Doorstart biodieselfabriek A 'We willen 20i zeeland Oosterscheldeweek op meer plekken Ervaar wonen in Veerhaven Kruiningen arcus ECONOMIE Brits bedrijf Goes on Green neemt failliete boedel Rosendaal Energy over Veerhaven Maak nu een afspraak www.ErvaarVeerhaven.nl 772 woensdag 14 septemcer 2U11 door Wout Bareman SLUISKIL - De voormalige biodiesel- fabriek Rosendaal Energy aan de Oostkade in Sluiskil maakt een doorstart. De fabriek is overgenomen door het Britse bedrijf Goes on Green dat uiterlijk in december de pro ductie wil hervatten. De fabriek biedt straks werk aan vijfentwin tig mensen. De Terneuzense wethouder Jaap Bos (economie) is blij met de door start. „Het is op zich een prachtig bedrijf. De installaties zijn niet of nauwelijks gebruikt. De herstan is een extra impuls voor de Kanaalzo ne en past helemaal in de ontwik kelingen hier in de Kanaalzone op het gebied van de biogebaseerde economie." Rosendaal Energy - met een pro ductiecapaciteit van 250.000 ton biodiesel per jaar - ging in het na jaar van 2008 van start met dertig werknemers. Het bedrijf raakte echter al snel in financiële proble men door de economische crisis en een daardoor instortende markt. Een extra financiële injectie van grootaandeelhouder Gulf mocht niet baten. In juli 2009 werd het bedrijf failliet verklaard. De werk nemers bleven wel in dienst van ei genaar Fortis Lease Nederland NV. Ze onderhielden al die tijd de (bijna) nieuwe installaties in af wachting van een kandidaat-ko per. Na het faillissement dienden zich verschillende belangstellenden aan, maar dat leidde tot niets. De fabriek was inmiddels in handen van het Franse BNP Parisbas Lea sing Solutions, dat de zaak eerder dit jaar overdeed aan Goes on Green ltd. Het bedrijf, dat de door start nu voorbereidt, heeft op dit moment zeventien mensen in dienst. Dat aantal groeit straks naar vijfentwintig. Aanvankelijk was het de bedoeling dat Goes on Green, op het terrein van Heros Recycling, deze maand al zou starten. Maar door onder meer vergunningprocedures wordt dat nu tegen de kerst. Om de fabriek economisch renda bel én zo duurzaam mogelijk te maken, worden deels afvalstoffen als grondstof gebruikt. Daarbij gaat het onder meer om frituurvet en restvetten uit de vleesverwer kende industrie. Een van de ande re producten die in de biodieselfa briek worden verwerkt, is Zeeuws koolzaad. Bij de productie wordt het gebruik van chemicaliën en het energiever bruik tot een minimum beperkt. Het transport van de goederen ge beurt zoveel mogelijk per binnen vaart- of zeeschip. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. www.vernieuwdmiddelburg.nl KERKWERVE - De Oosterschelde- week moet volgend jaar in alle ze ven Oosterscheldegemeenten wor den gehouden. Dat stelt voorzitter John Lilipaly van het Nationaal Park Ooster- schelde voor. „Volgend jaar bestaat het overlegorgaan tien jaar en is het het Zeeuws Jaar van het Wa ter." Nu wordt de Oosterscheldeweek telkens in een andere gemeente die grenst aan Nederlands' groot ste Nationaal Park gehouden. Dit jaar is de gemeente Schou- wen-Duiveland aan de beurt. Met de overhandiging van een kunstwerk, gaf burgemeester Hen- ny van Kooten van Noord-Beve land het stokje gisteren over aan lo co-burgemeester Ad Verseput van de gemeente Schouwen-Duive- land. Het kunstwerk is een transparante zeester. Elke gemeente vult een arm met Oosterscheldezand uit de betreffende gemeente. Naast Schouwen-Duiveland zijn ook Reimetswaal, Kapelle, Goes, Tholen en Veere Oosterscheldege meenten. Deze week zijn er op verschillende plekken op Schouwen-Duiveland nog activiteiten, die exclusief be doeld zijn voor inwoners van de gemeente. door Wendy van den Hurk De Arabische revolutie lijkt ook Vlissingen te hebben bereikt. Daar, in de Schuitvaartstraat, heeft het oude bestuur van de Tou- bamoskee plaatsgemaakt voor jon ge mannen. De gemiddelde leef tijd is met een jaar of dertig ge daald en de preken zullen vaker in het Nederlands zijn. Bestuursleden die al twaalf, soms twintig jaar zitten omdat er maar geen opvolging komt. Een pro bleem waar veel organisaties mee te maken hebben, en dat was in de moskee niet anders. Maar dit jaar vonden de mannen daar het echt genoeg geweest. Anderen moesten het stokje overnemen. Vijf mannen stonden op. Fouad Bouzambou, Rachid Abdendi, Mo hammed Bedouch, Mohammed El Bekkaoui en Jamal Elambari; alle maal dertigers en een enkele vroe ge veertiger. Op Miloud Salhaou na, die als enige die overbleef uit het vorige bestuur, had niemand zich ooit eerder met het bestuur bemoeid, maar allemaal hadden ze het gevoel dat ze dit moesten doen. „Uit verantwoordelijkheids besef', stelt voorzitter Bouzambou (32). „Niet voor onszelf, maar voor de maatschappij. De islamitische gemeenschap in Vlissingen is hecht, en dat moet zo blijven." Ook als 'jonkies' zitten ze daar goed in. „Omdat we allemaal al re gelmatig in de moskee kwamen, ...üw thuishaven Direct beschikbaar uit fase 1: 3x koopappartement 2x penthouse fx boulevardwoning 2x vrijstaande woning De Westerschelde als uw achtertuin... Dat valt niet in een advertentie uit te drukken, dat moet u gewoon komen ervaren. voor een bezichtiging verkoop: stad^zeeland 0113-211147 DINGEMANSE MAKELAARS 011 8 - 650 575 Ontwikkeling: PROJECTONTWIKKELING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20