iiiniiiiiiiiwiuniii<im door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Negen maanden na de start van Stadsdistributiecentrum Zeeland piekeren ondernemers Jan en Sandra Olree er niet over om het bijltje er bij neer te leggen. „We overleven, maar dat is dankzij onze eigen ondernemerskwalitei ten", zegt Sandra Olree. „Dat we nog bestaan, hebben we in elk geval niet aan de gemeente te danken", verzucht ze. Die liet het in haar ogen na om vrachtwa gens langer dan acht meter de toe gang tot de binnenstad te ontzeg gen, waardoor de meeste transpor teurs hun spullen gewoon tot aan de winkeldeuren in het centrum kunnen brengen. Daarnaast zijn er ook nog onderne mers in de binnenstad die bevoor raad worden door vrachtauto's van tien meter of langer, is de stel lige indruk van Olree. Dat beeld wordt overigens niet bevestigd door de gemeente. Controleurs let ten volgens een ambtenaar dage lijks op de lengte van vrachtwa gens. „We zien weinig tot geen overtredingen. Zodra we dat wel zien, delen we meteen een bekeu ring uit. Dat is dit jaar misschien één of twee keer voorgekomen", zegt een ambtenaar. Ondanks dat de regelgeving niet zo streng is als SDC Zeeland voor ogen had, heeft het bedrijf nu vijf vaste klanten. In de meeste geval len kost dat de winkeliers niets. Hun leveranciers betalen SDC Zee land een bedrag om de spullen ver der met een kleine vrachtwagen te SCHARENDIJKE Sportduikers halen zaterdag afval uit het Grevelingenmeer. De schoonmaakacties zijn bij de ha ven van Scharendijke (op initiatief van Duikcentrum Scharendijke en dive-inn De Rabbelaar) en bij Port Zélande (Sealand diving). De acties maken deel uit van een internatio nale campagne van sportduikorga- nisatie Padi. Komende zaterdag gaan wereld wijd duikers het water in om iets te doen aan de afvalberg onder wa ter. ELLEMEET In het Dorpshuis aan de Deense- straat in Ellemeet wordt zaterdag 24 september een rommelmarkt ge houden. Wie nog wat oude spulle tjes wil verkopen, kan een tafel hu ren. De kosten hiervoor zijn vijf eu ro per tafel. De rommelmarkt wordt gehouden van 8.00 uur tot 13.00 uur. De toegang is gratis. Meer informatie bij Nita Breeuwer: 06-466 1111 6. distribueren. „De Wereldwinkel is de enige die óns de vergoeding be taalt. Ze dragen ons bedrijf zo'n warm hart toe, dat ze hiertoe heb ben besloten", legt Olree uit. De stadsdistributie kende tijdens de Havendagen een plotse ople ving. „Veel winkeliers konden op eens niet meer bevoorraad wor den, omdat sommige straten totaal onbereikbaar waren. Op zo'n mo ment zie je dat het gevvoon kan." Dat SDC Zeeland een gezonde on derneming is, komt volgens Olree omdat deze zomer een deel van de activiteiten van transportonderne ming Biene Velde is overgenomen. Het werk voor de bevoorrading van de binnenstad, wordt gecombi neerd met andere transportactivi teiten. „Maar", zo benadrukt Ol ree, „ons hart ligt bij de stadsdistri butie en we zijn zeker van plan om te bewijzen dat wij de langste adem hebben." Biene Velde werd tot voor kort ge leid door Sandra's vader Kees van de Velde, tevens de geestelijk- va der van het Stadsdistributiecen- trum. „Vanwege gezondsheidsrede- nen heeft hij besloten te stoppen met Biene Velde." Negen vracht wagens zijn overgenomen door SDC Zeeland, de ander tien rijden nu voor Troost Transport in Mid- delharnis. Dat is een grote onder neming die nu al zestig vrachtau to's op de weg heeft. Op korte termijn zal de bekende naam Biene-Velde niet uit het Schouwen-Duivelandse straat beeld verdwijnen. „Pas als we een trailer vervangen, komt daar de nieuwe naam SDC Zeeland op." ZIERIKZEE Onder het motto 'met je tijd mee' organiseert het Welzijnshuis in Zie- rikzee een computercursus voor se nioren. Volgens coördinator Mels Hoogenboom is het belangrijk dat senioren leren werken met de com puter. Steeds meer zaken, zoals bankie ren, gaan via de computer. Op de cursus komen intemetbankieren, mailen, foto's versturen en andere zaken aan bod. De cursus wordt ge geven in het MFC in Zierikzee. In formatie: 0111-453444 OUWERKERK De NBvP Vrouwen van Nu afdeling Duiveland laten zich bijpraten over politiezaken. Volgens de organisato ren is de werkwijze van de politie