Zeeland PZC 7 Geen zwart, maar rood Poelwijck Woonzorgcomplex is nog in beeld BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 22 en 23 ZORCCOMPLEX Marsaki trekt zich kritiek op somber ogend gebouw aan Kranenballet op de Oesterdam almanak Ontvangst 'Je moet in de huid van een gitarist kunnen kruipen' Woensdag 14 september 201.1 Vandaag het debat over de kracht van de Kanaalzone Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende 'S-HEER ARENDSKERKE - Te Veel mensen vonden dat het nieuwe zorg- en wooncomplex Poelwijck een somber, ja zelfs wat doods ge bouw zou worden. Marsaki, de projectontwikkelaar van zes wo ningcorporaties, heeft zich de kri tiek aangetrokken. De panden krij gen een stenen beplating in 'kera misch rood', wat veel warmer zal ogen. Het oorspronkelijke uiterlijk, in an traciet leisteen, oogstte op woon beurzen zowel applaus als hoon. „De een vond die donkergrijze lei steen wel heel chic, de ander vond het uitermate somber. Daartussen zaten eigenlijk geen meningen. Daarom hebben we in overleg met architect Ernst Joosten van bureau Oomen in Breda besloten de kleur te veranderen in keramisch rood. Dat is warm bruinrood", zegt Mar tin van der Haven, die voor Mar saki het project Poelwijck leidt. De bouw van het nieuwe Poel wijck begon net voor de bouwvak vakantie. Voor het eind van het jaar moet het complex water- en winddicht zijn. In de zomer van 2012 moet het helemaal klaar zijn. Het nieuwe Poelwijck verschilt we zenlijk van het oude, traditionele zorgcentrum. Het wordt geen plomp, groot gebouw, maar een dorps straatje met verschillende woningen en appartementenge bouwen, die nu rode, in plaats van een zwarte gevels krijgen. De nieu we straat, die de Slotstraat en de Wissekerkseweg verbindt, krijgt straks de naam Boogstraat. Waar schijnlijk omdat de straat niet kaarsrecht loopt. Door spreiding van zorgvoorzie ningen over de Bevelandse dorpen zijn minder plaatsen nodig in het nieuwe Poelwijck. Van de 102 per manente plaatsen en 10 tijdelijke opvangplaatsen keren er 28 terug. Poelwijck herbergt straks 16 plaat sen voor mensen met lichamelijke beperkingen, twee groepswonin gen voor elk zes dementeren, kin deropvang De Bevelanden, huis artsenpraktijk Drieweg, een depen dance van de fysiotherapieafdeling van Praktijk De Klavers en een grand café, ook door de wijk te be zoeken. Verder bouwt Marsaki 21 seniorenwoningen en Stichting Zuidwester twee huizen voor 12 oudere cliënten. BH HHRMHHH THOLEN - Een traag ballet van gele kranen blijft nog tot november te bewonderen bij het grote strand aan de Oesterdam. De aanne merscombinatie Van den Biggelaar/Liebrechts treft voorbereidingen voor het aanbrengen van harde steenbekleding op het dijkverster kingstraject Oesterdam Noord. De kranen wer ken samen. De achterste graaft het talud grof af, de middelste egaliseert de boel en de voor ste gooit slakken op het doek dat de mannen hebben uitgerold. In november moeten het dijkvak bij het grote strand en de havendam tegen heftige stormen bestand zijn. De rest van het project Oesterdam Noord, zes kilome ter aan de Thoolse kant, komt volgend jaar aan de beurt. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Ondanks de onduidelijk heid rond het al dan niet doorgaan van woningbouwproject Goese Schans, heeft woningcorporatie RWS wel de intentie om het ge plande woonzorgcomplex te bou wen aan de Westhavendijk, dicht bij de Goese Ringbrug. Dat zegt directeur Maarten Sas van de RWS. Hij verwacht binnen kort daarover een knoop door te hakken. Bij een 'ja' kan mogelijk over een jaar worden begonnen met de bouw. Dat is afhankelijk van bezwaren tegen wijziging van het bestemmingsplan. Het woonzorgcomplex, mits het doorgaat, komt vlak aan het ka naal Goes-Goese Sas te staan. De Westhavendijk schuift daavoor een stukje in westelijke richting op. Het complex moet plaats bie den aan verschillende doelgroe pen: ouderen, verstandelijk gehan dicapten en wooneenheden voor jongeren. Doel is één gebouw te ontwerpen, waarvan de delen voor de drie doelgroepen duidelijk van elkaar te onderscheiden zijn. Ook is er een aantal (zorgvoorzie ningen gepland. Het nazomerweer trotserend en soms van een zonnetje genietend, stond her paar met een 40 jaar oud caravanne tje op de camping. Nog wat onwen nig, want raskampeerders zijn het niet. Een bevriend stel assisteerde daarom bij de opbouw. Tijdens het opzetten van de voortent werd de vrouw des huizes gebeld op haar mobieltje. „Ik versta er niks van. De ontvangst is heel slecht", mopperde ze. Haar vriendin, bezig met de tent, kon het niet laren: „Dan moet je een tentstok omhoog steken en midden op het pad gaan staan. Dan ontvangt ie stukken beter." De helster - geen technisch wonder kind - volgde de raad gewoon op. Tot ze onder de ingestorte voortent drie mensen hoorde stikken van de lach.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57