dat het doek snel valt niet voor te stellen zeeland 13 Geen geld voor dweilmuziek Boete voor Dow bij te laat melden incident De rekening I commentaar Deltazorg stopt met thuiszorg woensdag 14 september 2011 1973 Eerste Schelde Jazz Festival in Terneuzen. 1985 De Amerikaanse trompettist Ghet Baker speelt in Porgy en Bess. 1985 Frank Koulen overlijdt. 1986 Stichting Porgy en Bess Oprichting Stichting Porgy en Bess, koopt café aan. JSL 1993 Oprich ting Prometheus. Deze stichting organiseert literaire activiteiten. 2007: Vijftig jaar Porgy en Bess '§91® mm Dortja Odijk bron: Stichting Porgy en Bess het opfrissen van het interieur, maar vooral moet de organisatie geprofessionaliseerd worden, on der meer door een betaalde mana ger aan te stellen. Zuiderbaan wijst erop dat vergelijkbare podia in het land met meerdere beroepskrach ten werken en een veelvoud aan subsidie krijgen. Voor een gezonde exploitatie - geld voor de programmering en de 'restyling' verwacht Porgy en Bess zelfbijeen te krijgen - zou de jaar lijkse subsidie moeten stijgen naar 70.000 euro. De gemeente wil niet verder gaan dan 20.000 euro en re kent erop dat de provincie een zelf de bedrag wil bijleggen. Maar 40.000 euro is echt onvol doende, zeggen Vrijland en Zuider baan. „We zijn al anderhalf jaar met de gemeente in de slag en heb ben steeds gezegd: jullie moeten niet met minder aankomen. We vragen niets onredelijks. 70.000 eu ro is een schijntje voor een cul tuurpodium met veertig, vijftig professionele optredens per jaar." Wethouder Jaap Bos denkt dat het ook met 40.000 euro mogelijk moet zijn om de programmering en bedrijvigheid in Porgy overeind te houden. „In 2009 heeft Terneu zen de subsidie al tot 7000 euro verhoogd, plus dat we onze bijdra ges aan de stichtingen die in Porgy concerten organiseren, hebben ver hoogd. Nu komt daar weer 13.000 euro bij. Dan hebben we het toch over substantiële bedragen." Bos benadrukt dat Terneuzen er veel aan is gelegen om Porgy te behou den. „Het heeft een enorme uit straling in en buiten de gemeente Terneuzen. Maar met de informa tie die ons door Porgy en Bess is aangeleverd, denken wij dat de ver hoging naar een subsidie van 20.000 euro voldoende kan zijn. Daarover verschillen we dus van mening met het bestuur van de Stichting Porgy en Bess." ZEEUWS VEILINGHUIS VEILING KUNST ANTIEK 20 - 21 september KIJKDAGEN vrijdag 16 sept. 13.00 - 17.00 uur zaterdag 17 sept. 10.00 - 16.00 uur maandag 19 sept. 10.00- 17.00 upr dinsdag 20 sept. 10.00 - 17.00 uur Catalogus: www.zeeuwsveÜinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 Op de valreep kwam minister Henk Kamp de vakbewe ging gisteren nog iets verder tegemoet. Werkne mers mogen tóch extra sparen voor vervroegd pensioen. Met deze toezegging stelde minister het pensioenakkoord dat in juni werd gepresenteerd, veilig. Werkgevers en kabinet onderte kenen het zonder zichtbare te genzin, maar voor de vakbewe ging zijn de druiven zuur. Het CNV steunt het akkoord, maar de FNV is ernstig verdeeld. De twee grootste bonden - FNV Bondgenoten en Abvakabo - blijven tegen. Dat leerde het nachtelijk overleg tussen de bonden die met zestien uur bek vechten een vergaderrecord ves tigden. Maar het ging natuur lijk al eerder mis. FNV-voorzit- ter Agnes Jongerius liep tijdens de onderhandelingen te ver voor de troepen uit en krijgt nu de rekening gepresenteerd. Haar gezag binnen de centrale lijkt ze kwijt en het is nog maar de vraag of een breuk bin nen de FNV valt te vermijden. KHBansHnsansi FILMJOURNAAL Elke dag om 22.00 uur is het video- journaal op www.z2.nl geheel gewijd aan Film by the Sea. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - Chemieconcern Dow uit Terneuzen krijgt een boe te als het bedrijf nog een keer te laat is met het melden van een in cident. De provincie heeft laten weten voor elke volgende overtre ding vijfduizend euro in rekening te brengen. De aanleiding voor het opleggen van de dwangsom is een incident op 28 juni van dit jaar. Door een storing in een brander is bijna ze venhonderd kilo ethyleen en bijna zevenhonderd kilo methaan vrijge komen zonder te verbranden. Het bedrijf meldde dat pas twee dagen later bij de provincie. Dat is te laat, vindt men in de Abdij. Dergelijke incidenten dienen volgens de wet milieubeheer zo snel mogelijk, vol gens de provincie binnen een half uur te worden gemeld. GOES - Zorgorganisatie Deltazorg uit Goes stopt met het leveren van thuiszorg. Volgens het bedrijf mel den zich nauwelijks nog klanten. Dat komt doordat mensen bij Del tazorg alleen terecht kunnen als ze een Persoons Gebonden Budget (PGB) hebben. Door de bezuini gingen worden bijna geen nieuwe PGB's meer toegekend. Cliënten krijgen het niet voor elkaar om hun indicatie om te zetten. Het be drijf stopt op 1 oktober. MIDDELBURG - Het Open Zeeuws Kampioenschap Dweilorkesten 2011 moet het zonder subsidie van de provincie stellen. Het dagelijks provinciebestuur heeft een aan vraag van activiteitenvereniging De Gangmakers in Kortgene hier voor afgewezen. Het verzoek is om een aantal rede nen afgewezen. Op het moment dat het binnenkwam was het bud get voor de ontwikkeling van ama teurkunsten al besteed. Bovendien was onvoldoende duidelijk waar om de aanvrager meende aan spraak op subsidie te kunnen ma ken en was de begroting niet hel der. Gedeputeerde Staten raden de activiteitenvereniging dan ook aan voortaan eerst advies op het pro vinciehuis te vragen. foto Camile Schelstraete Monty Alexander, foto Peter Nicolai foto Peter Nicolai volle cultureel erfgoed van Terneu zen. En als het om jazz gaat van heel Zeeland. Dat losse, dat ont spannen karakter moet je behou den. Daar moet je geen commer cieel geoliede machine van willen maken." De Terneuzense politiek begint zich inmiddels voorzichtig te roe ren. GroenLinks-voorman Peter Clijsen gooide er al schriftelijke vragen tegenaan. Hij vindt dat Ter neuzen zijn uiterste best moet doen, vooral ook omdat Porgy zijn interne structuur verandert om weer toekomstbestendig te wor den. Raadslid Bram Stoffels van coalitiepartij TOP-Gemeentebelan- gen spreekt van 'heel slecht nieuws'. „Het zou eeuwig zonde zijn om een wereldberoemde loca tie op te geven. Dat mag gewoon niet. Aan de andere kant is het ook zo dat de jongeren er bijna niet meer komen. We moeten daarom met alle politieke voorstan ders bekijken hoe we iets aan deze situatie kunnen veranderen." Roy Hargrove.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3