sport 131 Real maakt rol als favoriet in groep Ajax meteen waar gsnlijk te weinig timers nog in onzekerheid PSV heeft op papier gemakkelijke opdracht Financiële zorgen voor Barcelona CHAMPIONS donderdag 15 september 2011 ZAGREB - Real Madrid is de Cham pions League goed begonnen. De Spaanse 'grootmacht, met algeme ne stemmen gekozen tot de favo riet in poule D met onder meer Ajax, won gisteravond in Kroatië met 1-0 van Dinamo Zagreb. An gel Di Maria maakte de kostbare treffer in het begin van de tweede helft. Aitor Karanka, die de geschorste losé Mourinho als coach verving, had er voor gewaarschuwd. „Dina mo is meer dan tien jaar niet zo ver gekomen en alleen daarom al een lastige tegenstander voor ei gen publiek." Dat bleek, al beperkten de Kroaten zich in de eerste helft vooral tot verdedigen. Dat deden ze gestuurd door Luis 'Lucho' Ibanez, een 23-ja- rige Argentijn van 1,70 meter, voor treffelijk. De Madrilenen werden zelden gevaarlijk en probeerden het daarom al snel met schoten van afstand. Bij een van de eerste gelegenhe- BARCELONA - Op het veld mag FC Barcelona dan bijzonder succesvol zijn, de financiële resultaten van de Catalanen zijn allesbehalve rooskleurig. De clubleiding liet gis teren weten dat de economische si tuatie bij Barfa weliswaar is verbe terd, maar nog altijd penibel is. Barcelona slaagde er afgelopen sei zoen in de schuld terug te brengen van 430 naar 364 miljoen euro. „Dat is niet de schuld die we wil len, we zullen 'm verder moeten verlagen, naar een aanvaardbaar ni veau", aldus Javier Faus, vicedirec- teur van de financiële afdeling van Barcelona. De Catalaanse groot macht speelt dit seizoen voor het eerst in de historie met shirtrecla me. Het contract met Q_atar Foun dation levert de club tot 2016 165 miljoen euro op. den trof Karim Benzema de lat. Een counter van Dinamo dwong doelman Iker Casillas tot de groot ste reddingsactie. Hij hield de door gebroken Ante Rukavina van sco ren af Het surplus aan talent betaalde zich na rust wel uit. Di Maria knal de de bal in de 53e minuut in de bovenhoek op aangeven van Mar- celo. Real slaagde er vervolgens on danks het vele balbezit en de offen sieve bedoelingen niet in de voor sprong uit te breiden, zodat Dina mo hoop hield op een stuntje. Dat bleef uit, ook tegen tien man. Mar- celo kreeg twintig minuten voor tijd zijn tweede gele kaart. Internazionale begon op eigen veld met een o-r-nederlaag tegen Trabzonspor. Het doelpunt werd een kwartier voor tijd 'gemaakt door Ondrej Celustka. Bij Inter, dat het afgelopen weekeinde ook de nationale competitie begon met een nederlaag, was Wesley Sneijder basisspeler. Zondag tegen Groep A Viliarreal-Bayern Miinchen 0-2 (0-1). 6. Kroos 0-1, 75. Rafinha 0-2. Scheidsrech ter: Eriksson (Zwe). Gele kaart: Timos- hchuk, Schweinsteiger (Bayern), Marche- na (Villarreal). Aantal toeschouwers: 18.000. Manchester City-Napoli 1-1 (0-0). 69. Cavani 0-1, 75. Kolarov 1-1. Scheidsrech ter: Cakir (Tur). Gele kaart: Zabaleta (Ci ty)» Maggio, Cannavaro, Aronica, Inler (Na- poli). Aantal toeschouwers: 47.000. Groep B Internazionale-Trabzonspor 0-1 (0-0). 76. Celustka. Scheidsrechter: Benque- renqa (Por). Gele kaart: Nagatomo, Zarate (Inter), Kaqar, Alanzinho, Altintop, Cech (Trabzonspor). Aantal toeschouwers: 55.000. Lille-CSKA Moskou 2-2 (1-0). 