Bouwput eerst oplossen Marie Tak aan forse uitbreiding i8l zeeland Nieuw hotel en woningen aan rand Veerse Meer Domburgs Marie Tak van Poortvliet Museum moet fors uitbreiden, wil de houdbaarheidsdatum niet verlopen. Van Leeuwen &f De Waard Dag van de Scheiding: gratis check! Specsavers steunt twee goede doelen woensdag 14 september 2011 MUSEUMBEHOUD MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg doet geen zaken met Heij- mans Bouw Zeeland tot de proble men met de bouwput zijn opge lost. Wethouder Albert de Vries liet dat gisteren aan de leden van de raadscommissie weten. Het dagelijks bestuur van de ge meente is bereid het bewuste bouwbedrijf flink tegemoet te ko men door het tegoed van drie mil joen voor de bouwgrond op de be wuste plek, de hoek Zuidsin gel-Lange Noordstraat, kwijt te schelden maar dan moet het daar wel woningen bouwen. Minder dan oorspronkelijk en in een gefa seerd tempo. De Vries wees er wel op dat het feitelijk om een verlies van zo'n twee miljoen euro gaat omdat de'gemeente een deel van die grond zelf wil exploiteren. Hij verwacht daar rond de miljoen eu ro voor te ontvangen van kopers. Hij vertelde dat het om een plan gaat voor de bouw van een aantal grondgebonden woningen. „Zelfs in deze moeilijke tijd is daar in Middelburg altijd vraag naar", zei hij op de sceptische reacties van een aantal fracties die niet geloven dat dat bedrag de komende jaren daadwerkelijk ontvangen zal wor den. Ze wezen de wethouder op de talloze bordjes met 'te koop' die overal in Middelburg en ande re plaatsen hangen. De commissieleden toonden zich niet blij met het verhaal over het fi nancieel verlies dat het college wil nemen. Een standpunt namen ze echter nog niet in omdat het al leen ging om tussentijds bijpraten door de wethouder. Fractievoorzit ter Jan Zwemer (CDA) liet wel we ten dat hij vindt dat met deze op lossing de gemeente vooral er bij inschiet en dat de bouwer er nog redelijk goed vanaf komt. Evert Heringa (CU) wees naar de moei zame discussies eerder dit jaar over bezuinigingen waarbij het soms over De wethouder liet ook nog weten dat hij erop rekent dat niet alle claims die ingediend zijn tegen de bouwer van de put, in totaal zes tien miljoen euro, daadwerkelijk worden uitbetaald. Morgen, donderdag 15 september, wordt de Dag van de Scheiding ge organiseerd door de vereniging van familierecht advocaten (vFAS). Deze datum is niet willekeurig gekozen: de allereerste echtscheiding in Nederland werd op 15 september 1796 uitgesproken. Voor de vFAS aanleiding om op deze dag landelijk aandacht te vragen voor de noodzaak van deskundige begeleiding van scheidingen. Op de Dag van de Scheiding kunt u bij ons vrijblijvend en gratis terecht voor een scheidingscheck en/of vragen met betrekking tot scheiden. U kunt uw (eerste) vragen stellen en informatie meenemen. Het advies van de vFAS- advocaat-mediator geeft u inzicht in de keuzes en/of gevolgen in uw situatie. Contactpersoon is mevr. mr. Vanessa Pieters, telefoon 0113-211666. Allround en Zeeuws advocatenkantoor 'Luisteren, zorgen uit handen nemen. Helderen duidelijk' Kijk ook op www.leeuwenadvo.nl door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Op de plek van het vroegere badhotel Veerse Meer in Arnemuiden wordt een nieuw ho tel gebouwd. De gemeente Middel burg sluit morgen een overeen komst met projectontwikkelaar Green development en Bogor pro jectontwikkeling. De ontwikkelaars willen op die lo catie aan het Veerse Meer, vlakbij Oranjeplaat, een nieuw hotel bou wen met 50 kamers en daarnaast 40 appartementen en 18 wonin gen met ligplaatsen voor boten. De gemeente wil de bouwplannen wel mogelijk maken, omdat het oude hotel al lang leeg staat en er dringend iets moet gebeuren op die plek. Maar ook de gemeente raad moet daarmee nog instem