Biljarten is voor Bodbijl therapie Nog medaillekansen springruiters Boom verdedigt leiderstrui met verve Paul Bodbijl uit Dreischor heeft een aantal bewogen jaren achter de rug. Toch haalt hij nog veel voldoening uit het biljarten. donderdag 15 september 2011 BILJARTEN 2008 sport33 Bodbijl stond in 2008 voor het laatst in de finale persoonlijk kampioenschap driebanden. Paul Bodbijl heeft het plezier in biljarten weer helemaal terug. foto Dirk-Jan Cjeltema door Joop van den Oudenhoven DREISCHOR - Komend weekeinde wordt in Clubhuis De Graanbeurs in Zierikzee het persoonlijk kam pioenschap driebanden tweede klasse, poule noord gehouden. De opvallendste deelnemer is onge twijfeld de 57-jarige Paul Bodbijl uit Dreischor. Niet alleen qua pos tuur torent hij boven iedereen uit, ook qua biljart- en levenservaring is hij geen groentje meer. Het is voor Bodbijl zijn eerste fina leplaats sinds 2008, maar dat heeft alles te maken met wat hem toen overkwam en nog altijd een we zenlijk deel uitmaakt van zijn le ven. In dat jaar, in november, nam Bodbijl deel aan het gewestelijk kampioenschap driebanden twee de klasse in Goirle. Hij pendelde op en neer en op zondagmorgen na het ontbijt zei hij tegen zijn vrouw Margo: Als jij koffie zet, laat ik de hond even uit, dan drinken we koffie en ga ik op mijn gemak naar Goirle. „Margo reageerde een beetje vreemd vond ik, ze mompelde wat", vertelt Bodbijl. „Ik draaide me naar haar om. en zag haar mond aan een kant een beetje wegzakken. Ik schrok en belde mijn dochter die schuin tegenover woont en de huisdokter. De dok ter zei: 'ze moet naar het zieken huis' en belde meteen een ambu lance." Margot Bodbijl: „Ik voelde me al een paar uur niet goed maar zei niks omdat ik zijn weekend niet wilde verpesten. Maar ja, het was al te laat." Bodbijl reed achter de ambulance aan en belde naar Goir le om te vertellen dat hij met zijn vrouw op weg naar het ziekenhuis was en als het meeviel hij wat la ter alsnog zou komen. In het zie kenhuis was snel duidelijk dat zij een hersenbloeding had gehad en moest blijven. „Ik heb naar Goirle gebeld, dat ik niet meer zou ko men. Biljarten was op slag onbe langrijk geworden. Margo moest vechten om met een halfzijdige verlamming het leven weer op te pakken en ik moest er zijn om te helpen, op te vangen en de zaak (Bodbijl bezit een Dierenspeciaal zaak) draaiende te houden. Haar wilskracht was en is nog altijd be wonderenswaardig." Margo Bodbijl is volledig rolstoel gebonden maar wil van afhanke lijkheid niet horen of weten. „Ik ben nog altijd een mens en kan nog veel. Ik ga uit van wat ik nog kan en niet van wat ik mis", zegt ze strijdvaardig. „Na een poos vond ik dat Paul het biljarten, waarmee hij was gestopt, weer op moest pakken. Hij had het nodig. Moest zich ontspannen om niet aan de stress ten onder te gaan. Bil jarten is voor hem therapie." Paul heeft de keu toen langzaam weer opgepakt. „Ik speel nu in een C2 libreteam bij mijn club DOS. Dit jaar debuteer ik op de grote ta fel in de vierde divisie bij Zandee Kloetipge. Daar kijk ik naar uit. Bil jarten heb ik van Ger Monster ge leerd. We speelden elke zaterdaga vond in het café van Piet Vijver berg in Ouwerkerk waar ik in het weekeinde werkte. Om acht uur werd het rustig in de zaak en speel den we wie het eerst 1000 punten had. Dat werd vaak wel vier uur in de morgen. Mijn mooiste ervaring in het biljarten vergeet ik nooit meer. Ik was zeventien jaar. Ik speelde