44. Sow 1-0, 57. Pedretti 2-0, 72. Doumbia 2-1, 90. Doumbia 2-2. Scheidsrechter: Johan- nesson (Zwe). Gele kaart: Basa, Hazard, Pedretti (Lille), Nababkin, Dzagoev (CS- KA). Aantal toeschouwers: 18.000. Palermo was de Nederlandse inter national nog op de bank begon nen. Manchester United heeft in zijn eerste wedstrijd meteen punten verspeeld. De finalist van vorig sei zoen speelde in Lissabon gelijk te gen Benfica, 1-1. Benfica, dat eer der in de kwalificatie van het toer nooi FC TWente uitschakelde, kwam na 24 minuten op voor sprong door een treffer van Oscar Cardozo. Nog voor de rust maakte routinier Ryan Giggs de 1-1. Bayern Miinchen begon met een zege. De Duitsers wonnen in Span je van Villarreal. Het werd 2-0. To ni Kroos scoorde al na zeven minu ten voor Bayern. Rafinha maakte er na de hervatting 2-0 van. Bij het elftal van trainer Jupp Heynckes ontbrak Arjen Robben. De Nederlandse international is nog steeds geblesseerd aan zijn schaambeen. Villarreal speelde met voormalig Feyenoorder Jona than de Guzman. Groep C FC Basel-Otelul Galati 2-1 (1-0). 38. Frei 1-0, 58. Pena 1-1, 84. Frei 2-1 (straf- schop). Scheidsrechter: Collum (Sch). Ro de kaart: Salagean (Otelul), Huggel (Ba sel, 2xgeel). Gele kaart: Streller (Basel), Rapa, Antal, Grahovac (Otelul). Aantal toe schouwers: 36.000. Benfica-Manchester United 1-1 (1-1). 23. Cardozo 1-0, 41. Giggs 1-1. Scheids rechter: Skomina (Slv). Gele kaart: Rooney, Carrick (United), Aimar, Pereira, Gaitan (Benfica). Aantal toeschouwers: 36.000. Groep D Ajax-Olympique Lyon 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Stark (Dui). Gele kaart: Kallström, Lovren, Gomis (Lyon). Aantal toeschouwers: 51.000. Dinamo Zagreb-Real Madrid 0-1 (0-0). 52. Di Maria 0-1. Scheidsrechter: Moen - (Noo). Rode kaart (2xgeel): Marcelo (Real). Gele kaart: Leko, Pokrivac (Za greb), Pepe (Real) Aantal toeschouwers: 30.000. axime Gonalons is vlak in de buurt. met het gelijkspel. „Ik denk dat we twee punten hebben verloren, maar achteraf ben ik wel blij met een punt", aldus De Boer. De trainer zag zijn jonge elftal een aantal kansen krijgen, maar ook Lyon was regelmatig gevaarlijk. foto Olaf Kraak „Door knullige fouten van ons ge ven we kansen weg. Zij kwamen er snel uit en kregen daardoor twee, drie goede mogelijkheden. Dit was een fantastische les voor ons als technische staf en voor de spelers." Jan Vertonghen gemaakt' 'Uiteindelijk hebben wij toch te veel fouten gisteren tijdens een persconferen tie op Papendal, De Goesenaar, die al diverse WK's meemaakte, is één van de Zeeuw en die er nog bij zitten. De andere twee zijn Sassenaar Anthony van Assche en Middelburger Jeffrey Te- 1 lussa. Alle drie hebben in de WK-voorbereiding progressie ge maakt en sterke oefeningen laten zien, maar ze zijn nog geen zeker- heidjes. Van Minde heeft het voordeel dat hij, bijna als enige, zo goed als pijn vrij kan turnen. Een lichte schou derblessure dwingt hem zijn trai- ningsarbeid te doseren, maar eigen lijk mag de kwetsuur geen naam hebben. „Tijdens wedstrijden heb ik er geen last van. Dan voel ik die schouder dankzij de adrenaline niet eens", zei de Bevelander, die vindt dat hij op het WK zou moe ten turnen. „Ik heb vijf heel solide oefeningen, op