collega's zeeland 125 w Opbrengst zet zoden aan de dijk Jerry's wedstrijd winnen De Molukse Diaspora Open dag Geboortehuis Walcheren Makelaars zien meer vraag naar kantoorruimte in Goes Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk! donderdag 15 september 2011 tijd met zijn allen een half miljoen euro mee om lokaal de gezond heid van bewoners te verbeteren." Het duo doet (nog) luchtig over de monstertocht die in de schaduw van de reu- zenberg Kilimanjaro over stoffige Keniaanse weggetjes voert. In zes dagen tijd trappen ze 360 kilome ter door de woestenij. Dat bij een zinderende hitte van 35 graden of meer. Ze hebben zich bovendien aangemeld voor de snelste groep. Gaan ze dat volhouden? Rinsema: Ik ben in verschillende landen in Afrika geweest en ja, het is warm, maar is het ander soort hitte. We zitten per dag vijf tot ze ven uur op de mountainbike - 'ik ben eigenlijk meer van de race fiets' - waarbij we gemiddeld zo'n 20 tot 25 kilometer per uur zullen rijden. Onderweg zijn pauzes inge- Fietsroute Kenyadassic last om zorgprojecten te bezoeken. Het is geen marathon hoor. Je kunt gerust een beetje om je heen kijken en genieten van de natuur." Niettemin bereiden beiden zich ge degen voor. Rinsema heeft on langs in de Franse Pyreneeën een hoogtestage gedaan, want in Kenia rijden ze ook minstens op 800 me ter boven zeeniveau. Jansen traint gewoon in Zeeland. Lekker van Dishoek naar de stormvloedkering rauzen, over nagenoeg allemaal on verharde wegen. Als verwoed fiet ser heeft hij vele kilometers in de benen. Bergen schrikken hem niet af Hij deed dit jaar mee aan Alpe d'Huzes. Vier keer ging hij naar bo ven als begeleider van een renner die zeven keer de beklimming vol tooide. Tja, en als je Jan Jansen heet, is opgeven eigenlijk nooit een optie. Q www.kenyaclassic.com Dit komen Willem Rinsema en Jan Jansen ongetwijfeld tegen in Kenia: wilde dieren zoals gnoes, gazellen, zebra's en giraffen die de weg oversteken. foto EPA/ Stephen Morrison Willem Adriaansens Pbron CN en www.kenvadassic.com Walcheren en de HZ helpen mij mee om zoveel mogelijk stemmen te krijgen. Ook krijg ik nog posters die we overal gaan ophangen. Tot nu toe gaat het lekker, ik sta voor op de andere twee deelnemers. Maar we moeten afwachten of de mensen op mij blijven stemmen." De uitslag van de wedstrijd is op n oktober, tot die datum kan er ge stemd worden via de website van Ben 8c Jerry's. Voor de stemmers is er ook een extraatje te winnen. Namelijk een jaar gratis Ben 8c Jer ry's ijs. De smaak van het ijsje, dat bij de slogan hoort, is wel al be kend. Dat is namelijk: roomijs met chocoladekoek en chocoladesaus. De chocola die gebruikt wordt, is Fair Trade chocola. www.benjerry.nl Amref begon vijftig jaar gele den als een Afrikaanse or ganisatie van vliegende doktoren. In uithoeken van lan den brachten ze gezondheidszorg. Bijna alle medewerkers zijn Afrika nen en de organisatie weet als geen ander de weg op het conti nent. Met name in het oosten en zuiden van Afrika zijn de vliegen de dokters actief. Alle Amref-pro- jecten en -programma's worden ontwikkeld en uitgevoerd door mensen die hun wortels hebben in lokale gemeenschappen en die alle tradities en gebruiken goed kennen. Amref richt zich op de kwetsbaar ste groepen in Afrika, met name jonge vrouwen. De ervaring leert dat een betere gezondheid van vrouwen een groot effect heeft op de hele bevolking. In de praktijk besteedt Amref veel aandacht aan de gezondheid van moeder en kind, betere zwangerschapsbegelei ding, het opleiden van vroedvrou wen, gelijke rechten voor mannen en vrouwen en alles wat met voort planting en seksualiteit te maken heeft. De Afrikaanse Amref-organisatie wordt ondersteund door een groot netwerk van Amref-organisaties in westerse landen. Amref Flying Doctors, gevestigd in