meer dan honderd doden NIEUWS GETIPT VOOR U buitenland 19 Koning België wil meer vaart in formatie Unox heeft iets nieuws Malema veroordeeld wegens haatzaaien Saleh staat overleg overdracht macht toe 'Amerikanen tegen ideeën Tea Party' Dronken agenten schieten mensen dood VN: 2600 doden door geweld in Syrië Doden door explosie in vuurwerkfabriek Pompoensoep in Zak NIEUW dinsdag 13 september 2011 delijk politieofficier Wilfred Mbit- hi. Bewoner Joseph Mwangi (34) zei dat hij bezig was zijn koe te voede ren, toen mensen waarschuwden dat er brandstof uit de leiding lek te. Zonder acht te slaan op de geva ren renden ze ernaar toe om het kostbare goedje op te vangen. Het vuur zou vroeg in de morgen zijn ontstaan toen een van hen een si garettenpeuk in de olie gooide. Mwangi zei dat hij net ook een em mer had gepakt toen hij een explo sie hoorde. De weggelekte brand stofhad zich al op een riviertje ver spreid en vatte eveneens vlam. Hij zag mensen die in brand stonden in het water springen waar de vlammen op dreven. Kort nadat Mwangi met AP gespro ken had, vond hij tussen de uitge brande resten van zijn huis twee verkoolde lichaampjes. „Dat wa ren mijn kinderen", zei hij voordat hij huilend in elkaar zakte. De televisie toonde beelden van brandende lichamen en zwaarge wonde bewoners van krottenwij ken die als verdoofd rondliepen en hun huid van hun hoofd en ar men lostrokken. In de nabijgele gen Nairobirivier dreven lichamen van mensen die in het water wa- zie onze website:buitenland Bekijk beelden van de ramp plek in Kenia na de brand JOHANNESBURG De leider van de jongerenbewe ging van de Zuid-Afrikaanse rege ringspartij ANC, Julius Malema, is gisteren door de civiele rechter schuldig bevonden aan het zaaien van haat. Hij had een lied uit de tijd van de apartheid gezongen, waarin ertoe wordt opgeroepen blanke boeren uit te moorden. Ma lema (30) moet nu proceskosten be talen in deze civiele zaak. SANAA President Saleh van Jemen heeft vi- cepresident Hadi gemachtigd na mens hem met de oppositie te on derhandelen over overdracht van de macht Dat meldde staatspersbu- reau SABA gisteren. Uitgangspunt is het vredesplan van de golfstaten. Dat behelst dat Saleh binnen dertig dagen zijn bevoegdheden aan de vi- cepresident overdraagt. WASHINGTON De Amerikaanse president Obama is ervan overtuigd dat de meeste Amerikanen de ideeën van de zeer conservatieve Tea Party afwijzen. Dat zei de Democratische presi dent in een interview met NBC News gisteren. De Tea Party wil een kleine overheid, lagere belastin gen en wijzen de door Obama inge voerde hervorming van de gezond heidszorg als staatsbemoeienis af. LAGOS Vier stomdronken agenten van de federale Nigeriaanse politie heb ben afgelopen weekend het vuur geopend op deelnemers aan een be- grafenisdienst. Drie rouwenden werden gëdood. De agenten had den opdracht de rouwenden te be waken. Ze begonnen zonder enige aanleiding te schieten, zei een woordvoerder van de politie. BRUSSEL - De Belgische koning Al- bert II wil dat er meer tempo komt in de kabinetsformatie. Hij wil dat de onderhandelingen over de kieskring Brussel-Halle-Vilvoor- de (BHV) en een staatshervor ming zo snel mogelijk worden af gerond, zodat de financiële en so ciaal-economische onderwerpen aan bod kunnen komen. De koning heeft dat laten weten aan formateur Elio Di Rupo, aldus een mededeling van het konink lijk paleis. Di Rupo bracht maan dagavond tussentijds verslag uit aan de vorst. De kabinetsformatie in België duurt al 15 maanden. De afgelopen weken concentreer den de gesprekken zich op BHV, het enige tweetalige kiesdistrict in De Vlamingen eisen al decennia dat het gesplitst wordt, zodat de talrijke Franstalige inwoners van de Vlaamse dorpen rond Brussel niet langer op een Franstalige par tij kunnen stemmen. Volgens Bel gische media zou er hierover in middels toenadering zijn, maar nog geen akkoord. De acht onderhandelende partijen moeten het verder eens zien te worden over een staatshervor ming, die Vlaanderen en Wallonië meer autonomie biedt. Ook dat is vooral een Vlaamse eis. Als de besprekingen over deze twee politieke knelpunten zijn af gerond, kunnen de partijen zich buigen over het financiële en eco nomische beleid voor de komende jaren. Di Rupo, een Waalse socia list, zei eerder dat er tot 2015 ruim 20 miljard euro bezuinigd moet worden. In België bestaat de vrees dat het land op de financiële mark ten onder vuur komt te liggen als het niet snel zijn overheidsbegro ting op orde brengt. De koning wil daarom dat er haast gemaakt wordt om 'het welzijn van de bur gers te vrijwaren in de toekomst'. ren gesprongen om zichzelf in vei ligheid te brengen. Premier Raila Odinga sprak van 'een verschrikkelijk ongeluk'. Hij bezocht gewonden in het zieken huis en ging ook langs bij het be drijf dat de pijpleiding beheerde. Hij beloofde een grondig onder zoek. In 2009 kwamen in Kenia min stens 120 mensen om toen ze ben zine uit een gekantelde tankauto probeerden op te vangen. GENÈVE Sinds de demonstraties tegen de re gering van Syrië half maart begon nen, heeft het geweld in dat land aan zeker 2.600 mensen het leven gekost. Dat heeft de Hoge Commis saris voor de Mensenrechten van de VN, Navi Pillay, gisteren gezegd. Volgens het regime van president Assad zijn sinds half maart 700 te genstanders van het bewind en 700 politieagenten gedood. ROME Zeker zes mensen zijn gisteren om het leven gekomen door een explo sie in een vuurwerkfabriek in de centraal gelegen Italiaanse stad Ar- pino. Dat meldde de brandweer, al dus het persbureau ANSA. Onder de slachtoffers zijn een man en zijn twee zonen. Alle omgekomen personen zijn werknemers van het familiebedrijf. Bij Unox geloven we dat goed eten begint met de beste, natuurlijke ingrediënten. Want alleen zo krijg je de lekkerste soep. Zoals bij deze Unox Pompoensoep met wortel en peterselie. Hij heeft de heerlijke zachte structuur van pompoen, en heel subtiel wat peterselie. Je krijgt gewoon zin in de herfst! POMPOEN SOEP. Knorr heeft er weer een Wereldgerecht bij: Amerikaanse Kip Jambalaya! Een heerlijk gekruid gerecht uit de zuidelijke staten van Amerika. Lekker, met stukjes gekruide kip, chorizo, groenten en rijst. En zo easy dat het in no time op tafel staat. Yieehaa! Enjoy your meal! Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in de 20 regionale dagbladen van NRP media en Wegener Media (bereik U.U miljoen lezers) E:info@nrp.nl oliepijpleiding. Hij heeft net de lichamen gevonden van zijn twee jonge kinderen, die zijn omgekomen bij de brand t foto Ben Curtis/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9