2 Crcmen. over kek skrcutd. Voel bekijkt dinsdag 13 september 2011 Elektronische skateboards komen uit de Verenigde Staten en zijn nu goed op weg om ook een rage te worden in Nederland en B.elgië. De vermogens van de boards variëren van 150 tot wel 1000 watt. Hoe krachtiger de motor is, hoe harder het skateboard gaat. Met een accu van 150 watt haal je ongeveer tien kilometer per uur. Met 400 watt zo'n 23 kilometer per uur en met 800 watt tot wel 32 kilometer per uur. De laatst genoemde zwaardere modellen zijn speciaal uitgerust met grote banden om zich op gras, zand en zelfs op sneeuw of ijs te begeven. De modellen met minder vermogen hebben klei nere banden en zijn vooral geschikt voor op straat en licht off-road terrein. Een model dat tien kilometer per uur gaat, kost zo'n twee honderd euro. Als je echt hard wilt gaan (32 km per uur) of graag op moeilijk begaanbaar terrein wilt rijden, dan betaal je rond de 450 euro voor een elektronisch skateboard. In Zee land zijn verschillende verkooppunten, maar ook op internet zijn de boards te bestellen. Ronald Middelhoek (37) uit Westenschouwen maakte voor het eerst kennis met een elektro nisch skateboard op het strand bij de Brou- wersdam. „Daar zijn ze vooral populair onder surfers. Die scheuren ermee over het strand. Als je erop staat, kun je echt heel hard gaan en dat geeft een kick. Het is niet moeilijk", zegt hij. Daarop laat Ronald zien hoe eenvoudig het gemotoriseerde skateboard werkt. Hij zet hem aan, gaat.er op staan en met de pistoolvormige afstandsbediening geeft hij gas en remt.hij af. Sturen doet hij met zijn voeten. Het speeltje ziet eruit als een gewoon skate board, maar dan met een grote 'batterij' eronder. Ronald: „Met een volle accu kun je ongeveer twintig kilometer rijden. Dat is ook afhankelijk van hoe hard je gaat en hoe zwaar je bent. Als de accu leeg is, geeft een lampje aan dat je het skateboard weer moet opladen." Stunten met dit board is lastig, want de accu weegt ongeveer twintig kilo. „Maar er zijn genoeg mensen die het kunnen hoor. Op internet zijn daar talloze filmpjes van te zien. Ik waag me daar zelf niet aan. Het is erg lastig omdat hij zo zwaar is. Ik rijd er vooral mee op straat en dat is*gewoon lachen, want je trekt er zoveel bekijks mee!", zegt hij. Wendy de Jong Snelheid bepaal je met de afstandsbediening, sturen doe je met je voeten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72