Verliefd, maar nog lang 21 zeeland Dag van de Scheiding PZC donderdag De Haven van Gent kijkt al jaren met verliefde blikken naar Zeeland. Tijdens het debat Grenzeloze Kanaalzone bleek giste ren de liefde wederzijds, maar het kan ook kalverliefde zijn. De krant 6 weken voor 18 euro! Provincie: niet ingrijpen bij werk Hedwigedijk Den Haag geeft nog geen geld getijdenenergie donderdag 15 september 2011 door Willem van Dam Zeg, zei mevrouw Van Dam, toen ik vanonder de douche stapte, zou je niet eens wat aan je lijf gaan doen? Hoezo?, wat mankeert er aan mijn lijf? Nou, dat bleek nogal wat te zijn. Of ik niet eens naar de kapper zou gaan; Of ik niet eens wat aan mijn kalk- nagels zou doen; Of ik er wel eens aan had gedacht om een paar kilo af te vallen; Of ik niet eens een zonnebankje kon gebruiken. Ik zal u de complete recensie besparen, maar het eind van het lied luidde dat er van mijn (toege geven: enigszins geflatteerde) zelfbeeld weinig overbleef. En zo kon het gebeuren, dat ik een uurtje later op mijn computer de vraag intikte 'Hoe word ik mooi?' Aan tips geen gebrek. Ik moet: Naar de psycholoog; Naar de sportschool; Naar de plastisch chirurg; Naar de pedicure; Naar de schoonheidsspecialiste. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp - Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 GRENZELOZE KANAALZONE Oeps. Word ik daar op mijn leeftijd nog een echte Adonis van? Dus zocht ik nog maar wat verder en stuitte ik op een internetpagi na van het Float Massage Centrum Zeeland te Vrouwenpolder, waar men aan hotstonekruidenstempel, kokos scrub stempel en aanverwante massages doet. Wattuh? Nee, ook ik heb geen flauw idee wat dat is: hotstone-, kruiden stempel- en kokos scrub stempel massage. Maar ik weet wél wat het kost: .vanaf 125 euro per cursusje. Mevrouw Van Dam keek me zui nigjes aan, klapte mijn laptop met een resoluut gebaar dicht, aaide me liefdevol over de bol en zei: „Laat maar doen schat, ik houd van je zoals je bent." Gisteren stond er in dit dagblad een advertentie, waarin de Vereni ging van Familierecht Advocaten aankondigde dat heden de Dag van de Scheiding wordt gehou den. Daar hoef ik gelukkig ook niet naartoe. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, Ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (namj een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehadj (p6) Stuurde bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook; 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening et persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aan. door Harmen van der Werf Ze vielen elkaar nog net niet in de armen, vertegenwoordigers en bestuurders van de Haven van Gent en het Zeeuwse havenschap Zeeland Seaports. Het scheelde echter wei nig, gisteren tijdens het debat over een Grenzeloze Kanaalzone in de Abdij in Middelburg. Of het ooit tot een verloving komt tussen bei de havens, laat staan een huwelijk, bleef in nevelen gehuld. De Haven van Gent en Zeeland Seaports kunnen zich als één ha vengebied wereldwijd beter profile ren. Dat is de achterliggende ge dachte. Daniël Termont, burge meester van Gent, had dat zeven tien jaar geleden al in de smiezen. Hij heeft geleerd op zijn tellen te passen. „Op dezelfde avond waar op wij over samenwerking spra ken, sloot Zeeland een akkoord met Rotterdam. Ik voelde me be drogen." Zeeland Seaports en Rotterdam zijn alweer gescheiden. „Rotter dam wilde enkel zijn positie als containerhaven veilig stellen", overzag Termont het slagveld. Hans van der Hart, directeur Zee land Seaports, noemde Rotterdam niet,. Hij had