Sumo op Tokyo tv: iSl zeeland Gemeente stelt subsidie beschikbaar voor instelling Bl-zone Toertocht motoren Denise Jannah naar Diekhuus Catwalk Jot Berman exposeert bij ZeeUwArt Dag van de Scheiding: gratis check! KNRM haalt voortvluchtige man uit water woensdag 14 september 2011 door Melita Lanting zierikzee - De oprichting van een bedrijven investeringszone (een BI zone, of BIZ) is een stapje dichter bij. De gemeente heeft besloten om voor drie Bi-zones een bijdra ge beschikbaar te stellen voor de oprichtingskosten. Maximaal 7000 euro per zone. Of er daadwerkelijk Bi-zones op Schouwen-Duiveland komen is overigens nog de vraag. Daarvoor moeten de ondernemers het wel willen en moet nogal wat geregeld worden. Zover is het nog niet. In Renesse bijvoorbeeld, wordt juist nu geïnventariseerd of de ondernemers hier iets in zien. Een Bl-zone is een vrij nieuw feno meen. Ingesteld in 2009 door het ministerie van economische za ken. Het geeft een groep onderne mers in een afgebakend gebied de kans om te investeren in leefbaar heid, veiligheid of kwaliteit van het gebied. Dat klinkt abstract, maar tot op zekere hoogte gebeurt dat nu ook al. Ondernemersvereni gingen voelen zich ook nu al vaak verantwoordelijk voor het dorp op centrum. Ze schaffen bloembak ken aan of zorgen - zoals in het ge val van Renesse - voor de veilig heid door mee te betalen aan sus- teams. In een Bl-zone kan dat ook, maar er zijn bijkomende voordelen. Het is bijvoorbeeld minder vrijblij vend. Is eenmaal door de onderne mers besloten een Bl-zone in te stellen voor een bepaald gebied, dan is ook iedereen verplicht deel te nemen. De bijdrage die onder nemers moeten betalen is gekop peld aan de WOZ-waarde van het bedrijfspand. De gemeente int de ze bijdragen. De ondernemers be palen vervolgens in overleg met de gemeente waaraan het geld wordt besteed. Dat zijn zaken die aanvul lend zijn op de gemeente taken, zegt wethouder Ad Verseput. „Bij voorbeeld bestrijding graffity, sus- teams of camerabewaking." zonnemaire - Schouwen-Duive- land is een nieuw motorevene ment rijker. Zaterdag 17 september wordt voor de eerste keer de 300 kilometer lange Bommenede-toer- tocht voor motoren gehouden Het idee voor de toertocht kwam van E. Lieferink, een bezoeker van Eetcafé Bommende. Café-uitbater Tonie van der Hulle - zelf fervent motorrijder - aarzel de geen moment en werkte samen met Lieferink de plannen verder uit. Vanaf 08.30 uur wordt verza- middelharnis - Jazz-zangeres De nise Jannah komt zondag, 18 sep tember, naar Middelharnis. Ze treedt op met het Holland Jazz En semble. Denise Jannah is een inter nationaal befaamde en veelzijdige zangeres. Jannah zingt naast jazz ook R&B, gospel of bijvoorbeeld wereldmuziek. Ze heeft over de he le wereld opgetreden. Het concert begint om 15.00 uur. Entree 5 euro, reserveren gewenst, tel. 0187-482400 (tussen 9-12 uur). MEEST GELEZEN 1Overvaller (16) vast tot oktober 2. Verkoop Spelen langzaam op gang 3. Raad wil haven anders inrichten TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Esme Soesman Ze komen vrijdag zes man sterk naar Zierik zee. Een Japanse film ploeg met onder meer twee cameramensen, een verslag geefster en zelfs een tolk", meldt Ton de Koning uit Zierikzee. De filmploeg komt opnamen ma ken van Sumo, een zevenjarige hond van het ras tosa. De Koning: „Hij is de enige tosa met een werk titel. Hij heeft echt iets gepres teerd." Het gaat om een team van Tokyo TV dat een programma maakt over Japanse honden in an dere landen, zegt De Koning. „Hoe leven ze in