niet verloofd zeeland 13 ADRZ benadrukt dat er nog huidartsen zijn Delta blij met cijfers eerste helft van 2011 Kanaalzone moet zijn eigen kansen grijpen Redactie zoekt creatief antwoord op bezuinigingen 'Redt de Kaloot' tegen dijkwerken donderdag 15 september 2011 'We moeten alle mogelijke Commentaar papieren barrières jaar geleden pleitte burgemees- proberen te slechten' 11 ter Daniël Termont van Cent (jOCUC DUVCYl al voor innige samenwerking. Ben de Reu, gedeputeerde. 'Een bedrijf kijkt niet naar een grens, maar welke kansen een locatie biedt' Gerard van Harten, Dow. Dinsdag, Prinsjesdag, komt het kabi net met de jaarlijkse Miljoenennota. Daarin zullen weer tal van bezuini gingsmaatregelen aangekondigd wor den. De redactie van de PZC is op zoek naar creatieve manieren om met de gevolgen van deze bezuinigin gen om te gaan. Zoals ouders die ge zamenlijk de kinderopvang regelen, de met ontslag bedreigde militair die zelf al ander werk heeft gevonden, ie mand die een oplossing voor het wegvallen van het persoonsgebon den budget heeft gevonden of crea tieve antwoorden op bezuinigingen in de cultuursector. Meld het voor zien van uw telefoonnummer op verslaggeving@pzc.nl. door Nadia Berkelder middelburg - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis is een publici teitsoffensief begonnen over der matologie. Aanleiding is het ver trek van huidarts Werner Habets naar een zelfstandige kliniek in Middelburg. Ook na het vertrek van Habets is het nog mogelijk om in Vlissingen een afspraak te maken met een dermatoloog, benadrukt zieken huiswoordvoerder Jaap Nelemans. Twee huidartsen uit Goes nemen het spreekuur over. „Ze verdelen hun werkzaamheden nu over drie lokaties: Goes, Vlissingen en Zie- rikzee. We krijgen telefoontjes van patiënten die contact met dokter Habets willen, maar ook van men sen die in het ziekenhuis willen blijven." Habets opende onlangs een kliniek in Middelburg, samen met dermatologen uit het zieken huis in Bergen op Zoom. Het ADRZ stuurde gisteren een persbericht waarin melding wordt gemaakt van de dermatologisch wapenfeiten: een wondexpertise- centrum, het kindereczeemcen- trum en het huidkankercentrum. „In het ziekenhuis kunnen we met verschillende disciplines samen werken", zegt Nelemans. „Dat kan in een kliniek minder goed." borssele - De vereniging 'Redt de Kaloot' heeft bezwaar gemaakt te gen de ontheffing voor de natuur beschermingswet die het water schap heeft gekregen voor de dijk- verbetering van de Oostelijke Sloe- havendam en de Kaloot. De vereniging vraagt zich af waar om dat werk nodig is en maakt zich zorgen over de consequenties van dat werk voor de zeldzame Blauwe Zeedistel. 'Redt de Kaloot' wijst er in een reactie op de ontheffing op dat de te versterken dijk wordt doorsne den door de Sloehaven en zet dan ook vraagtekens bij het effect van de verzwaring. De vereniging wil overigens niet dat er getornd wordt aan de veiligheid. Vlaamse en Zeeuwse bestuurders lonken naar elkaar als nooit tevoren. Daarbij ste ken de havens uit als mogelijk eerste prettige raakvlak. Dat bleek gisteren bij een Middel burgs debat over de ontwikke ling van de Kanaalzone. Wat uit deze Vlaams-Zeeuwse chemie zal voortkomen moet worden afgewacht. Dat de partijen be seffen dat zij elkaar nodig heb ben, en dat zij zich niet laten af schrikken door het feit dat zij soms zowel collega als concur rent zijn, is een goed begin. De samenwerking tussen Zee land en Vlaanderen biedt veel meer mogelijkheden. Wat voor de havens werkt, werkt wel licht ook in het onderwijs, bij de huisvesting en op de arbeids markt. Dan moeten er wel wat barrières worden geslecht. Bel gische werklozen zijn bijvoor beeld nog niet te bewegen om in de Nederlandse tuinbouw te werken. Dat het toch echt gren zeloos goed kan gaan, bewijzen de ziekenhuizen met een prima samenwerking tussen Terneu- zen en Gent. Wie volgt? middelburg - Energiebedrijf Delta is content over de resultaten die in de eerste helft