om met mensen te werken' zeeland 123 Yersekse bouwer Dronkers failliet blijft de vuile was binnenskamers Onderzoek overlast pension aan de Dam na vijfjaar nog steeds in een behoefte Koperdief aangehouden in Kapelle donderdag 15 september 2011 Buurtbemiddelaarster Karin van Brienen: „We proberen altijd buren rond de tafel te krijgen en ze zelf tot een oplossing te laten komen, foto Ruben Oreel procent werd opgelost. Dit jaar ligt het aantal meldingen wat hoger, tot nu toe ongeveer negentig. Er werken dertig vrijwilligers in het project. Het oplossen van conflict kan bin nen één of twee weken gebeuren, maar er kunnen net zo goed meer dere maanden overheen gaan. Koploper in het aantal meldingen is Dauwendaele. Dat aantal is overi gens ten opzichte van de afgelo pen jaren iets gedaald, tekent Van Bakergem daarbij aan. „Dauwen daele is nu eenmaal de wijk met de grootste bevolkingsdichtheid en veel verschillende nationalitei ten. Maar het escaleert daar naar mijn gevoel absoluut niet." In Vlissingen en Veere begon het buurtbemiddelingsproject afgelo pen voorjaar. „We hebben daar een spectaculaire start met de afge lopen vier maanden al zeventig aanvragen voor bemiddeling. De meeste komen uit Vlissingen. In de dorpen is de sociale structuur wat sterker en wil men de vuile was liever niet buiten hangen. We zijn van twaalf bemiddelaars naar vijftien gegaan, in oktober worden dat er achttien. In Vlissingen spe len de wijkagenten een grote en preventieve rol. Ze verwijzen naar ons als er een conflict is of dreigt te ontstaan." Aanleidingen conflict Geluidsoverlast door buren staat bovenaan het lijstje conflicten. Mensen voelen zich daardoor per soonlijk aangevallen en getreiterd. Omgevingsgeluid, bijvoorbeeld buitenklussers en spelende kinde ren staat op de tweede plaats. Parkeren (auto voor de deur) en tuinruzies komen daarna. Dagelijkse ergernissen als stank overlast, rondslingerende fietsen en kookgeuren sluiten de rij. middelburg - De gemeente Mid delburg stelt momenteel een on derzoek in naar een pension aan de Dam in Middelburg. Wethou der Ed de Graaf (LPM) maakte dat bekend nadat verschillende leden van de raadscommissie om uitleg hadden gevraagd. Ze wezen daar bij naar een brief van een inwoner die al geruime tijd klaagt over over last door bewoners van dat pand. Volgens de brief gaat het om gast arbeiders uit Oost-Europa. De briefschrijver meldt dat hij drie jaar geleden al waarschuwde en dat hij tot mei dit jaar niets merk te van enige controle door de ge meente. Hij schrijft ook dat de overlast de laatste tijd is toegeno men. „Vooral op vrijdag en zater dag is de geluidsoverlast uitermate hinderlijk. Ook wij zijn genood zaakt op vrijdag en in het weekein de onze ramen gesloten te hou den." Na opmerkingen van verschillen de commissieleden wilde De Graaf alleen kwijt dat 'er een on derzoek is ingesteld. Nadere mede- délingen wilde hij niet doen. Zijn collega Johan Aalberts (CDA) meldde wel dat de gemeente steek proefsgewijs pensions controleert en dat daarbij vooral gelet wordt op veiligheid. „Als daar iets mis mee is, dan treden we op." door Lilian Dominicus www.tmcbinnenhuisadvlseurs.nl yerseke - Bouwbedrijf Dronkers in Yerseke is failliet verklaard. Tien medewerkers komen op straat te staan. Het vonnis is dinsdag uitge sproken, bevestigt curator Folkert Hiemstra van Van Boven Advoca ten in Middelburg. Gisteren werd bijna de hele dag de telefoon niet aangenomen, de web site was uit de lucht en de bedrijfs- bussen stonden op het terrein, ach ter gesloten hekken. Een trieste zaak, beaamt de cura tor. „Dit is een familiebedrijf dat al vele jaren in Yerseke is gevestigd. Het is opgericht in 1949." Dronkers BV heeft het faillisse ment zelf aangevraagd. „Dat gebeurt vaker als een bedrijf zoveel schulden heeft dat ze geen andere uitweg meer zien", aldus Hiemstra. Het is nog onduidelijk wat er met de werknemers zal gebeuren. „Na een faillissement wordt er al tijd gekeken naar een doorstart. Of dat bij Dronkers ook mogelijk is, valt nu nog niet te zeggen. Dit is nog heel vers", zegt Hiemstra. „Het UWV neemt de betaling van de salarissen over, totdat de opzeg termijn verloopt. Dat is maximaal zes weken. Het zou mooi zijn als ze weer bij een ander bouwbedrijf aan de slag kunnen. Maar alle bouwbedrijven hebben het moei lijk, dus of dat lukt valt niet te zeg gen." Wat de consequenties zijn voor op drachtgevers, is ook nog niet be kend. Het bedrijf uit Yerseke heeft naar alle waarschijnlijkheid een klap ge kregen door de economische crisis en de malaise op woningbouw markt. Het jaar 2010 was al een mager jaar, 2011 is niet veel beter. Het aan tal bouwopdrachten is gering. Volgens sommige bouwvakkers sturen bedrijven hun medewer kers langer op vakantie om het hoofd maar boven water te kun nen houden. kapelle - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag rond vier uur in Kapelle een 21-ja- rige inwoner van de gemeente Goes aangehouden op verdenking van koperdiefstal.' De verdachte heeft intussen een bekentenis afge legd. De man viel op toen hij de agen ten zag en er op zijn fiets vandoor ging. Na een korte achtervolging kon hij worden aangehouden. Op de plek werden later stukken koperen leidingen aangetroffen. De politie is op zoek naar de her komst. De leidingen variëren in dikte van ongeveer 28 tot 12 mm en hebben het opschrift Kiwa Gas tee. Het koper werd bij werkzaamhe den in Kapelle gestolen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23