zeeland 121 gitarist kunnen kruipen' Britten maken doorstart met biodiesel ECONOMIE Brits bedrijf-koopt failliete boedel foto's Ronald den Dekker door Wout Bareman sluiskil - De voormalige biodiesel- fabriek Rosendaal Energy aan de Oostkade in Sluiskil maakt een doorstart. De fabriek is overgeno men door het Britse bedrijf Goes on Green dat uiterlijk in december de productie wil hervatten. De fa briek biedt straks werk aan vijfen twintig mensen. Wethouder Jaap Bos (economie) is blij met de doorstart. „Het is op zich een prachtig bedrijf De instal laties zijn niet of nauwelijks ge bruikt. De herstart is een extra im puls voor de Kanaalzone en past helemaal in de ontwikkelingen hier in de Kanaalzone op het ge bied van de biogebaseerde econo mie." Rosendaal Energy - met een pro ductiecapaciteit van 250.000 ton biodiesel per jaar - ging in het na jaar van 2008 van start met dertig werknemers, maar raakte a! snel in financiële problemen door de economische crisis en een daar door instortende markt. Een extra financiële injectie van grootaandeelhouder Gulf mocht niet baten. In juli 2009 werd het bedrijf failliet verklaard. De werk nemers bleven wel in dienst van ei genaar Fortis Lease Nederland NV. Ze onderhielden al die tijd de in stallaties in afwachting van een kandidaat-koper. Na het faillissement dienden zich verschillende belangstellenden aan, maar dat leidde tot niets. De fabriek was inmiddels in handen van het Franse BNP Parisbas Lea sing Solutions, dat de zaak eerder dit jaar overdeed aan Goes on Green ltd. Het bedrijf, dat de door start nu voorbereidt, heeft nu ze ventien mensen in dienst. Dat aan tal groeit straks naar vijfentwintig. Aanvankelijk was het de bedoeling dat Goes on Green deze maand al zou starten. Maar door onder meer vergunningprocedures wordt dat nu tegen de kerst. Om de fabriek economisch renda bel én zo duurzaam mogelijk te maken, worden deels afvalstoffen als grondstof gebruikt. Daarbij gaat het onder meer om frituurvet en restvetten uit de vleesverwer kende industrie. Er wordt ook Zeeuws koolzaad verwerkt. Bij de productie wordt het gebruik van chemicaliën en het energiever bruik tot een minimum beperkt. woensdag 14 september 2011 aan de muur. Ook heeft hij Fender en Ibanez bassen en versterkers staan. Zelf is en blijft Rentmeester toch vooral een Fender-man. „Dat heeft ook met vroeger te maken. Mijn oudere broers speelden al in bands, op goedkope gitaren die op Fenders leken. Je droomde van een echte, maar die waren niet te betalen. Het blijft gewoon iets ma gisch houden, als ik dat logo zie gaat het kriebelen." Als geen ander weet Rentmeester dat 'smaak' ook een grote factor is, zeker als het om geluid gaat. „Soms heb je wel eens moeilijke discussies, er zijn mensen die alles hetzelfde vinden klinken. Ik heb hier daarom ook wat goedkopere modellen, om mensen ook het ver schil te kunnen laten horen. Maar bij de echt serieuze klanten voel ik vrij snel aan wat die zoekt of wil." Rentmeester zit nog in de op bouwfase, maar krijgt al regelma tig muzikanten uit het hele land over de vloer. „Je moet het ook vooral hebben van mond-tot- mondreclame. Het doel is om er een goede boterham mee te kun nen verdienen en uiteindelijk mis schien uitbreiden." Jos Rentmeester toont twee fraaie Fender Custom Shop modellen. Zeëiiwsê Kiistmarattton - 30 september, T en 2 oktober 2011 ZffUUSEjÜSJ. IfMRAtWOfi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41