Zwaardere straf dan geëist voor overval 'Je moet in de huid van iSl zeeland Rillaridse Molenwijk krijgt gescheiden waterafvoer UITSPRAAK longen getuige mishandeling vader GITAARPARADIJS 'Made in' is een rubriek waarin opmerkelijke bedrijven uit de Bevelanden en Tholen worden belicht. Vandaag: Guitar Studio Jos Rentmeester in Heinkenszand. Eerste paal voor woontoren in Heinkenszand durea Dag van de Scheiding: gratis check! woensdag 14 september 2011 door Emile Calon middelburg - De Middelburgse rechtbank heeft een 18-jarige Vlis- singer een veel zwaardere straf ge geven dan het Openbaar Ministe rie had geëist. Hij kreeg gisteren een celstraf van twee jaar waar van een half jaar voorwaardelijk voor een gewapende en geweldda dige overval op een woning in Vlissingen. Tegen hem was veer tien maanden waarvan zes voor waardelijk geëist. De uitspraak van de rechtbank is opmerkelijk. Het komt zelden voor dat rechters zwaarder straf fen. Daar komt bij dat de officier van justitie twee weken geleden, tijdens de behandeling van de zaak, stelde dat overvallen op wo ningen strenger bestraft moeten worden. Rechtbankvoorzitter N. van der Ploeg vond dat de eis van het OM onvoldoende recht deed aan de feiten. De jongeman pleegde okto ber vorig jaar, samen met een an der, de gewapende overval op een woning aan de Rietkraag in Vlissingen. Ze mishandelden de bewoner, bedreigden zijn 9-jarig zoontje met een mes en zorgden er voor dat het zoontje getuige was van de mishandeling van zijn vader. Volgens de recht bank is het de vraag of de jon gen de herinneringen ooit kwijt zal raken. De veroordeelde moet ook een deel van de geleden schade vergoeden: ruim 27.000 euro. Lukt het hem niet dat be drag bijeen te krijgen, dan moet hij nog eens enkele maanden de cel in. Het slachtoffer toonde zich na 'afloop van de uitspraak tevreden over de straf Hij is minder blij met de vrijspraak voor een 22- jarige Vlissinger. Tegen hem was veertien dagen geleden nog 3,5 jaar cel geëist. Volgens de recht bank is er geen overtuigend be wijs dat deze man betrokken was bij de overval. Het slachtof fer is er nog steeds van overtuigd dat die 22-jarige de tweede dader is. door Lilian Dominicus rilland - Waterschap Scheldestro- men en de gemeente Reimerswaal pakken gezamenlijk de waterhuis houding in de Molenwijk in Ril land aan. De bestaande riolering wordt ver nieuwd. Hemel- en afvalwater worden gescheiden. Daarvoor zal het waterschap eerst een nieuwe waterloop aanleggen. Dat is nodig om voldoende afvoercapaciteit en waterberging voor het schone (re- gen)water te creëren. Gemeente Reimerswaal legt daar- Dorpstraat 104. 4413 CE Krabbendijke tel. 0113-501589 www.smitschoenmode.nl Vrijdag 16 sept a.s. Durea Promotiedag door Luc Oggel "W" e moet het even weten, I maar op het enigszins onoog- I lijke bedrijventerreintje I Noordland in Heinkenszand I bevindt zich een waar wal- 9 halla voor gitaristen. Het is me gitaarspeciaalzaak van Jos Rent meester, onder meer officieel dealer van exclusieve merken als Fender Custom Shop, Gretsch en Guild. De ruimte staat nu vol met fraaie instrumenten, maar aanvankelijk had Rentmeester de loods inge richt als opnamestudio. Na zijn werkzame leven op de commer ciële afdeling van een grote uitge verij wilde hij terug naar zijn oude hobby, het opnemen van bands. Dat was in 2009, maar veel klus sen bleken er door de ingezakte cd-verkoop niet te zijn. Gitaren, muziek en alles wat ermee te ma ken heeft is echter van kinds af aan al Rentmeesters grote passie en daarom besloot hij zich volle dig te richten op het opzetten van een gitaarspeciaalzaak. Maar dan wel één met een totaal ander con cept dan de 'doorsnee' muziekwin kel. „Ik verkoop alleen goede gita ren die ik zelf selecteer en afstel", legt Rentmeester uit. „Ik heb geen personeel en geen vaste openings tijden, maar werk op afspraak zo dat ik echt de tijd voor een klant kan nemen. Ie moet in de huid van zo'n gitarist kunnen kruipen, daar gaat het eigenlijk om." Met 'dozenschuivers', zoals Rentmees ter ze met enig dédain noemt, heeft hij dan ook niks. „Ik kan bij voorbeeld ook niet begrijpen dat er mensen zijn die via internet een gitaar kopen zonder hem te hebben vastgehouden of gehoord. Ik verkoop ook wel online, maar ik heb veel liever dat mensen ge woon langskomen." Het verhaal van Rentmeester stond ook Fender Benelux wel aan, wat hem vorig jaar eigenlijk vrij gemakkelijk een officieel Fen der USA/Custom Shop dealer schap opleverde. „Daar stond ik zelf ook wel van te kijken. Maar het