Boosheid over opbreken van Veerhoeklaan Keurmerk is goed voor 2ol zeeland PZC Geen bibliotheek in Mercuriusstraat Breskens Subsidie voor kustwerk Breskens en Cadzand Restaurateurs moeten niet alleen al vijfjaar mosselen van Prins Dingemanse serveren en dat goed laten zien, ze kiezen ook altijd voor kwaliteit en zijn 'een referentie voor de regio'. #wEBw;^ri Exclusieve Western Bag pzc.nl/webwinkel dinsdag 13 september 2011 OOSTBURC AH vindt overlast wel meevallen CRITERIA VOOR AMBASSADEURS door Martijn de Koning OOSTBURC - De rioleringswerk zaamheden in de Veerhoeklaan in Oostburg gebeuren op het verkeer de moment en leveren onveilige si tuaties op. Dat vindt raadslid Liber Baarends (Dorpsbelangen en Toe risme). Hij vraagt het college om volgende keer rekening te houden met het toeristenseizoen. Baarends wijst erop dat Oostburg door de gemeente is aangewezen als 'centrumkem', waar zowel streekbewoners als toeristen te recht kunnen voor dagelijkse bood schappen. „De gemeente onder graaft deze stellingen sinds enkele maanden met veel geweld", schrijft Baarends. Net voor Hemelvaart is begonnen met het opbreken van de Veer hoeklaan, voor rioleringswerk zaamheden. Dat gaf in het voorsei zoen al overlast, maar werd nog er ger toen het deel tussen Aldi en Al- bert Heijn op de schop ging, geeft Baarends aan. Tijdens de bouwvak kreeg het parkeerterrein van Al- bert Heijn een tijdelijke ingang met rijplaten. Bij droog weer was het er stoffig. Na regen stonden er enorme plassen. En nu, net na de bouwvak, is de Torenweidelaan ook dicht. Daar door is de Aldi zo goed als onbe reikbaar en moet naar de AH een eind worden omgereden, consta teert Baarends. Daarbij is de situa tie voor fietsers en voetgangers niet goed geregeld, waardoor on veilige situaties ontstaan. Baarends wil ook van het college weten wat er gedaan is met het protest van Albert Heijn. Volgens AH-vestigingsmanager Honoré Pie- ters viel het met de overlast echter wel mee. „Blij zijn we natuurlijk niet, maar het moet nu eenmaal gebeuren." Volgens Pieters hebben medewerkers van de gemeente pri ma met hem gecommuniceerd. „Ze zijn hun afspraken steeds nage komen. De tijdelijke ingang was bijvoorbeeld een gezamenlijk plan." Pieters hoopt binnen twee maanden van alle overlast af te zijn. Bij de naastgelegen Aldi kon nie mand een reactie geven. BRESKENS - Er komt geen biblio theek in het voormalige pand van Letoco aan de Mercuriuslaan in Breskens. Dat laat het Sluise ge meentebestuur weten aan de eige naren van het gebouw, Eddy en Manna Cardon. De Cardons hadden de gemeente gevraagd om de vestiging van een bieb. Ze krijgen hun pand niet meer verhuurd, omdat, stellen zij, de Mercuriuslaan en ook het Oran jeplein 'achteruit zijn gegaan'. On dernemers geven de voorkeur aan door René Hoonhorst Chef-kok en eigenaar Den nis Huijsman van restau rant L'Ambiance in Cad- zand-Bad is vereerd met het ambassadeurschap van Prins Dingemanse. Het laat zijn klan ten toch zien dat hij de producten van de koninklijke mosselhande laar perfect bereid. Niet dat zijn klanten daar aan twij felen. Want die komen tenslotte van heinde en verre - 'veel vaste klanten komen uit Antwerpen, Gent en omgeving' - naar Cad- zand voor Dennis' mosselen. Die faam was voor de Yersekse zee vruchtenhandelaar een belangrijke reden om de uitbater van L'Ambi ance tot ambassadeur te kronen. Het restaurant in Cadzand-Bad was vorige week het 2tste restau rant in de Benelux dat het ambas sadeurschap verwierf 'Salesmana ger' Alex van Houte geeft toe dat het kwaliteitskeurmerk alleen toe valt aan restaurants, die al hun mosselen bij Prins 8c Dingemanse betrekken. „Ambassadeurs serve ren al minstens vijfjaar onze mos selen, dragen dat uit, kiezen altijd voor