'We gaan het bed van i8l zeeland 'Riolering Nieuwstraat is ramp voor horeca' Ontvangst Simin Tander Kwartet in Porgy en Bess Brieven uit Joodse getto's en kampen Driedelige cursus 'jezelf zijn' in De Twijn Nieuwe expositie van Herman Thielens Gebruikers Sint Albert kunnen weer vooruit almanak NIEUW INITIATIEF ZorgSaam begint 'mini-ziekenhuisje' met managers Vliegen, karten, surfen en kajakken op vierde editie van Moio Masters Mannen leren basisbeginselen van het koken woensdag 14 september 2011 TERNEUZEN Het Simin Tander Kwartet speelt vrijdag in Porgy en Bess in de Noordstraat in Terneuzen. Het vier tal opent daarmee een nieuw sei zoen 'Porgy en Jazz'. De groep is opgebouwd rond zangeres Simin Tander, die wordt begeleid door Jeroen van Vliet (piano), Cord Hei- neking (bas) en Etienne Nillesen (drums). Het concert begint om 20.30 uur. Toegang kost 15 euro. AXEL In museum Het Land van Axel is tot en rpet 29 oktober de expositie Post uit de vergetelheid te zien. Aan de hand van originele brieven en kaarten vertelt de expositie de historie van de belangrijkste Jood se getto's en nazi-kampen in de oorlog. Openingstijden: woensdag tot en met vrijdag 13.30-17.00 uur; zater dag 12.30-16.30 uur. MEEST CELEZEN 1Auto rijdt rechtdoor op rotonde. 2. Tweede scheepswrak 15e eeuw. 3. Riolering Nieuwstraat rampzalig. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto TERNEUZEN Jacqueline Hermans geeft op de donderdagen 15 en 29 september en 3 oktober een driedelige cursus 'jezelf zijn' in centrum De Twijn in Terneuzen. De bijeenkomsten du ren steeds van 19.00 tot 22.15 uur. Deelnemers leren hoe ze harmoni scher en evenwichtiger kunnen le ven. Meedoen kost 50 euro. Opge ven: 0115-697300 of jacqueline. hermans@prh-nederland.nl. HULST Kunstenaar Herman Thielens opent zondag 18 september een nieuwe tentoonstelling in zijn ate lier aan de Lange Belllingstraat 48 in Hulst. De expositie omvat nieuwe wer ken in olieverf op doek. Te zien zijn landschappen en stillevens. Het atelier is op zondag en maan dag toegankelijk van 13.00 tot 17.00 SAS VAN GENT Gebruikers van clubgebouw Sint Albert in Sas van Gent zitten er weer warmpjes bij. Nadat het dak al was opgeknapt zijn ook de vloer en de keuken vernieuwd. De vere niging die het beheer voert over het pand, ontving daarvoor on langs 2000 euro van het stimule ringsfonds van de Rabobank Ter- neuzen-Sas van Gent Onder meer dweilband Tè Geen Naom, compu terclub De Sasse Vrienden, de Sasse tafeltennisvereniging, de 3D-hobby- club en de Big Swing Band maken gebruik van het clubgebouw. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het gros van de hore caondernemers in de Terneuzense Nieuwstraat is flink gedupeerd door de wateroverlast van afgelo pen zaterdag. T\vee defecte water pompen zorgden voor water- en stankoverlast. Uitbater Cindy Willemsen-van der Zalm van restaurant Sydney laat weten dat haar keukenteam in een overstroomde keuken voor een vol restaurant heeft gekookt. „De riolering in de_ Nieuwstraat is al een aantal jaren 'aan vervanging toe. De kelders van De Kroeg, De Schelde, De Haan, Santa Fe en de wijnkelder van het Arsenaal ston- Het nazomerweer trotserend en soms van een zonnetje genietend, stond het paar met een 40 jaar oud caravanne tje op de camping. Nog wat onwen nig, want raskampeerders zijn het niet. Een bevriend stel assisteerde daarom bij de opbouw. Tijdens het opzetten van de voortent werd de vrouw des huizes gebeld op haar mobieltje. „Ik versta er niks door Harmen van der Werf Ze moeten eraan gelo ven, managers in de zorg en vierdejaars stu denten verpleegkundi ge. De managers in de zorg als patiënten, de studenten in hun toekomstige vak. 1\vee dagen lang moeten ze het met elkaar zien te redden. „En dat zal confronterend