'Je moet in de huid van een DUITSLAND 2oI zeeland Grenzeloos feest voor verjaardag OP en TOP Een beetje gitarist koopt geen gitaar op internet, een gitaar moet je zien, moet je voelen, vindt Jos Rentmeester uit Heinkenszand. Al verkoopt hij zelf ook online. |KRA5 woensdag 14 september 2011 CROEDE - De Stichting Zeeuws- Vlaanderen 2014 presenteert zich maandag 26 september in de Ne derlands hervormde kerk van Groede. De stichting laat die mid dag al weten met welk 'grenzeloos feest' de tweehonderdste verjaar dag van Zeeuws-Vlaanderen wordt gevierd. Koning Willem 1 tekende 20 juli 1814 het besluit om Staats-Vlaande- ren te verenigen met Zeeland, waarmee het huidige Nederland ontstond. Landelijk is een Natio naal Comité bezig met voorberei dingen voor viering van 200 jaar Koninkrijk. Maar Zeeuws-Vlaande- ren zou Zeeuws-Vlaanderen niet zijn als er geen eigen feest kwam. „Teveel Vlaming om Zeeuw te zijn, teveel Zeeuw om Vlaming te zijn... met in de genen de eigenzin nigheid die ook eilandbewoners ei gen is", stelt de Stichting Zeeuws- Vlaanderen 2014 zelf De stichting heeft al een project plan klaar en heeft een comité van aanbeveling met prominenten uit binnen- en buitenland voor haar karretje gespannen. De 26ste pre senteert de stichting - na een praat je van voorzitter Frans Reijniers - het projectplan. Commissaris van de koningin Karla Peijs en West-Vlaams gouverneur Paul Breyne houden een inleiding. ZEEUWS GITAARPARADIJS door Luc Oggel e moet het even weten, maar I op het enigszins onooglijke be- I drijventerreintje Noordland I in Heinkenszand bevindt zich een waar walhalla voor gitaris ten. Het is de gitaarspeciaalzaak van -los Rentmeester, onder meer officieel dealer van exclusieve mer ken als Fender Custom Shop, Gretsch en Guild. De ruimte staat nu vol met fraaie instrumenten, maar aanvankelijk had Rentmeester de loods inge richt als opnamestudio. Na zijn werkzame leven op de commer ciële afdeling van een grote uitge verij wilde hij terug naar zijn oude hobby, het opnemen van bands. Dat was in 2009, maar veel klus sen bleken er door de ingezakte cd-verkoop niet te zijn. Gitaren, muziek en alles wat er mee te maken heeft, is echter van kinds af aan al Rentmeesters grote passie en daarom besloot hij zich volledig te richten op het opzetten van een gitaarspeciaalzaak. Maar dan wel één met een totaal ander concept dan de 'doorsnee* muziek winkel. „Ik verkoop alleen goede gitaren die ik zelf selecteer en af stel", legt Rentmeester uit. „Ik heb geen personeel en geen vaste ope ningstijden, maar werk op af spraak zodat ik echt de tijd voor een klant kan nemen. Je moet in de huid van zo'n gitarist kunnen kruipen, daar gaat het eigenlijk om." Met 'dozenschuivers', zoals Rent meester ze met enig dédain noemt, heeft hij dan ook niks. „Ik kan bijvoorbeeld ook niet begrij pen dat er mensen zijn die via in ternet een gitaar kopen zonder hem te hebben vastgehouden of gehoord. Ik verkoop ook wel onli ne, maar ik heb veel liever dat mensen gewoon langskomen." Het verhaal van Rentmeester stond ook Fender Benelux wel aan, wat hem vorig jaar eigenlijk vrij gemakkelijk een officieel Fen der USA/Custom Shop dealer schap opleverde. „Daar stond ik zelf ook wel van te kijken. Maar het voordeel is dat de mensen bij die organisatie meestal zelf muzi kant zijn, dus ze hebben snel ge noeg in de gaten of je serieus bent en er verstand van hebt." En hoe wel Rentmeester niet beweert de wijsheid in pacht te hebben, weet hij wat de techniek en onderdelen In de showroom staan behalve Fen ders ook andere instrumenten te pronken, zoals Gretsch. betreft heel goed waar hij het over heeft. Of een gitaar letterlijk uit goed hout is gesneden. „Ik heb pas sie voor het instrument en een neus voor kwaliteit, ik