De Jager blijft Athene steunen De cijfers van de Zeeuwse Oesterpartij oesters flessen wijn euro kosten euro kosten per persoon Nederland aansprakelijk voor 'Rawagede' Gratis ID-kaarten 'uitverkocht' UitGids - ,5 r WALCHEREN MÊMmBÊmmÊmmÈÊÊKmmmHmmÊBKÊÊÊMÊm DONDERDAG 15 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 221 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 SCHULDENCRISIS Kamer eist duidelijkheid over de mogelijke scenario's voor Griekenland Wisselend bewolkt, 17° Vandaag als bijlage bij uw krant Zeeuwse turners verkeren nog in onzekerheid 30 den haag - Het kabinet heeft Grie kenland nog niet opgegeven. Mi nister Jan Kees de Jager (Financi ën) spreekt berichten tegen dat zijn departement een faillissement van dat land onafwendbaar acht. „Wij hebben de ferme wil er alles aan te doen om de eurozone te redden en alle landen aan boord te houden", zei hij gisteren tijdens een debat in de Tweede Kamer. In de Kamer was gtote onrust ont staan over berichten dat het minis terie van Financiën zich zou voor bereiden op een bankroet van Griekenland. Ook de Duitse autori teiten, De Nederlandsche Bank, en de Deutsche Bank zouden zich aan het voorbereiden zijn op een faillissement en het herstructure ren van de miljardenschuld van Griekenland. Diverse media be richtten daar dinsdagavond over. Volgens De Jager hanteert Finan ciën wel diverse scenario's over de vraag hoe de fmancieel-economi- sche situatie rond Griekenland en de euro zich kan ontwikkelen. „Maar er is geen voorkeur uitge sproken voor een van deze scena rio's. Ook wordt er niet aange stuurd op een bepaalde richting", bezwoer De Jager de Kamer. Wel benadrukte hij dat er maximale druk op Griekenland uitgeoefend moet worden om dat land aan zijn bezuinigingsafspraken te houden. WD en CDA en oppositiepartijen PvdA en GroenLinks hadden er bij De Jager op aangedrongen dat hij 'ferme wil' zou uitstralen om tot een oplossing voor de schul dencrisis te komen. „Het uitgangs punt moet zijn: steun aan Grieken land", aldus het CDA. pagina 4/5: Grieks failliet treft ons land pagina 10/11: ontknoping Griek se tragedie nabij Gisteren is in de Middelburgse abdij alweer de negende editie van de Nationale Zeeuwse Oesterpartij gehouden. Op deze netwerkbijeenkomst voor Nederlandse en Vlaamse politici en ondernemers wordt natuurlijk ook voor een natje en een droogje gezorgd. wé Sip Willem Adriaansens STELLINO Oesterpartij is onmisbaar rijswijk - Nederland is aansprake lijk voor de schade die nabestaan den hebben geleden van het bloed bad in 1947 in het Javaanse dorp Rawagede. De rechtbank bepaalde gisteren dat de Staat een schadever goeding moet betalen aan zeven weduwen van slachtoffers. Neder landse militairen vielen op 9 de cember 1947 Rawagede binnen en doodden er honderden mannen. Advocate Liesbeth Zegveld, die de nabestaanden vertegenwoordigt, hoopt dat de Staat niet in hoger be roep gaat. „De meesten zijn eind 80, begin 90. Gun die mensen hun laatste dagen een beetje geld." De nabestaanden zijn blij en vol onge loof „Niemand verwachtte dat we een rechtszaak tegen een land kon den winnen", aldus de Stichting Comité Nederlandse Ereschulden. v—-pagina 7: Staat moet betalen smeermiddel tussen bedrijven en politiek reageer op www.pzc.nl HB reacties: 227 Porgy en Bess moet een jazzpodium blijven eens 64% oneens 36% middelburg - Vanwege een run op de gratis Nederlandse identiteits kaarten (NIK) mogen gemeenten die alleen nog in uitzonderlijke ge vallen uitgeven. De firma die de identiteitskaarten produceert, kan de grote vraag niet aan en dreigt door zijn voorraad heen te raken. Maandag en dinsdag werd tot vier keer vaker een kaart aangevraagd dan normaal. Alleen mensen die helemaal geen (ander) identiteits bewijs hebben of mensen bij wie het identiteitsbewijs binnen twee maanden afloopt kunnen nog een NIK krijgen. Anderen komen ten minste tot 11 oktober op de wacht lijst. Mensen die met spoed een reisdocument nodig hebben, zul len een paspoort moeten kopen. Dit heeft het ministerie van Bin nenlandse Zaken en Veiligheid de gemeenten gistermiddag in een cir culaire gemeld. Dat de identiteits kaart gratis is betekent niet dat nu ook pasfoto's de burger niets meer kosten, meldde het ministerie gis teren. „Moet ik, nu de identiteits kaart gratis is, wel zelf mijn pasfo to betalen?" was een vraag die Bin nenlandse Zaken de laatste dagen geregeld kreeg. Ja, antwoordt het ministerie in een vraag-en-ant- woordrubriek die sinds gisteren onder meer te vinden is op de site van de Vereniging van Nederland se Gemeenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1