het over 'een grotere partner' en flirtte vervolgens rich ting Gent met een voorzet voor meer samenwerking. „Wij hebben dezelfde schaalgrootte." Van der Hart sprak niet meer over concur rentie, laat staan over het verschil in grondprijzen tussen Gent en Zeeland Seaports. Peter Mortier, adjunct-directeur-ge- neraal van de Haven van Gent, had het nog wel over concurren tie. „Concurrentie houdt een ieder scherp. Het succes van de éne ha ven staat dat van de andere haven niet in de weg." Hij zag 'kansen voor samenwerking', zonder daar dieper op in te gaan. Dow-topman Gerard van Harten benoemde één kans: samenwer king in de hele Kanaalzone op het MIDDELBURG - Het is niet verstan dig om Vlaanderen aan te spreken op het afgraven van de grensdijk tussen de Hedwigepolder en de Prosperpolder. Dat zegt het provi- niciebestuur in antwoord op vra gen van de Partij voor Zeeland. Want de werkzaamheden die net over de grens plaatsvinden zijn het gevolg van de afspraak om de Hedwigepolder onder water te la ten lopen; Nederland wil daar op terugkomen en onderhandelt met Vlaanderen over een oplossing. De Vlaamse overheid gaat intussen door met het oorspronkelijke plan Het werk is bovendien aanbesteed aan een aannemer. gebied van de ontwikkeling van groene, alternatieve grondstoffen. Zowel in het Gentse haven als in Temeuzen zijn bedrijven daarmee bezig. Van Harten: „Samen staan we veel sterker." Het bedrijfsleven wil dus. Martin Verbrugge van het grootste Zeeuw se havenoverslagbedrijf Verbrugge hield zelfs een hartstochtelijk plei dooi voor nauwere samenwerking. „De gesprekken kunnen begin nen", concludeerde de Zeeuwse ge deputeerde Ben de Reu. Gemakke lijk zal het niet zijn. Tussen Neder land en België bestaan tal van be lastingtechnische, sociale en be stuurlijke barrières. De Kanaalzo ne zou als 'experimenteergebied' kunnen dienen om die barrières te slechten, opperde De Reu. De liefde tussen Gent en Zeeland mag opbloeien, de Zeeuws-Vlaam- se Kanaalzone wedt niet op één paard en gaat juist nu zichzelf ster ker promoten. Vóór het debat over een Grenzeloze Kanaalzone onder tekenden bedrijfsleven, overhe den, havenschap en Zeeuwse Mi lieufederatie daartoe een samen werkingsovereenkomst. De Gentse delegatie zat erbij en keek ernaar. Debat Grenzeloze Kanaalzone, met Daniël Termont, burgemeester van Gent, voordien havenschepen. „Ook al woon je in het mooiste ap partement, je zult om plezierig te kunnen wonen de concierge te vriend moeten houden. Terneuzen is de concierge van Gent." www.pzc.nl COLUMNISTEN Lees alle bijdragen van uw favoriete columnist op www.pzc.nl/columns Z2 Het nieuws uit heel Zeeland in beeld. Volg de uitzendingen van Z2 op www.Z2.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Ben de Reu, gedeputeerde, PvdA, Kanaalzone. „We moeten ons niet alleen focus sen op de economische ontwikke ling van de Kanaalzone, maar ook veel investeren in de opleiding van mensen en in de leefomgeving." DEN HAAG - De provincie Zeeland is blij dat het kabinet getijdenener gie in Zeeland 'zoveel mogelijk wil ftciliteren' en 'knelpunten bij im plementatie wil helpen oplossen'. Maar de regering in Den Haag stelt Zeeland nog geen cent in het voor uitzicht. Het dagelijks provinciebestuur rea geert op de brief'Naar de top; het bedrijvenbeleid in actie(s)' die het kabinet naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Hoewel het kabinet verschillende Zeeuwse initiatieven noemt (bio- based economy, getijdenenergie) en zelfs kansvol acht, stelt het voor alsnog geen geld beschikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2