van dit jaar zijn ge boekt. Die tevredenheid geldt voor al de afvalpoot van het bedrijf Op het gebied van de afvalverwer king behaalde Delta meer omzet dan was voorzien. Bij energie kwa men de resultaten overeen met ver wachtingen. De omzet over de eerste zes maan den van 2011 groeide met 21 mil joen euro tot ruim een miljard. Het bedrijfsresultaat ging van 44 naar 52 miljoen euro. De goede resultaten van de afval sector (vooral in Nederland en Bel gië) waren te danken aan veel aan bod van afval op de verschillende verwerkingsinstallaties en aan en kele saneringsopdrachten. Bij gas en elektriciteit had Delta te maken met prijsschommelingen, onder andere door het stilleggen van de kerncentrales in Duitsland en de onrust in de Arabische we reld. Daarnaast was de Sloecentra- le in verband met onderhoud vrij langdurig buiten bedrijf In de eerste helft van 2011 is het aantal internet-, telefonie- en digi tale tv-klanten met respectievelijk 3,3,3,9 en 9,2 procent gestegen. Voor heel 2011 handhaaft Delta de verwachting dat het resultaat in lijn zal liggen met dat van 2010. Eerder dit jaar gaf Delta aan een winst van 90 miljoen euro te ver wachten. Minister Maxime Verhagen eet een oester met Commissaris van de Konin gin Karla Peijs. foto Mechteld Jansen evenmin opzienbarend. De 1,5 mil joen euro voor een project met groene grondstoffen in de kanaal zone en 4,5 miljoen voor twee rest- warmteprojecten in de kanaalzone en Vlissingen-Oost, had Verhagen al in deze krant aangekondigd. Peijs, die zelf als minister ooit veel meer goedgeefsheid jegens Zee land aan de dag legde, had op meer gehoopt. In haar openings woord sprak ze over 'geld en grond om de potenties van Zee land op het gebied van een groene economie waar te maken'. Met 'grond' doelde ze op terreinen die het rijk bezit. De boodschap was dus eigenlijk: de kanaalzone moet zijn eigen kan sen grijpen. Die zijn er volop, ver zekerden Verhagen en de Vlaamse minister-president Kris Peeters. De laatste stipte - zonder de pol der met naam te noemen - het streven van de Nederlandse rege ring aan de ontpoldering van de Hedwigepolder te voorkomen. Pee ters zei benieuwd te zijn naar de uitkomst van de gesprekken die Nederland erover met de Europese Unie voert. Hij herhaalde het prin cipiële Vlaamse standpunt: verdra gen moeten worden nageleefd. Ook de Scheldeverd ragen. door Ben Jansen middelburg - De stroom sms-jes van commissaris van de koningin Karla Peijs heeft geholpen. De jari ge minister van EL&.I Maxime Ver hagen kwam gisteren op de Oester partij in Middelburg niet alleen een cadeautje in ontvangst ne men; hij trakteerde ook zelf Tien toezeggingen deed de be windsman tijdens het minisympo sium over de kanaalzone tussen Terneuzen en Gent, dat aan het netwerkevenement vooraf ging. Hij nummerde ze keurig. Welbeschouwd viel het wel mee - of liever gezegd een beetje tegen - met de gulheid van Verhagen voor Zeeland in het algemeen en de ka naalzone in het bijzonder. Natio naal beleid om onderzoek en ont wikkeling te bevorderen is natuur lijk ook voor de kanaalzone van toepassing en dat geldt ook voor het streven regels te schrappen die vernieuwende economische activi teiten in de weg zitten. Bevorde ring van de samenwerking tussen de havens in Zuidwest-Nederland en Vlaanderen, organisatie van een Nederlands-Vlaamse handels missies en hulp bij het aantrekken van buitenlandse bedrijven waren Gerard van Harten, voorzitter Raad van Bestuur Dow Benelux. „In de tijd dat Dow op zoek was naar een nieuwe locatie in Neder land, regende het in Delfzijl en scheen de zon in Terneuzen. Niet dat dit doorslaggevend was." Peter Mortier, adjunct-directeur-ge- neraal Haven van Gent. „Wij zijn volop bezig de problemen met leefbaarheid in onze Kanaalzo ne aan te pakken. Dat werkt. In dor pen die praktisch waren afgeschre ven, komen weer jonge gezinnen." Ben de Reu, Daniël Termont en Gerard van Harten. foto's Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3