81 buitenland Annuleringsrondreis Thailand! stipreizen.nl Aanval taliban op ambassades in Kabul Inwoners Bani Walid krijgen ultimatum Geen Turkse charters meer naar Israël Vlaamse Opera weert kinderen wegens seks Grondlegger van popart overleden Vrouwen met iPhones geliefd doelwit dieven '366 miljoen mensen 1 aan diabetes' Doden bij botsing treinen en bus Buenos Aires lijden Alweer een topreis bij Stip Reizenl gewoon wéér de voordeligste. 15- en 16-daagse rondreis Thailand woensdag 14 september 2011 TRIPOLI De strijders van de Libische Natio nale Overgangsraad (NTC) hebben inwoners van Bani Walid tot mor gen gegeven om de stad te ont vluchten. Bani Walid is een van de drie steden die nog in handen zijn van aanhangers van Muammar Kad- dafi. Burgers vluchtten inmiddels uit de stad met circa 80.000 inwo ners. Ze meldden dat er de afgelo pen dagen al hevig slag is geleverd. TEL AVIV Turkse vliegtuigmaatschappijen stoppen met chartervluchten naar Tel Aviv. De spanningen tussen Is raël en Turkije zorgen ervoor dat er geen klanten meer zijn. De laat ste vluchten zijn in de tweede helft van deze week. Daarna stoppen de charters ermee. De Israëlische toe risten blijven nu weg. De belang rijkste vliegverbinding die vervalt, is die van Tel Aviv naar Antalya. BRUSSEL De Vlaamse Opera in Antwerpen weert jongeren onder 16 jaar bij de uitvoering van 'Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny'. Volgens het gezelschap bevat deze opera van componist Kurt Weill en auteur Bertolt Brecht te veel seks en ge weld. Het oudere publiek zal over de expliciete opera worden geïnfor meerd. De productie gaat op 21 sep tember in première. LONDEN De Britse kunstenaar Richard Ha milton, een van de grondleggers van de kunstvorm popart, is giste ren op 89-jarige leeftijd overleden. Hij was schilder en maker van col lages en wordt door kunstkenners gezien als een van de invloedrijk ste Britse kunstenaars van de twin tigste eeuw. Ondanks zijn hoge leef tijd was Hamilton nog zeer actief als kunstenaar. DUBLIN Diefstal van iPhones is de snelst- groeiende misdaad in Dublin. Voor al bellende vrouwen zijn doelwit. De Ierse politie is hiertegen een speciale operatie gestart De die ven, vaak op de fiets, observeren eerst hun bellende slachtoffer om er zeker van te zijn dat het om een iPhone gaat Ze verkopen de toestel len voor 100 tot 150 euro door aan winkels die ze simlockvrij maken. LONDEN Ongeveer 366 miljoen mensen lij den aan diabetes en de epidemie verergert Dat heeft de Internatio nale Diabetesfederatie gisteren ge zegd. De federatie noemt het aan tal gevallen 'duizelingwekkend', met elke zeven seconden iemand die overlijdt aan diabetes. In juni bleek uit onderzoek dat het aantal patiënten de afgelopen drie decen nia is verdubbeld. BUENOS AIRES - Bij een ongeluk in Buenos Aires, waar bij een bus en twee treinen betrokken waren, zijn ten minste negen doden en 212 gewonden gevallen. Het on geluk voltrok zich gisterochtend tijdens het spitsuur. De buschauffeur navigeerde om de slagbomen heen om nog vlak voor een aanstormende trein de spoorwegover gang over te komen. De bus werd door de trein gegre pen. De trein zelf ontspoorde en knalde op een andere trein. Onder de doden is de buschauffeur. Veel gewon den waren er slecht aan toe. foto Victor Caivano/AP KABUL/WASHINGTON - Taliban-strij- ders hebben gisteren een aanval uitgevoerd in de zwaarbeveiligde ambassadewijk in Kabul. Zij vuur den granaten af in de richting van de Amerikaanse ambassade, het NAVO-hoofdkwartier en andere officiële gebouwen. Ook werd ge weervuur gehoord in het centrum van de Afghaanse hoofdstad. Een Afghaanse politieman en twee aanvallers vonden de dood. Voorts zouden zeker negen men sen gewond zijn geraakt. De Ame rikaanse ambassade en het NA VO-hoofdkwartier lieten weten dat daar geen slachtoffers zijn. Een groep taliban-strijders ver schanste zich in een kantoorge bouw in aanbouw op het Abdul Haq-plein, op enkele honderden meters van de Amerikaanse ambas sade, en begon van daaruit te schie ten, zei de politie. Er braken ge vechten uit die gisteravond nog voortduurden. In de buurt van de ambassade waren grote rookplui men te zien en Amerikaanse leger- helikopters die over de wijk vlo gen. In het westen van de stad vonden ten minste twee zelfmoordaansla gen plaats. Volgens een tali- ban-woordvoerder was bij de aan val een aantal zelfmoordterroris ten betrokken. Deze strijders zou den het onder meer gemunt heb ben op het kantoor van de Af ghaanse inlichtingendienst. Er zou den gevechten zijn uitgebroken met Afghaanse en Amerikaanse militairen. zie onze website:buitenland Beelden van taliban-aanvaf op de Afghaanse hoofdstad Kabul Bepet \Nt6 al data- pech; a az/ng THAILAND prachtige combinatiereis naar het oude Siam Vertrek sept t/m dec Nog nooit zo voordelig naar Thailand! De inkopers van Stip Reizen wisten dezeweekinThailand beslagte leggen opeen aantal ongelooflijk laaggeprijsde 2-weekse rondreizen naar het 'Land van de Eeuwige Glimlach' Omdat een andere reisorganisatie ze recentelijk wegens omstan digheden moest annuleren en deze reizen al deels betaald war konden we extra goedkoop inkopen! Belangrijk is wel dat het om een beperkt aantal vertrekdata gaat en hier geldt strikt; WEG PECH! -50% Prijzen p.p. oA.v. 2 pers. per kamer eaL Cabniileilenfonds/rcserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerk! in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8