men. Dat moet gebeuren in de ver gadering op 19'september. Belangrijk voor de gemeenteraad zijn de afspraken die het college maakt met de projectontwikke laars. In de overeenkomst komt on der meer te staan dat de ontwikke laars in de directe omgeving bo men moeten aanplanten om bos te compenseren dat door het bouwplan verdwijnt. Bovendien moeten zij beloven dat het strandje daar voor iedereen toegankelijk blijft. MIDDELBURG - Specsavers Middel burg steunt dit jaar twee goede doelen. Dat zijn Stichting Dieren vrienden uit Schouwen-Duiveland en de Middelburgse reddingsbriga de. Deze twee stichtingen hebben de afgelopen maanden de meeste stemmen gekregen. Bij elke verkochte bril of hoortoe- stel geeft de winkel een deel aan het goede doel. Op deze manier zullen meerdere stichtingen een fi nancieel steuntje krijgen. De actie van Specsavers loopt door heel Nederland. Dit jaar worden in totaal 214 goede doelen ge steund. door door Henk Postma DOMBURG - Wil Domburgs Marie Tak van Poortvliet Museum het voortbestaan verzekeren, dan moet fors in uitbreiding worden geïnvesteerd. Dat blijkt uit een rap port van Klinkaart BV, een advies bureau dat is gespecialiseerd in mu seum- en collectiemanagement. In opdracht van de gemeente Veere hield het bureau de verschillende musea tegen het licht. In het stadje Veere zou moeten worden geïnvesteerd in betere huisvesting van de twee daar geves tigde musea. De gemeente over weegt die nu samen te voegen in de Grote Kerk. Voor het Marie Tak van Poortvliet Museum, dat kan worden gezien als Zeelands enige museum voor moderne kunst, geldt dat de 'le vensvatbaarheid' vooral afhangt van twee aspecten: uitbreiding met een nieuwe vleugel, en ver plaatsing Van de entree. De nieuwe vleugel is nodig om de groeiende collectie werken van 'Domburgse' schilders uit de Toor- op-periode een vaste plek te ge ven, en om daarnaast permanent wisselende expositie aan te bie den. Er is een nieuwe entree nodig omdat het gebouw, achter de ge vels van de Ooststraat, nu onvol doende zicht- en vindbaar is. Museumsecretaris Marcelle Im- mink Vaandrager schat dat al gauw zo'n acht ton tot één mil joen euro nodig is om dat alles te realiseren. De gemeente staat nu voor de keus daar geld voor op ta fel te leggen. „Als de gemeente twintig tot vijfentwintig procent van de nieuwbouwkosten draagt, dan hebben de uitbreidingsplan nen zeker kans van slagen", schrijft Klinkaart BV. Uitgangs punt is dat het museum vijf tot tien procent van de kosten voor ei gen rekening neemt. Klinkaart is te rade gegaan bij 2M, een organisatie die in fondswer ving is gespecialiseerd. Daarbij kwam naar voren dat 'zelfs in deze moeilijke tijd van financiële crisis goede kansen aanwezig zijn om er extern voldoende gelden voor te werven'. Zou de gemeente er twee ton in steken, dan ligt het in de rede dat het provinciebestuur 25 tot 50 pro cent van de kosten draagt. De rest zou kunnen worden gevonden bij Europese, landelijke en regionale fondsen en sponsors. De Triodos Bank heeft zich zelfs al bereid ver klaard om er een 'cultuurverkla ring' voor aan te vragen bij het mi nisterie van OCenW. De adviesbu reaus zien dat als een 'positief sig naal'. Volgens wethouder René Mole naar zou financiële steun voor de uitbreiding onderdeel kunnen zijn van het Singelplan dat voor Dom burg in de maak is. Maar in het ge meentehuis zijn daar nog geen be slissingen over genomen. Het museum heeft al een officiële registratie, wat betekent dat aan es sentiële kwaliteitsnormen wordt voldaan. Toch beweerde beeldend kunstenaar Erik van Lieshout on langs in het tv-programma Zomer gasten dat je er zomaar ongezien Een nieuwe vleugel moet een betere presentatie mogelijk maken van de groeiende collectie van het Marie Tak van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18