Zeeland PZC Zwaardere straf voor brute overval Leiding lek door graafwerk WALCHEREN 18 en 19 RECHTBANK 'Eis van Openbaar Ministerie doet onvoldoende recht aan de feiten' 17 22 en 23 Werk Banckertplein loopt vertraging op Jeugdbrandweer wil weer rommelmarkt Verbreding tunnelweg Zeeuws-Vlaanderen almanak Ontvangst Marie Tak van Poortvliet Museum moet fors uitbreiden Woensdag 14 september 2011 Vandaag het debat over de kracht van de Kanaalzone Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft een 18-jarige Vlis- singer een veel zwaardere straf ge geven dan het Openbaar Ministe rie had geëist. Hij kreeg gisteren een celstraf van twee jaar waarvan een half jaar voorwaardelijk voor een gewapende en gewelddadige overval op een woning in Vlissin- gen. Tegen hem was veertien maanden waarvan zes voorwaarde lijk geëist. door Yorben Weststrate OOST-SOUBURG - Bij de aanleg van ondergrondse afvalcontainers is gisteren in Oost-Souburg een wa terleiding geraakt. Drie containers zaten al in de grond. Bij de vierde ging het mis. Volgens de gemeente Vlissingen was het oorspronkelijk het plan om de containers aan één kant van de weg te plaatsen, maar dit werd in overleg met enkele bewo ners veranderd. Op hun verzoek komt één van de vier containers aan de andere kant van de weg. Onderzoek van de aannemer wees uit dat dat ook zou kunnen, stelt de gemeente. Toch ging het gisteren dus fout. Even voor acht uur 's ochtends werd de leiding geraakt en in een mum van tijd stond de Zeewijksin gel onder water. De straat stond uiteindelijk anderhalf uur blank. Energiebedrijf Delta kwam om de waterleiding te dichten. „Er spoot flink wat water uit", vertelde woordvoerder )an-Willem Heij- koop. Uiteindelijk zakte het water uit zichzelf en stroomde het riool in. De schade lijkt mee te vallen. Heij- koop: „Voor ons was het belang rijkste dat de huishoudens zo snel mogelijk weer watertoevoer had den.'.' MIDDELBURG Door het slechte weer duurt het werk aan het Banckertplein in Mid delburg langer dan verwacht. Volgens de gemeente zal het werk aan de Koudekerkseweg en de Poe- lendaeleweg, die op het plein uitko men, eind september klaar zijn. Dat is ruim een week later dan was gehoopt. Zodra die wegen open zijn, worden de Langevieleweg en de Banckerstraat aangepakt. Daar voor is naar verwachting drie we ken nodig. De uitspraak van de rechtbank is opmerkelijk. Het komt maar zel den voor dat rechters zwaarder straffen. Daar komt nog eens bij dat de officier van justitie twee we ken geleden, tijdens de behande ling van deze zaak, juist stelde dat overvallen op woningen strenger bestraft moeten worden. Rechtbankvoorzitter N. van der Ploeg zei tijdens het voorlezen van het vonnis dat de eis van het OM onvoldoende recht doet aan de fei ten. De jongeman pleegde oktober vorig jaar, samen met een ander, de gewapende overval op een wo ning aan de Rietkraag in Vlissin gen. Ze mishandelden de bewo ner, bedreigden zijn 9-jarig zoon tje met een mes en zorgden er ook voor dat het zoontje getuige was van de mishandeling van zijn va der. Volgens de rechtbank is het maar de vraag of de jongen de her inneringen aan die misdaden ooit kwijt zal raken. De veroordeelde moet ook een fors deel van de gele den schade vergoeden. Het gaat om ruim 27.000 euro. Lukt het hem niet dat bedrag bij elkaar te krijgen, dan moet hij nog eens en kele maanden de cel in. De vader van de jongen toonde zich na afloop van de uitspraak te vreden over de straf die de recht bank die jongeman oplegde. Hij is minder blij met de vrijspraak voor een 22-jarige Vlissinger. Tegen hem was veertien dagen geleden nog 3,5 jaar cel geëist. Volgens de rechtbank is er geen overtuigend bewijs dat deze man betrokken was bij de overval. Wel staat vast dat hij gestolen goederen verkocht. Maar volgens de rechtbank staat niet vast dat hij wist dat die siera den waren gestolen. Het slachtoffer is er nog steeds van overtuigd dat die 22-jarige de twee de dader is. Een derde verdachte (23) is ook vrijgesproken. Tegen hem was ook vrijspraak geëist om dat de officier tot de slotsom kwam dat hij noch betrokken was bij de overval noch bij het helen van de gestolen goederen. Bij werkzaamheden op de kruising Van Steveninckstraat/Zeewijksingel in Oost-Souburg is gisterochtend rond acht uur een waterleiding geraakt door een graafmachine. De straat heeft anderhalf uur blank gestaan. Twintig tot dertig huizen zaten een tijd zonder water. foto Rolf Bosboom VLISSINGEN De grote rommelmarkt die de jeugdbrandweer Vlissingen afgelo pen zaterdag heeft gehouden, krijgt een vervolg. Volgens de organisatie was de markt in de Zware Plaatwerkerij zo'n succes, dat zij er alles aan gaat doen er volgend jaar weer een te houden. Naar schatting kwamen er door de dag heen vijftienhonderd mensen op af. Er waren ook activi teiten voor kinderen en allerlei de monstraties. TERNEUZEN Nog driekwart jaar wachten en ge bruikers van de tunnelweg in Zeeuws-Vlaanderen kunnen ook 'lekker' doorrijden. De tunnelweg wordt de komende tijd verdub beld. De Westerscheldetunnel NV heeft eerder de tunnelweg op Zuid-Beveland laten verdubbelen tot twee keer tweebaans. Woord voerder Ingo de Moor: „De eerste jaren na opening van de tunnel in 2003 was dat nog niet nodig. Inmid dels wel." Tip? redactie@pzc.nl Het nazomerweer trotserend en soms van een zonnetje genietend, stond het paar met een 40 jaar oud caravanne tje op de camping. Nog wat onwen nig, want raskampeerders zijn het niet. Een bevriend stel assisteerde daarom bij de opbouw. Tijdens het opzetten van de voortent werd de vrouw des huizes gebeld op haar mobieltje. De conversatie ver liep allesbehalve soepel. „Ik versta er niks van. De ontvangst is heel slecht", mopperde ze. Haar vriendin, bezig met de tent, kon het niet laten: „Dan moet je een tentstok vastpak ken, omhoog steken en midden op het pad gaan staan. Dan ontvangt ie stukken beter." De helster - duidelijk geen technisch wonderkind - volgde de raad ge woon op. Tenminste, totdat ze on der de inmiddels ingestorte voortent drie mensen hoorde stikken van de lach.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17