koop nooit zomaar iets. Zo'n gitaar wordt een stukje van mezelf, het doet ook al tijd een beetje pijn als ik hem dan zelf weer verkoop." Rentmeester vult zijn assortiment met enige regelmaat aan. „Dat hoort erbij vind ik, als je dealer bent. In sommige winkels met een dealerschap zie je dan drie gitaar tjes hangen. Dat kan niet. Bij Fen der zijn ze daar inmiddels ook wel wat strenger op geworden." Gitaristen die bij Jos binnen stappen, lopen het risico op een acute aanval van GAS: Gear Acquisition Syndrome. Nu hangen aan de meeste instru menten weliswaar flinke prijskaart jes, maar Rentmeester heeft ook wel goedkopere instapmodellen hangen. Sinds kort is hij tevens officieel Iba- nez-dealer omdat daar vanuit de rock- en metalhoek vraag naar is, maar evengoed hangen er een paar mooie Gibsons en PRS'en Supervoordelige autovakantie Sauerland inclusief ontbijt en diner Wilt u er nog even tussenuit, niet te ver rijden en vooral niet teveel betalen? Boek dan deze korte autovakantie naar het prach tige Sauerland! Het Sauerland wordt tot één van de meest aantrekkelijke streken van Duitsland gerekend en is ideaal voor heerlijke wandelingen door het schitterende heuvel landschap. Uitstapjes naar dorpen en steden als bijvoorbeeld Lüdenscheid en Dortmund maken uw verblijf in Sauerland compleet. Deze 3-/4-/5-/8-daagse autovakantie is inclusief ver blijf in het 4-sterren Mercure Hotel Hagen, dagelijks ontbijtbuffet en 3-gangendiner of dinerbuffet te boeken vanaf slechts 79 per persoon! En u, als lezer van deze krant, krijgt 17,50 per boeking korting wanneer u vóór 25 september 2011 met actiecode WEG40010 boekt. Dat wordt dus voordelig en compleet genieten in het Sauerland! Hagen In Hagen kunt u genieten van historie, moderne cultuur of een middag gezellig winkelen. Ga terug in de tijd door een kijkje te nemen in het Westfalisches Freilichtmuseum waar u meer dan 60 jaar oude werkwijzen en fabrieks-machi- nes ziet. Het monumentale, in 1910 geopende, Centraal Station en het stedelijke theater nemen u mee terug naar het begin van de 20e eeuw. Moderne kunst vindt u in het Karl Ernst Osthaus- museum. Maak vanuit Hagen uitstapjes naar het bergstadje Altena of de grootste stad van het Ruhrgebied Dortmund waar u de historie van deze stad in diverse musea, restaurants, café's en bezienswaardigheden kunt beleven! Mercure Hotel Hagen**** Aan de rand van het Sauerland, op ca. 2 km van het centrum van Hagen vindt u Mercure Hotel Hagen. Het hotel beschikt o.a. over een receptie, liften, restaurant, bar/lounge, bistro met terras, overdekt zwembad, sauna (gratis) en solarium (tegen betaling). Uw comfortabele kamer beschikt o.a. over een televisie, radio, telefoon, minibar, badkamer en haardroger. AANKOMSTDATA LR 50.199 Vrijwel dagelijks aankomst tussen 4/9 en 19/12 v.a. 79 v.a. C 115 v.a. 149 v.a. 259 3 dagen 4 dagen 5 dagen 8 dagen Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. De korting van 17,50 per boeking ontvangt u nog bovenop bovenstaande scherpe prijzen. Inclusief. 3/4/5/8 dagen (2/3/4/7 nachten) verblijf, ontbijtbuffet en 3-gangendïner of dinerbuffet. Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden en reis- en annuleringsverzekering. Toeslagen: reserveringskosten 17,50 per boe king en 2,50 bijdrage Calamiteitenfonds per boeking van max. 9 personen (beide verplicht). Voor meer informatie en boekingen: Typ in uw internetbrowser www.kras.nl/LR50199 Kies uw vertrekdatum, bekijk de prijsberekening, ga naar BOEK NU en vul bij stap 1 'Mijn vakantie' actie code WEG40010 in. Of bel: 0900-9697 (15 cpm) o.v.v. reisnummer LR50199 en actiecode WEG40010. Boeken met deze korting kan t/m 25 september 2011. IfÜH waarom zou je meer betalen J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50