2oI zeeland Kinderen vragen massaal Debat over korting op sociale 'Heel het dorp tekent' Daar is alles voordeliger! Jersey hoeslaken Runderhamburgers Komkommers 'De Spetter moet blijven', De Spetter moet blijven'. Schoolkinderen uit Tholen-stad lieten gisteren luid en duidelijk horen dat ze hun zwembad niet kwijt willen. Silanwasverzachter Sultana fruitbiscuits Vifit drink Uniekaas gesneden dinsdag 13 september 2011 acties geldig t/m 17 sept ZWEMBADEN door Rob Paardekam Eigenlijk wilden de scholie ren gisterochtend maar één ding horen van wet houder Jan Oudesluijs: dat zwembad De Spetter in Tho len-stad open blijft. „Maar dat kan ik nog niet beloven", was zijn te leurstellende boodschap. Een luid boe-geroep was het gevolg. Honderden scholieren, aangevuld met veel ouders en leerkrachten, trokken gisteren in een bonte stoet naar het gemeentehuis om te protesteren tegen de mogelijke slui ting van het zwembad in Tholen. Dat het bad weg moet, is nog lang niet zeker. De gemeenteraad neemt daar later een besluit over, vermoedelijk in december. Daar wilde directeur Aad Nederlof van de Eben Haëzerschool niet op wachten Hij riep vóór de vakantie alle Thoolse schooldirecteuren bij elkaar voor overleg. Dat resulteer de in een brandbrief aan de ge meente en de ludieke actie van gis teren. Met spandoeken en allerlei zwem- artikelen liepen de kinderen van het scholengebied naar het ge meentehuis. Daar zongen ze een lied en overhandigden ze een peti tie aan het college. Dat kon zoals gezegd niet beloven dat het zwem bad open blijft. „Daar gaat de ge meenteraad over", zei wethouder Jan Oudesluijs. „Maar de eerst ko mende jaren zal het bad sowieso nog niet verdwijnen, hoor." Die boodschap werd door de menigte met gejuich onthaald. Aad Nederlof van de Eben Haëzerschool sprak van een ge slaagde actie. „Het is buitenge woon goed verlopen. Ik ben blij dat we dit als scholen zo snel voor elkaar hebben gekregen." De schooldirecteur vindt overigens dat ook de ouders een verantwoorde lijkheid hebben als het om de toe komst van het zwembad gaat. „We kunnen niet aan de gemeente vra gen om De Spetter open te hou den om vervolgens onze kinderen de brug over te sturen als ze wil len zwemmen", zegt hij. „Dat ge beurt wel. Ik begreep van de wet houder dat er in Tholen elk jaar minder abonnementen worden verkocht. Aan één kant is dat lo gisch, want het zwembad in Ber gen op Zoom is overdekt. Daar ben je met je abonnement een heel jaar onder de pannen. Maar als we De Spetter willen behou den, zullen we onze kinderen ook hier moeten laten zwemmen." ©Bekijk ook de video in het Z2-journaai (www.z2.ni) van maandag 16.00 uur. Niet alleen inwoners van Tholen-stad strijden voor het behoud van hun zwembad. Ook in Sint-Maartens dijk willen ze hun bad niet kwijt. Twee meiden zijn een handteke ningenactie begonnen. De gemeente overweegt zwembad Haestinge te slopen als er straks een overdekt zwembad op vakan tiepark De Pluimpot is. Daar kun nen ook de inwoners gebruik van maken. „Maar wij houden liever het huidige bad", zegt Rosan Stout- jesdijk. „Dat nieuwe bad wordt veel kleiner en bovendien komen ook campinggasten daar zwem men. Het zal dus wel druk wor den." Rosan en haar vriendin Ra chel Quist gaan alle deuren in Sint-Maartensdijk langs en zelfs in Scherpenisse en Sint-Annaland ha len ze handtekeningen op. „Bijna iedereen tekent", zegt Rosan. Ook hangen in Sint-Maartensdijk al veel pamfletten achter de ramen met de tekst 'Aan het dorpse bad hebben wij zat'. door Frank Balkenende GOES - Gemeenten staan voor een enorme klus. Hoe vangen ze de na derende miljardenbezuiniging op sociale voorzieningen op? Hoe krijg je mensen nog aan het werk als Den Haag de helft van je reïnte- gratiebudget schrapt? Voor de PvdA-afdeling Goes reden dinsdag 20 december een debat te houden, waar wethouders uit Mid delburg, Vlissingen, Kapelle en Goes aanschuiven. „Je hoopt dat er aan het eind van de avond één conclusie ligt: is een Zeeuwse aan pak mogelijk en willen we dat?" Aanleiding voor dit debat: de Wet werken naar vermogen die 2013 wordt ingevoerd. In die wet wor den de bijstand, de sociale werk voorziening en de regeling voor jonge gehandicapten samengebald. „Die nieuwe wet is natuurlijk een zware bezuiniging. Kijk, ik werk bij de socijle dienst van de ge meente Schouwen-Duiveland. Daar valt de helft van het reïntegra- tiebudget weg. In andere gemeen ten zal het niet veel beter zijn", zegt het Goese oud-PvdA-raadslid Frits de Kaart. De Kaart wijst erop dat nu al het aantal bijstandsaanvragen toe neemt. „Maar als er veel minder geld is om die mensen weer aan ander werk te helpen en te begelei den, zitten er straks meer mensen thuis die niet worden bemiddeld." In de kantlijn baart ook de reorga nisatie (lees: bezuiniging) bij uitke ringsinstantie UWV hen zorgen. Het ziet er naar uit dat werkzoe kenden op termijn alleen via inter net nog aan reïntegratiebegelei- ding kunnen komen. Dat moeten ze zelf regelen. „Maar", zegt Henk Hoogerland, „er zijn mensen die digibeet zijn of zich geen compu ter kunnen veroorloven. Die groep moet dan naar kennelijk naar ie mand toe die wel een pc heeft." Ook de sociale werkvoorziening krijgt het moeilijk. De sociale werkplaats moet wat betreft het ka binet alleen nog een baan bieden aan mensen die een beschutte werkplek nodig hebben. De Kaart: „Ie zult dan een aantal WSW'ers in de bijstand zien verdwijnen en H Diverse Geuren. Flacon 1.5 liter Naturel of bos vruchten. Pak 5x3 stuks eldersJJtSS" Diverse smaken. Pak 500 ml elders Jong of jong belegen. Pak 500 gram elders A2S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60