mijn eerste PK, in het libre vijfde klas, in Hulst. Op zaterdaga vond om negen uur stapte de kas telein de zaal in en zei: stoppen jongens. De Schutterij is kam pioen geworden en komt eraan." De posities van de ballen werden afgetekend, het zeil ging over de ta fel, de stand werd opgeschreven en de volgende dag gingen we ver der waar we gebleven waren. Die avond hebben we tot vier uur 's nachts mee gefeest. In de finale werd ik tweede. Ik moest de laat ste partij winnen om kampioen te worden maar speelde gelijk. Dat vergeet ik nooit meer." Zijn slecht ste ervaring mag duidelijk zijn. „Dit weekeinde hoop ik vooral te genieten. Ik kom als achtste bin nen dus dat kan alleen maar verbe teren. Het voornaamste is dat ik er weer bij ben", aldus Bodbijl. Het wordt een strijd tussen Beve land en Schouwen-Duiveland al is laatstgenoemde in de minderheid. Bodbijl en kersvers clubgenoot An ne Stins moeten het opnemen te gen zes Bevelanders waarbij dient gezegd dat de Peelanders Cees Bouwman en loop de Fouw voor De Graanbeurs uit Zierikzee uitko men. Naast topfavoriet en enige promovendus in het deelnemers veld Hans van der Plasse uit Lewe- dorp komen plaatsgenoot Rudy Rooze, Wim Zandee uit Kloetinge, Piet van der Borgt uit Wemeldin- ge en Chris Mijnsbergen uit Goes in actie. Er wordt vrijdag gespeeld vanaf 19.00 uur, zaterdag en zon dag om 11.00 uur. MADRID - De Franse ploeg heeft de eerste dag van het Europees kam pioenschap voor springruiters in Madrid met de eerste plaats afge sloten. Het verschil met de Duit sers is echter miniem, 1,46 punt. Achter de twee favoriete landen staan Zweden (derde plaats) en Nederland (vierde plaats) ook dicht bij elkaar in hun strijd om de drie olympische tickets. De Zweden hebben 0,68 strafpunten minder. Zweden staat binnen een spring- fout achter de Fransen, Nederland net daarbuiten (4,47 punten). Be langrijker voor Jeroen Dubbeldam, Gerco Schroder en Eric en Maikel van der Vleuten is echter dat de an dere concurrenten voor Londen meer dan een springfout achter stand hebben. Het verschil met gastheer Spanje dat zevende staat, is meer dan een springfout (4,11). Italië (5,07), Ierland (5,70) en Zwit serland (7,24) zijn verder achterop geraakt en moeten twee springfou- ten goed maken op de Nederlan ders. In het individuele klasse ment is Schroder de beste Neder lander. Hij staat op de tiende plaats, 1,54 punt achter de Franse leider Olivier Guillon. Ook Dubbel dam (17e) en Maikel van der Vleu ten (26ste) staan binnen een springfout van de eerste plek. Dat geldt in totaal trouwens voor 28 combinaties. Nederland is drievoudig Europees kampioen met eindzeges in 1977 (Rome), 1991 (München) en 2007 (Mannheim). CAERPHILLY - Lars Boom heeft giste ren met verve zijn leiderstrui in de Ronde van Groot-Brittannië verde digd. De wielrenner van Rabo bank finishte in de vierde etappe, van Welshpool naar Caerphilly, als tweede achter de Noorse wereld kampioen Thor Hushovd. De etap pekoers eindigt zondag in Londen. Boom won dinsdag de derde etap pe en nam daarmee de leiding in de Ronde van Groot-Brittannië. Phillippe Gilbert heeft gisteren de Grote Prijs van Wallonië op zijn naam gebracht. De succesvolle Belgische wielren ner was na een rit over 203 kilome- ter van Chaudfontaine naar Na men, met aankomst op de Citadel, een paar seconden sneller dan de Fransman Julien Simon en zijn landgenoot Björn Leukemans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33