301 sport Gelijkspel Ajax tegen Lyon is eii Zeeuwse ti Kroonen stopt door blessure Cebrseiassie loopt Zevenheuvelenloop KNVB haalt topklasser Barendrecht uit beker Carvalho geschorst voor Portugal CHAMPIONS LEAGUE De eerste wedstrijd in de poulefase van de Champions League 2011-2012 levert Ajax een punt op. AJax speelde voor de elfde keer tegen een Tegen Olympique Lyon wordt het 0-0. Amsterdammers wonnen daarvan zeven keer. donderdag 15 september 2011 NIJMEGEN De Ethiopische hardlooplegende Haile Gebrselassie start zondag 20 november in de Zevenheuvelen loop. De organisatie van de weg wedstrijd over 15 kilometer bij Nij megen maakte gisteren de komst van de wereldrecordhouder op de marathon bekend. De 38-jarige atleet doet voor de vierde keer mee. In 1994 was zijn eerste deelname. Gebrselassie is meervoudig olympisch en wereld kampioen en vestigde in zijn lange carrière 27 keer een wereldrecord. Op 25 september loopt hij de mara thon van Berlijn. ZEIST Topklasser Barendrecht (zaterdagaf deling) is door de KNVB uit de na tionale bekercompetitie genomen. Volgens het het bestuur betaald voetbal heeft de amateurclub tij dens de eerste ronde van het natio nale toernooi in het duel met FC Hilversum een ongerechtigde spe ler (Marvin van den Pluijm) opge steld. Onderzoek van de aanklager betaald voetbal heeft dat uitgewe zen. Barendrecht won die wed strijd op 24 augustus na strafschop pen. Dat resultaat is geschrapt. FC Hilversum speelt nu thuis tegen RKC Waalwijk. LISSABON De Portugese voetbalbond heeft verdediger Ricardo Carvalho van Real Madrid voor een jaar ge schorst voor de nationale ploeg we gens 'werkweigering'. Ook hoeft de 33-jarige routinier niet op een premie te rekenen indien Portugal zich plaatst voor het EK in de zo mer van 2012. Carvalho verliet twee weken gele den boos het spelershotel toen hij van bondscoach Paulo Bento te ho ren had gekregen dat hij bij het EK-kwalifïcatieduel met Cyprus op de bank moest beginnen. NIEUWEGEIN - De Nederlandse turnster Mayta Kroonen heeft noodgedwongen een punt achter haar carrière gezet. Kroonen (23) heeft al lange tijd last van een knie blessure. „Ondanks hard werken en veel geduld gaat het met mijn knie helaas nog steeds niet goed en heb ik in overleg met de orthop- eed besloten om te stoppen", al dus de Nederlands kampioene van 2010 op de meerkamp. Kroonen eindigde in 2003 met het Nederlands team als zestiende op de WK. Individueel werd ze op de WK van 2009 24e op de meer kamp. Turnster lessica Dowling gaat niet mee naar het WK dat in okto ber in Tokio wordt gehouden. De Canadese met een Nederlandse moeder is de laatste afvaller voor de titelstrijd. De WK-ploeg bij de vrouwen bestaat uit Céline van Gerner, Joy Goedkoop, Wyomi Masela, Yvette Moshage, Marlies Rijken, Lieke Wevers en Tess Moo- nen. Voor een van hen rest een rol als reserve. A j j. Franse ploeg in de Champions League. De door Hans Leber AMSTERDAM - Ajax heeft het nieu we elan dat in de eredivisie wordt tentoongespreid, nog geen Euro pees vervolg kunnen geven. In een tamelijk magere vertoning eindig de gisteravond in de Amsterdam Arena de eerste Champions Lea guewedstrijd tegen Olympique -Lyon in o-o. Ajax-trainer Frank de Boer had te voren aangegeven deze wedstrijd onherroepelijk te willen winnen. In een poule waar hij denkt met Lyon en Dinamo Zagreb om de tweede plaats te moeten strijden omdat Real Madrid, dat gistera vond in Zagreb met o-i won, nor maliter als een zekerheidje voor de volgende ronde geldt, wilde De Boer direct voet aan de grond krij gen met drie punten. Dat is dus mislukt. Want Olympi que Lyon mag dan niet meer de ploeg van de grote namen zijn, ook kleine namen staan zo maar voor je doel als ze goed kunnen counteren. Ajax-doelman Kenneth