vaak moeilijk te volgen voor bur gers en daarom komt op donder dag 22 september L. Mandemaker de werkwijze van het Zeeuwse po litiekorps belichten. De bijeen komst is in het dorpshuis van Ou- werkerk en start om 19.30 uur. De twee Cycling Doc tors, zoals hun geuzen naam luidt, fantaseren er al een beetje op los. Willem: „Het zou mooi zijn als er net voor Jan een giraf oversteekt en ik op tijd ben om die geweldige plaat te schieten. Of nog beter: dat Jan net onder die giraf doorrijdt, hahaha." De eerste editie van de Kenya Clas sic, waaraan honderden Neder landse fietsfanaten in de week van 22 oktober meedoen, moet geld in het laatje brengen voor Amref Flying Doctors, de grootste gezond heidszorgorganisatie in Afrika. De deelnemers moeten zelf sponsors zien te werven. De maag- en darm specialisten van het ADRZ-chirur- genteam, Willem Rinsema (57) uit MEEST CELEZEN 1Japanse filmploeg bezoekt Sumo 2. Lustrum paardrijden gehandicapten 3. Jaren dertig herleven in De Lanen EN VERDER Bekijk de weblogs die de verslagge vers van de PZC bijhouden op www.pzc.nl/blogs TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Goes en jan Jansen (40) uit Vlissin- gen, hebben hun beste beentje voor gezet. Met een bedrag van 12.064 euro staan ze inmiddels op plaats vijf van best gesponsorde teams. Rinsema: „De organisatie verlangt dat je minimaal 10.000 eu ro aan sponsorgeld meebrengt. De kunst is je omgeving enthousiast te maken. De VvAA, een ledenor ganisatie van en voor professionals in de gezondheidszorg, heeft 5000 euro extra sponsorgeld bijgedra gen voor de eerste vijftien leden die zich inschrijven voor de Kenya Classic. Daar zaten wij bij, dus dat schoot lekker op." Uiteraard hebben ze voortdurend reclame gemaakt voor de Kenya Classic. Een collega die met pen sioen ging, besloot de gulle giften die hij bij zijn afscheid ontving, door te sluizen naar de Cycling Doctors. Fabrikanten van zorgap- paratuur werden ook overgehaald een duit in het zakje te doen. En uiteraard hebben veel vrienden, fa- milie, ADRZ-collega's en kennis sen geld overgemaakt. Jansen: „Dat is het mooie van deze tocht. Je rijdt door een fantastisch landschap en je brengt tegelijker tijd met zijn allen een half miljoen euro mee om lokaal de gezond- J heid van bewoners te verbeteren." Het duo doet (nog) luchtig over de monstertocht die in de schaduw van de mu zenberg Kilimanjaro over stoffige Keniaanse weggetjes voert. In zes dagen tijd trappen ze 360 kilome ter door de woestenij. Dat bij een zinderende hitte van 35 graden of meer. Ze hebben zich bovendien aangemeld voor de snelste groep. Gaan ze dat volhouden? Rinsema: Ik ben in verschillende landen in Afrika geweest en ja, het is warm, maar is het ander soort hitte. We zitten per dag vijf tot ze ven uur op de mountainbike - 'ik ben eigenlijk meer van de race fiets' - waarbij we gemiddeld zo'n 20 tot 25 kilometer per uur zullen rijden. Onderweg zijn pauzes inge last om zorgprojecten te bezoeken. Het is geen marathon hoor. Je kunt gerust een beetje om je heen I kijken en genieten van de natuur." I Niettemin bereiden beiden zich gedegen voor. Rinse ma heeft onlangs in de Franse Pyreneeën een hoogtestage gedaan, want in Kenia rijden ze ook minstens op 800 meter boven zeeniveau. Jansen traint gewoon in Zeeland. Lekker van Dishoek naar de stormvloedkering rauzen, over nagenoeg allemaal onverhar de wegen. Als verwoed fietser heeft hij vele kilometers in de be nen. Bergen schrikken hem niet af Hij deed dit jaar mee aan Alpe d'Huzes. Vier keer ging hij naar bo ven als begeleider van een renner die zeven keer de beklimming vol tooide. Tja, en als je Jan Jansen heet, is opgeven eigenlijk nooit een optie. J) www.kenyaclassic.com OUWERKERK - De nieuwe contouren van brasserie de Vierbannen in Ouwer- kerk zijn goed zichtbaar. Het skelet torent hoog boven de weg en de naast gelegen caissons uit. Nu nog nadrukkelijk aanwezig, maar straks als het klaar is moet het gebouw door de aangepaste uitstraling opgaan in de om geving. De nieuwe brasserie is volgend jaar klaar. foto Dirk-Jan Gjeltema Mombasa SOMALIË 5892 meter hoo Fietsroute Kenyaclassic OEGANDA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42