voordeel is dat de mensen bij die organisatie meestal zelf muzi kant zijn, dus ze hebben snel ge noeg in de gaten of je serieus bent en er verstand van hebt." En hoe wel Rentmeester niet beweert de wijsheid in pacht te hebben, weet hij wat de techniek en onderdelen betreft heel goed waar hij het over heeft. Of een gitaar letterlijk uit goed hout is gesneden. „Ik heb pas sie voor het instrument en een neus voor kwaliteit, ik koop nooit na een gescheiden rioleringsstelsel aan. Waterschap Scheldestromen zal ook aan de noordzijde van de Molenwijk een nieuwe waterloop aanleggen. Naast de werkzaamheden aan de noordzijde van Molenwijk ver ruimt het waterschap de water loop langs de Valkenisseweg ten zuiden van Rilland. De werkzaamheden starten op 14 september. De werkzaamheden aan de Valkenisseweg duren onge veer vijf werkdagen, hiervoor wordt een omleidingsroute inge steld. In de showroom staan behalve Fenders ook andere instrumenten te pron ken, zoals Gretsch. HEINKENSZAND - De Borselse burge meester, Jaap Gelok, heeft gisteren de eerste paal geslagen voor een tweede woontoren in het plan Over de Dijk in Heinkenszand. He- ijmans Bouw Zeeland bouwt de to ren met twaalf appartementen. Daarvan zijn er inmiddels zeven verkocht en op drie ervan rust een optie. De verwachting is dat het blok in het vierde kwartaal van volgend jaar kan worden opgele verd. De woontoren aan de Hoef bladstraat gaat Villa Kervel heten, in lijn met de straatnaamgeving in Over de Dijk, die gebaseerd is op wilde planten en kruiden. De ap partementen kosten vanaf 239.000 euro vrij op naam. zomaar iets. Zo'n gitaar wordt een stukje van mezelf het doet ook al tijd een beetje pijn als ik hem dan zelf weer verkoop." Rentmeester vult zijn assortiment met enige regelmaat aan. „Dat hoort erbij vind ik, als je dealer bent. In sommige winkels met een dealerschap zie je dan drie gitaar tjes hangen. Dat kan niet. Bij Fen der zijn ze daar inmiddels ook wel wat strenger op geworden." Gitaristen die bij Jos binnen stappen, lopen het risico op een acute aanval van GAS: Gear Acquisition Syndrome. Nu hangen aan de meeste instru menten weliswaar flinke prijskaart jes, maar Rentmeester heeft ook wel goedkopere instapmodellen hangen. Sinds kort is hij tevens of ficieel Ibanez-dealer omdat daar vanuit de rock- en metalhoek vraag naar is, maar evengoed han gen er een paar mooie Gibsons en PRS'en aan de muur. Ook heeft hij Fender en Ibanez bassen en ver sterkers staan. Zeifis en blijft Rent meester toch vooral een Fen- der-man. „Dat heeft ook met vroe ger te maken. Mijn oudere broers speelden al in bands, op goedkope gitaren die op Fenders leken. Je droomde van een echte, maar die waren niet te betalen. Het blijft ge woon iets magisch houden, als ik dat logo zie gaat het kriebelen." Als geen ander weet Rentmeester dat 'smaak' ook een grote factor is, zeker als het om geluid gaat. „Soms heb je wel eens moeilijke discussies, er zijn mensen die alles hetzelfde vinden klinken. Ik heb hier daarom ook wat goedkopere modellen, om mensen ook het ver schil te kunnen laten horen. Maar bij de echt serieuze klanten voel ik vrij snel aan wat die zoekt of wil." Hij zit nog in de opbouwfase, maar krijgt al regelmatig muzikan ten uit het hele land over de vloer. „Je moet het ook vooral hebben van mond-tot-mondreclame. Het doel is om er een goede boterham mee te kunnen verdienen en uit eindelijk misschien uitbreiden." www.stujos.nl comfortable shoes 'Omdat ik veel sta wil ik gewoon leuke laarzen metj het allerbeste comfort' Durea-comfortable shoes, 4 Keer beter' Morgen, donderdag 15 september, wordt de Dag van de Scheiding ge organiseerd door de vereniging van familierecht advocaten (vFAS). Deze datum is niet willekeurig gekozen: de allereerste echtscheiding in Nederland werd op 15 september 1796 uitgesproken. Voor de vFAS aanleiding om op deze dag landelijk aandacht te vragen voor de noodzaak van deskundige begeleiding van scheidingen. Op de Dag van de Scheiding kunt u bij ons vrijblijvend en gratis terecht voor een scheidingscheck en/of vragen met betrekking tot scheiden. U kunt uw (eerste) vragen stellen en informatie meenemen. Het advies van de vFAS- advocaat-mediator geeft u inzicht in de keuzes en/of gevolgen in uw situatie. Contactpersoon is mevr. mr. Vanessa Pieters, telefoon 0113-211666. Allround en Zeeuws advocatenkantoor PERSOONLIJK 'Luisteren, zorgen uit handen nemen. Helderen duidelijk' Kijk ook op www.leeuwenadvo.nl RUIMDENKEND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58