Nederland, is er één van. Daar fietsen de deelne mers aan de Kenya Classic voor. Een half miljoen euro, de geschat te opbrengst van de moutainbike- tocht in Kenia, zet zoden aan de dijk. Voor 122 euro kan iemand worden opgeleid tot basiszorgverle ner. Een kind met een hazenlip opereren, kost 300 euro. Voor 1150 euro kan Amref een vlucht beta len naar een afgelegen gebied. Een vlucht betekent: 150 consulten, 40 patiënten behandelen, minstens 10 mensen opereren en acht art sen plus 40 verpleegkundigen en verloskundigen opleiden. Q www.amref.nl a.s. vrijdag 16 september 201 I ArsenaaltheaterVlissingen 20.00 uur. Een muzikaal tweeluik over 60 jaar Molukkers in Zeeland Zee van Contrasten Productie DELTADUA, regie Anis de Jong. Met het oog op de toekomst is een geënsceneerd Theatrale Reading over band Ambon - Nederland. Diaspora heeft te maken met de ontworsteling van het thuisland, maar tegelijkertijd vasthouden aan de eigen culturele normen en waarden. Dat gaat niet zonder slag of stoot. De integratieperikelen zijn een ware bron van nieuwe verhalen. Wanao Molukse saudade Productie DELTADUA, regie Anis de Jong. Met een knipoog naar toen. Wanao - betekent in het Moluks Maleis...Kom mensen, kom erbij. Een theaterconcert waarbij de nostalgische liedjes uit de kast worden gehaald. Het gaat om de muzikale en culturele bagage die meekwam met de 12.500 KNIL-militairen en hun gezinnen. Kaarten €12,50 via www.theaterverkoopzeeIand.nl of aan de centrale kassa bij de Stadsschouwburg in Middelburg de Mythe in Goes van I 1.00 u - 16.00 u. Reserveerlijn: 0900-3300033 (of aan de zaal). EaSBSaBHaEaSSSEeSKE^SS^^^^SSSWgSSI vlissingen - Het Geboortehuis Walcheren houdt zaterdag open dag in het ziekenhuis in Vlissin gen. Het Geboortehuis is voor 'verplaat ste thuisbevallingen'. Onder lei ding van uw eigen verloskundige of huisarts en met assistentie van een gediplomeerd, bij het Geboor tehuis behorende, kraamverzorg ster kunnen vrouwen er bevallen. Tijdens de open dag zijn de echo- scopistes van het ADRZ aanwezig om een gratis, korte echoscopie te laten verrichten. Verder zijn er vrij willigers van Vereniging Borstvoe ding Natuurlijk en Borstvoedingor ganisatie La Leche League aanwe zig met voorlichtingsmateriaal en folders. Het team van Het Geboortehuis leidt de bezoekers rond en kan ant woord geven op alle vragen. De open dag is zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Het Geboortehuis is gevestigd in Afdeling Oosti. Stationsstraat 52, Middelburg - [t] 01 Winkel di. t/m vrij. 9.00 tot 17.30 uur, za 1 De grootste merken voor de kleinste prijzen! W&i 3187- [e] info@pietvoskamp.nl - (ij www.pietvoskamp.nl ir. Maandag gesloten Werkplaats dl t/m vrij. 8.00 tot 17.30 uur.Za.en ma. gesloten goes - De kantorenmarkt in Goes trekt aan. Dat zegt Paul Fermont van makelaarskantoor Faasse Fermont in Goes. „De laatste maanden zit er plotseling bewe ging in en dat is een goed teken." Niettemin staat er in Goes al een hele poos een kleine tienduizend vierkante meter kantoorruimte te huur. Eei) andere makelaar, Koos Schroder van SinkeKomejan, is niet zo onder de indruk van de leegstaande vierkante meters. „Goes heeft nu eenmaal veel kan toorruimte en in de dertig jaar dat ik hier meeloop, heeft er altijd wel een percentage van de markt leeg- gestaan. De eisen van huurders en kopers veranderen nu eenmaal en soms moet je het aanbod daarop aanpassen: renoveren bijvoor beeld. Die druk is alleen maar be vorderlijk voor de kwaliteit." Hardglazen deuren Geslepen glas 2 tot 50 mm dik Breukservice en vervangen van lekke ruiten Grote sortering figuurglas PRINS Senna Bommeljé: weggooien." ,lk denk dat we bewust moeten worden van alles dat we foto Izaak Verkeste 0118-413351 www.prins-glas.nlinfo@prins-glas.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25