Vermeer kon na de eerste helft het gezicht van OL-spits Bafétimbi Go- mis al uittekenen, zo vaak stond die alleen voor hem. Daar stond tegenover dat de Fran se doelman Hugo Lloris, een van de weinig overgebleven echte na men bij Lyon, een even goede schets van Miralem Sulejmani kon maken nadat die van slechts enke le meters afstand naast kopte. Het was niet de avond van de Serviër die ook in de tweede helft een op gelegde kans kreeg, maar van dicht bij te slap inschoot. De Fransen hebben niet meer de dartele aanvalsploeg van weleer en leken vooral veel respect voor Ajax te hebben. Met een soort handbal verdediging werd steeds de komst van Sulejmani, Kolbeinn Sigthórsson en Derk Boerrigter af gewacht. Gomis wachtte al die tijd alleen tegen de laatste Ajax-verde- diger aan. Maar het spel van Ajax was gistera vond niet goed genoeg om de Fransen in de problemen te breng en. De speelwijze van Lyon, met zo veel mensen achter de bal, vroeg om meer vernuft, meer aan vallende creativiteit. Maar was het niet een avond eerder AC Milan dat Barcelona op dezelfde wijze te genhield en daar (2-2)'ook in slaag de? Het is steeds vaker in het voet bal de remedie tegen een betere te genstander: de boel dichtmetselen, tegenhouden. Een van de betere Ajax-kansen in de tweede helft kwam dan ook voort uit een klutsbal waarmee Gregory van der Wiel Christian Eriksen kon bedienen, die rustig mocht aanleggen. Lloris, de Franse eerste doelman én recent tegen Roemenië zelfs aanvoerder, toon de echter zijn klasse op het schot dat richting bovenhoek kruiste. Met Vurnon Anita voor Theo Jans sen probeerde De Boer twintig mi nuten voor tijd nog wat nieuwe impulsen (en energie) in het elftal te krijgen, de man uit Arnhem was tot dan toe tekort geschoten. En ook het debuut van de nieuwe Russische spits Dmitri Bulykin, die de laatste tien minuten Sigthórsson kwam vervangen, ver anderde niets meer aan de drei ging die Ajax aan de dag kon leg gen. Veelzeggend was misschien wel dat de Fransen de beste kansen kregen in de laatste tien minuten. Doelman Vermeer kon ternauwer nood met adequaat ingrijpen een sof op Ajax' eerste Europese avond van het nieuwe seizoen voorko men. Ajax mocht de meeste aanspraak op de winst. Dat zei althans verde Ajax-aanvaller Siem de Jong (rechts) diger Jan Verthongen. „Wij heb ben toch de beste kansen gehad." De Belg zag ook de andere kant van het verhaal. „Lyon beschikt over een zeer uitgekookte ploeg. Ze wachten op onze fout en scha kelen dan razendsnel om. Uit dat udt met moeite Bakary Kone van het lijf. M soort situaties hadden zij ook kun nen scoren. Uiteindelijk hebben wij toch te veel fouten gemaakt. Anders had er misschien meer in gezeten." Trainer Frank de Boer van Ajax kon achteraf wel vrede hebben Carlo van Minde (foto) zit net als Anthony van Assche en Jeffrey Telussa in de wachtkamer voor het WK turnen in Tokio. archieffoto Robin Utrecht door Roeland van Vliet PAPENDAL - Tal van Nederlandse turners zitten met blessures. Daar- om durfde turnbond KNGU het gisteren nog niet aan om de man- nenploeg voor het wereldkampi- oenschap in Tokio (7-16 oktober) l te presenteren. „Er zijn te veel jon gens met pijntjes, groot of klein, om een gefundeerde keuze te ma ken", zei Bram van Bokhoven, één van de coaches van de Oran je-mannen. De zogenoemde WK-trajectselec- tie bestaat al weken uit tien man nen. En tot en met 24 september, als er een laatste oefeninterland is in Alphen aan den Rijn, zal die groep compleet blijven. Dus tot drie dagen voor het vertrek naar Ja pan. Pas na die zaterdag vallen er nog drie af „Als ik meega - en daar hoop ik natuurlijk op - heb ik niet veel tijd om m'n koffers te pakken", grapte Carlo van Minde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30