zijn", voorspelt Alet Veldhuis, praktijkopleider en ethicus bij ZorgSaam. De zorginstelling heeft het voor touw genomen om, zoals Veldhuis zegt, 'het bed van de zorg op te schudden'. In een voormalig schoolgebouwtje aan de Handellaan 7 in de Terneuzense wijk Oudelandse Hoeve is een mi ni-ziekenhuisje ingericht. Onder meer ZorgSaam Thuiszorg had daar eerder een magazijn en de uit leen van rollators en andere hulp middelen. Negen bedden komen er uiteindelijk in het mini-zieken huisje, waarin evenveel managers als patiënt zullen plaatsnemen. Ze zullen gedurende anderhalve dag permanente zorg krijgen van acht a tien studenten verpleegkunde, zowel uit het middelbaar als hoger beroepsonderwijs. sTimul Nederland heeft het initia- den zaterdagavond vol rioolwater. Waarschijnlijk zijn nog veel meer bedrijven gedupeerd", aldus Wil- lemsen-Van der Zalm. Meerdere gelegenheden moesten zelfs de deuren sluiten. De onder nemersvereniging in de Nieuwst raat wil in overleg met de gemeen te. Terneuzen besloot een paar we ken geleden al een van de twee ka potte pompen te vervangen. „Daar was al een dag voor ingepland. Normaal gesproken moet één pomp voldoende zijn, maar die be gaf het dus op het hoogtepunt van de bui", aldus een gemeentewoord voerster. De tweede pomp, die ver stopt en oververhit raakte, is in middels weer in bedrijf. Alet Veldhuis van ZorgSaam in één van de patiëntenkamers van sTimul Nederland in Terneuzen waar zorgmanagers en door Martijn de Koning Tip? redactie@pzc.nl van. De ontvangst is heel slecht", mopperde ze. Haar vriendin, bezig met de tent, kon het niet laten: „Dan moet je een tentstok omhoog steken en midden op het pad gaan staan. Dan ontvangt ie stukken beter." De helster - geen technisch wonder kind - volgde de raad gewoon op. Tot ze onder de ingestorte voortent drie mensen hoorde stikken van de lach. CADZAND-BAD - Buitensportonder- neming Moio houdt komend weekeinde de vierde editie van de Moio Masters. Die vinden voor het eerst plaats bij het nieuwe, ei gen strandpaviljoen Moio Beach op het strand bij Cadzand-Bad. Het hoogtepunt zijn de demon straties parapente (ook wel paragli- ding of schermvliegen) door zeil vliegvereniging ]an van Gent. Be zoekers kunnen, tegen geredu ceerd tarief, zelf meevliegen in een duovlucht. Als het tenminste niet harder waait dan windkracht 4. De activiteiten beginnen beide da gen om 12.00 uur. Tijdens korte in troducties kunnen deelnemers kennismaken met 'funsports' als golfsurfen, brandingkajakken, sup- pen en blokarten (dat laatste al leen zondag tussen 12.00 en 13.00 uur). Deelname aan die kennisma kingslessen is gratis. Als er genoeg wind staat, zijn er beide dagen ook kitesurfwedstrij- den. Op zaterdag begint om 18.30 uur een barbecue. Meedoen kost 17,50 euro (volwassenen) of 12,50 euro (kinderen). Opgeven kan via info@moio.nl of op de dag zelf tot 16.00 uur. De zaterdagavond wordt afgeslo ten met een beachparty. Lance 8c Donnie zorgen voor de muziek. De party duurt van 20.00 tot 1.00 uur en de toegang is gratis. Mocht het slecht weer zijn, dan vindt het feest plaats in een tent. www.moio.nl HULST - Aardappels koken, een stukje vlees bakken of een pan soep maken. De basisbeginselen van het koken kunnen mannen le ren bij los Verschuren tijdens de 'Kookcursus voor mannen' van Stichting Welzijn Hulst. De weke lijkse kookcursus wordt gehouden in de praktijkschool aan de Fre- derik Hendriklaan in Hulst. De lessen, tien in totaal, beginnen telkens om 17.00 uur en de bereide maaltijd wordt daarna gezamen lijk genuttigd. Meedoen kost 17,50 euro per les, exclusief ingrediën ten. De eerste les is op woensdag 5 oktober. Opgeven bij Jos Verschuren! via e-mail versch@zeelandnet.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48