JOU Op de fiets door Kenia voor vliegende 24 Iceland Senna's slogan kan Ben Sc Trek in Vogels? Week van het Landschap De chirurgen Willem Rinsema en Jan Jansen van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis doen in oktober mee aan de Kenya Classic, een zware mountainbiketocht voor het goede doel. Reggaeband UB40 naar Zeelandhallen ^§1 op de Brabantse Wal donderdag 15 sepremoer 20 i 1 ADRZ CYCLING DOCTORS kilometer in zes dagen tijd zullen de ADRZ-specialisten Willem Rinsema en Jan Jansen afleggen tijdens de Kenya Classic. Ze zit ten in de snelste groep die gemiddeld 20 kilometer per uur rijdt De ADRZ-chirurgen Jan Jansen (links) en Willem Rinsema rijden 360 kilometer door Kenia voor het goede doel. tsssBssasssssês^ssssssssBSS^^ssssssss^s^, GOES - De Britse reggaeband UB40 komt vrijdag 27 januari 2012 om 19.00 uur naar de Zeelandhallen in Goes. Dat meldt beurzen- en eve nementenorganisatie Libéma. UB40 scoorde in de jaren tachtig en negentig hits als Red Red Wine, Kingston Town en (I Can't Help) Falling In Love With You. Leadzanger Ali Campbell, die met zijn karakteristieke stem een groot aandeel had in de populariteit van UB40, heeft de band in 2008 verla ten om aan een solocarrière te be ginnen. Zijn broers Duncan en Ro bin Campbell namen de leadzang daarna voor hun rekening. De voorverkoop start 17 september. door Frank Balkenende foto Ruben Oreel De twee Cycling Doc tors, zoals hun geuzen naam luidt, fantaseren er al een beetje op los. Willem: „Het zou mooi zijn als er net voor Jan een giraf oversteekt en ik op tijd ben om die geweldige plaat te schieten. Of nog béter: dat Jan net onder die giraf doorrijdt, hahaha." De eerste editie van de Kenya Clas sic, waaraan honderden Neder landse fietsfanaten in de week van 22 oktober meedoen, moet geld in het laatje brengen voor Amref Flying Doctors, de grootste gezond heidszorgorganisatie in Afrika. De deelnemers moeten zelf sponsors zien te werven. De maag- en darm specialisten van het ADRZ-chirur- genteam, Willem Rinsema (57) uit Goes en Jan Jansen (40) uit Vlissin- gen, hebben hun beste beentje voor gezet. Met een bedrag van 12.064 euro staan ze inmiddels op plaats vijf van best gesponsorde teams. Rinsema: „De organisatie verlangt dat je minimaal 10.000 eu ro aan sponsorgeld meebrengt. De kunst is je omgeving enthousiast te maken. De VvAA, een ledenor ganisatie van en voor professionals in de gezondheidszorg, heeft 5000 euro extra sponsorgeld bijgedra gen voor de eerste vijftien leden die zich inschrijven voor de Kenya Classic. Daar zaten wij bij, dus dat schoot lekker op." Uiteraard hebben ze voort durend reclame gemaakt voor de Kenya Classic. Een collega die met pensioen ging, besloot de gulle giften die hij bij zijn afscheid ontving, door te slui zen naar de Cycling Doctors. Fabri kanten van zorgapparatuur wer den ook overgehaald een duit in het zakje te doen. En uiteraard hebben veel vrienden, familie, ADRZ-collega's en kennissen geld overgemaakt. lansen: „Dat is het mooie van deze tocht. Ie rijdt door een fantastisch landschap en je brengt tegelijker- door Yorben Weststrate GRIJPSKERKE - Senna Bommeljé (18) was eigenlijk vergeten dat ze meedeed aan de Ben 8c Jerry's wedstrijd. De Pabo-studente uit Grijpskerke nam via Facebook deel aan een wedstrijd waarmee je 10.000 euro kon winnen voor een goed doel. „Het was eigenlijk als grapje bedoeld." Senna: „Ik vind het heel erg leuk dat mijn Inzending is gekozen. Maar ik had het totaal niet ver wacht, want er deden meer dan 20.000 mensen mee." De reden waarom ze meedeed is eenvoudig: „Ik heb het vaak met familie en vrienden over al het eten dat ver spild wordt. De slogan moest voor mijn gevoel Engels zijn. Toen kwam ik zelf op waste, daar moest iets op rijmen dat is taste gewor den." Uiteindelijk is het dus Don't waste it, taste it geworden, wat be tekent: verspil het niet, proef het. De organisatie waar Senna zich voor wilde inzetten, is Voedsel- bank Nederland. „Ik denk dat we bewust moeten worden van alles dat we weggooien. Daar kan je zo veel mensen mee helpen." Ze is natuurlijk niet de enige die kan winnen, er zijn nog twee kan didaten die kans maken. Zij zetten zich in voor meer verdraagzaam heid in de samenleving. Maar hoe gaat Senna ervoor zor gen dat zij gaat winnen? „Ik heb al mailtjes gestuurd naar de Voedsel- bank, vrienden, familie en de Ho geschool Zeeland. Voedselbank RA*' IRvyt C' natuur dichtbij huis Brabants Landschap Kom naar de 17 t|m 25 september 2011, dagelijks van io.oo -17.00 uur www.brabantslandschap.nl GRAllS.c otaNA.»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24