Nederland? Wat doen mensen ermee? Japanners zijn heel nieuwsgierig. TWee jaar gele den zijn ze bijvoorbeeld naar Ne derland gekomen om een die renambulance te filmen. Dat ken nen ze niet in Japan. Geweldig von den ze dat". Nu is Sumo niet de enige Japanse hond - en ook niet de enige tosa - in Nederland of zelfs Zierikzee. Dat hij voor deelna me aan het Japanse tv-programma is benaderd, heeft volgens zijn baasje vooral te maken met zijn 'werktitel'. De Koning doelt op het (landelijk erkende) UV-diploma dat Sumo oktober 2008 in Amster dam heeft gehaald via de vereni ging van fokkers en liefhebbers van Duitse herdershonden. Het gaat om een proef waarbij het uit- meld bij het eetcafé en het vertrek staat gepland voor 09.30 uur. Bij te rugkomst rond 17.30 uur staat voor de deelnemers een barbecue klaar. Mocht het weer echt tegenzitten dan wordt de tocht doorgeschoven naar zaterdag 24 september. Het aantal deelnemers is beperkt tot dertig, maar er zijn nog plaat sen vrij. Wie meer wil weten of zich op wil geven kan bellen naar Tonie van der Hulle: 0111-401044 of 06-50551896. zierikzee - Veertien bedrijven uit Zierikzee houden zaterdag een mo deshow. De getoonde spullen zijn divers, van bovenkleding- tot on- derkleding en brillen. De show is van 13.30 tot 15.30 uur, op de loca tie historische spelen bij de Nieu we kerk in Zierikee. Entree 5,-. Sumo met baas Ton de Koning op de achtergrond renesse - Tot en met 31 oktober ex poseert lot Berman (89) uit Burgh-Haamstede in galerie ZeeUwArt in Renesse. Omdat ze nog steeds vernieuwend bezig is, is galeriehouder Veronie Rens blij met het binnenhalen van de expositie. Haar ontwikkeling is af te lezen aan haar vroegere werk en de recente aquarellen die soms een abstracte vorm krijgen. Ken merkend voor haar werk blijven de tere kleuren. Naast het werk van Berman zijn sieraden van Inge Rens, bronzen beelden van Veronie Rens zelf en de draadbomen van Zsuzsanna Gyorgyiovics te zien. Informatie: www.zeeuwart.nl. Van Leeuwen Sc' De Waard Morgen, donderdag 15 september, wordt de Dag van de Scheiding ge organiseerd door de vereniging van familierecht advocaten (vFAS). Deze datum is niet willekeurig gekozen: de allereerste echtscheiding in Nederland werd op 15 september 1796 uitgesproken. Voor de vFAS aanleiding om op deze dag landelijk aandacht te vragen voor de noodzaak van deskundige begeleiding van scheidingen. Op de Dag van de Scheiding kunt u bij ons vrijblijvend en gratis terecht voor een scheidingscheck en/of vragen met betrekking tot scheiden. U kunt uw (eerste) vragen stellen en informatie meenemen. Het advies van de vFAS- advocaat-mediator geeft u inzicht in de keuzes en/of gevolgen in uw situatie. Contactpersoon is mevr. mr. Vanessa Pieters, telefoon 0113-211666. Allround en Zeeuws advocatenkantoor 'Luisteren, zorgen uit handen nemen. Helderen duidelijk' Kijk ook op www.leeuwenadvo.nl stellendam - De vrijwilligers van de KNRM hebben maandagoch tend een voortvluchtige man ge red uit het Haringvliet. De KNRM was gealarmeerd voor een drenke ling aan de zeezijde van de Haring- vlietsluizen. De man wftde zich echter niet laten redden. Hij pro beerde onder de reddingboot door te zwemmen maar verkeek zich op de kracht van de waterjets. Na verschillende pogingen lukte het de bemanning om de man aan boord te trekken. Aan dek werd hij in bedwang gehouden tot de politie arriveerde. De man was on derkoeld en heeft waarschijnlijk water in de longen gekregen. Hij is naar het ziekenhuis gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38