de trainingen gaat het de laatste weken supergoed en ik ben nagenoeg helemaal fit..." Dat laatste kunnen Van Assche en Telussa (nog) niet zeggen. De Zeeuws-Vlaamse allrounder heeft een recent zijn arm overstrekt en de Middelburgse toestelspecialist (ringen, vloer, sprong) kampt met enkele gekneusde tenen, zondag opgelopen tijdens een interland in Frankrijk. Beiden kunnen wel trai nen, maar nog niet voluit. Dat de selectie gisteren nog niet bekend werd gemaakt, is een nood- sprongetje van de KNGU. De bondscoaches hopen nog dat alles op z'n pootjes terecht komt, maar maken zich al wel lichtelijk zorgen over het WK. „Het zal best pittig worden om bij de beste zestien te eindigen", zei Van Bokhoven. „Op het WK van 2010 waren we zeven tiende. We zullen ons dus moeten verbeteren. Dat kan wel, maar dan moeten de mensen die je écht no dig hebt fit zijn." De beste acht landen in Tokio plaatsen zich direct voor de Olym pische Spelen van 2012. De num mers negen tot en met zestien kwalificeren zich voor een 'teste- vent', dat in januari in Londen wordt gehouden. De eerste vier landen in die wedstrijden dwin gen alsnog olympische deelname af Carlo van Minde en Anthony van Assche zijn deze zomer al in de Ja panse hoofdstad op trainingsstage geweest. Beiden hebben met een Oranje-delegatie uitgebreid ge traind op de Japanse toestellen, die anders zijn dan de vertrouwde Nederlandse. De kans dat zij nu weer meegaan is groter dan dat Jef frey Telussa wordt geselecteerd. Die hoopt.dat hij wordt verkozen boven Yuri van Gelder, die exact hetzelfde takenpakket heeft. „Yuri is natuurlijk op ringen beter", zei de Middelburger gisteren. „Maar ik kan dat. compenseren op sprong en vloer." EINDHOVEN - Doelman Andreas Isaksson is gisteren op de training bij PSV geblesseerd geraakt na een botsing met zijn collega Khalid Sin- ouh. Daardoor liep de Zweed een blessure aan zijn bovenbeen op. Het is twijfelachtig of hij vandaag deel uitmaakt van de Eindhovense selectie voor de thuiswedstrijd te gen het Poolse Legia Warschau in de Europa League. Indien Isaksson niet tijdig hersteld is, neemt Sinouh zijn plaats op de bank in. De Zweedse keeper moest zondag in het duel met VW-Venlo (3-3) al zijn basisplaats onder de lat afstaan aan nieuwko mer Przemyslaw Tyton. PSV haal de de Poolse doelman voor bijna drie miljoen euro op bij Roda JC. Tyton (24) is de beoogde eerste keeper van PSV in de toekomst. Hij tekende vorige maand een con tract voor vijf jaar. Op basis van het verleden staat PSV tegen Legia Warschau voor een gemakkelijke opdracht. De ploeg uit Eindhoven speelde zes keer eerder tegen een Poolse club. Alle wedstrijden werden in winst omgezet. PSV versloeg in de jaren zeventig Gwardia Warschau (3-0 en 5-1), Ruch Chorzow (4-0, 3-1). en Widzew Lodz (1-0, 5-3). Legia Warschau was in 2002 in de eerste ronde van de Uefa Cup suc cesvol tegen FC Utrecht. De Polen wonnen beide duels, met 4-1 en 3-1. Onder Fred Rutten is PSV al veer tien Europese thuiswedstrijden op rij ongeslagen. De laatste neder laag in Eindhoven dateert van 9 de- cember 2008, in de Champions League tegen Liverpool (1-3). Sinds dien won PSV tien keer en eindig den vier Europese wedstrijden in een gelijkspel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31