kwaliteit en gelden als refe rentie voor de regio. Als restaura teurs aan die eisen voldoen, ko men ze in aanmerking voor het ambassadeurschap." De hoeveelheid mosselen die een restaurant serveert, speelt geen rol. Een brasserie met enkele tiental len zitplaatsen die dagelijks dertig kilo omzet, kan net zo goed ambas sadeur zijn als een geheel aan de mossel gewijd restaurant waar in een weekeind duizend kilo schelp dieren in de pannen gaan. En een restauranthouder en/of kok hoeft ook geen kritiekloze af nemer te zijn. „Liever niet zelfs", zegt Van Houte. „We blijven graag scherp om aan onze eigen kwali teitseisen te voldoen." Want, zo onderstreept de vertegenwoordi ger, P 8c D legt de lat altijd hoog. „Onze inkopers krijgen de op dracht om altijd de beste mosselen te kopen op de veilingen. We stel len onze positie als marktleider voor de horeca - we scoren boven de twintig procent - niet in de waagschaal door mindere kwali teit "te leveren." Mooie woorden, vindt Dennis Huijsman. Maar hij bezweert dat hij zich ook als ambassadeur zal laten ho ren. „Begin dit seizoen klaagde ik nog, omdat er ontzettend veel pok ken aan de mosselen zaten. Was ik veel te veel tijd kwijt aan schoon maken, omdat ik geen gruis wil meekoken. Toen heb ik wel even bij andere leveranciers gekeken, maar die bleken met hetzelfde eu vel te kampen. Uiteindelijk leverde P 8c D toch weer de beste kwali teit." Quasi-dreigend naar Van Houte: „Mocht dat niet meer zo zijn, dan geef ik mijn ambassadeur schap er zo aan." het vernieuwde Spuiplein, waar heen het winkelhart van Breskens zich heeft verplaatst. De gemeente spreekt zich in een brief aan de Cardons niet eens uit over de geschiktheid van hun pand. Zij meldt dat Breskens geen grote, nieuwe bibliotheekvestiging meer krijgt na de bouw van een multifunctioneel centrum (mfc) met onder meer de basisscholen. Er komt wel een biebruimte in het mfc. Over de invulling vindt nog overleg plaats. Vertegenwoordiger Alex van Houte van Prins Dingemanse (rechts) overhandigt het ambassadeursbord aan Den nis Huijsman van L'Ambiance. Stefaan Wallecan van Horeca Totaal Sluis (links) toont de bijbehorende oorkonde. Robuuste schoudertas Deze robuuste schoudertas is gemaakt van hoogwaardig rundleer en heel goed te gebruiken als weekendtas of als schooltas. Het hoofdvak is lekker groot, maar toch heeft de tas een compacte uitstraling. Deze lederen tas wordt geleverd met een losse schou derband en heeft een ritsvak aan de binnenzijde, twee voorvakken en een ritsvak achter. Kleur: donkerbruin Adviesprijs 109,95 Lezersprijs €79,95* 'Exclusief 5,95 verzendkosten categorie mode en accessoires door Martijn de Koning OOSTBURG - De gemeente Sluis krijgt ruim zes ton Europese subsi die voor het opknappen van de omgeving van de jachthaven Bres kens en de voormalige haven in Cadzand-Bad. Daar wordt binnen kort mogelijk een nieuwe jachtha ven aangelegd. Voorwaarde voor het verkrijgen van de subsidie is wel dat andere partijen samen eenzelfde bedrag neerleggen. Dat geld komt onder meer uit het Investeringsfonds Cadzand-Bad (462.000 euro), van de Jachthaven Breskens (ruim 88.000 euro) en van het water schap (52.000 euro). De gemeente moet zelf dik 20.000 euro bijleg gen. Met het geld worden in Breskens onder meer relingen en verlichting bij de jachthaven aangebracht, een ontwerp voor de toekomst van de Oesterputten gemaakt en een tri bune in de visserijhaven gebouwd. In Cadzand-Bad komt bij het uit wateringskanaal een 'maritiem bal kon'. Dat moet straks uitzicht- bie den op onder meer de nieuwe jachthaven, als die er komt. Bin nen enkele weken is daarover meer duidelijk. De gemeenteraad besluit deze maand over de eigen bijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50