autoschade-expert zeeland 120 'Je komt gewoon de bus niet in' Informatieavond over verandering aan groen In drie dagen leren rijden op scootmobiel Werk Jep Croenhagen in De Hemelse Vrede Vranckx vertelt over boek in Porgy Bess Foto's leuk inplakken op 'scrapbookavond' Cursus 'opvoeden met positieve blik' Suikerfeest met zoete hapjes en dranken in Lieve dinsdag 13 september 2011 „Het kan tot wel een paar maanden duren voordat alle schade aan de auto's hersteld is." Pieter de Bruin (schademanager) „In de meeste gevallen moeten de auto's niet opnieuw gespoten worden en volstaat uitdeuken." Robin Coornelis (hageischadespecialist) het gebied van hagelschade in huis. Hij heeft via het bedrijf een speciale opleiding gevolgd. Maar zo'n enorm karwei is zelfs voor Ro bin te veel. Vandaar dat er straks van elders specialistische hulptroe pen worden gehaald. Mensen die niets anders doen dan hele dagen hageldeuken repareren. E en man met een gepokte en gemazelde zwarte Ford zegt: „Van mij mogen jullie heel de auto overspuiten." Maar dat gebeurt pas bij lakschade. In de meeste geval len hebben de hagelstenen alleen putten geslagen in het plaatstaal. En dan is uitdeuken voldoende. Als Robin Cornelis dat demon streert lijkt het simpel, maar het is een nauwgezet karweitje. Dat kan op verschillende manieren. Bij klei ne deukjes spuit hij sneldrogende lijm op een dopje en plakt dat op de deuk. Met een speciale tang wordt dan de dop omhoog getrok ken, en hup, de deuk is eruit. Zo niet, dan wordt de procedure her haald. Bij grote deuken en op plaat sen waar je moeilijk bij komt ge bruikt Robin een heel assortiment stokken die op golfclubs lijken om de deuken er uit te duwen. Zeifis hij zaterdag de dans ont sprongen. „Ik was in Antwerpen. Alle auto's in de straat liepen scha de op." Bij Robin werden alleen de grote bladeren van de waterle lie in zijn tuinvijver door de hagel stenen doorzeefd. Het blijkt dat de verwoestende ha gelbui in Terneuzen enkel de wijk Katspolder en een deel van Othe- ne heeft getroffen. Maar dan praat je nog over honderden auto's. „Het lijkt wel of ie de waterpok ken heeft gehad", kijkt Sylvia Prie- le uit de Briljantoog mistroostig naar haar praktisch nieuwe Toyota IQ; Het autootje zit onder de put ten. Dat geldt ook voor de zwarte, nog geen drie maanden oude Merce des van Henk Peter uit Langs de Kreek. „Het waren hagelstenen als golfballen. Ze gingen dwars door onze dakkoepels heen." Pieter de Bruin denkt dat het wel tot een paar maanden kan duren voordat alle schade is gerepareerd. SLUIS/RETRANCHEMENT De gemeente Sluis houdt donder dag een infoavond over de plannen om het openbaar groen in Sluis en Retranchement opnieuw in te rich ten. Dat gebeurt, omdat het groen verouderd is en de regels voor on- kruidbestrijding veranderen. De bijeenkomst vindt plaats in mfc De Keure aan de Kloosterstraat in Sluis en begint om 19.30 uur. TERNEUZEN ROVZ en Aan Z houden de komen de drie woensdagen een cursus 'rij den met een scootmobiel'. Dat ge beurt steeds van 13 tot 17 uur in ge bouw De Veste aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen. Deelne mers leren onder meer verkeersre gels, doen testen en maken een rit je. Meedoen kost 15 euro. Aanmel den kan bij Aan Z via 0115-563015. CADZAND Jep Groenhagen toont tot en met 30 november cartoons en tekenin gen in hotel-café De Hemelse Vre de aan de Mariastraat in Cadzand. Groenhagen, die ook beelden en schilderijen maakt, tekent veel rond het thema 'zwangerschap'. De Hemelse Vrede is op maandag en dinsdag gesloten, en van 1 tot en met 15 november. TERNEUZEN Rudi Vranckx geeft donderdaga vond een lezing in Porgy Bess aan de Noordstraat in Terneuzen. Hij praat over zijn boek De vloek van Osama; de nasleep van de aansla gen van tien jaar geleden in New York. De Belg Vranckx is naast schrijver ook journalist. Hij reist de hele we reld over. De bijeenkomst begint om 20 uur. Toegang kost 10 euro. OOSTBURG De Gereformeerde Kerk Vrijge maakt Oostburg-Hoek houdt vrij dag een scrapbookavond in het her vormd kerkcentrum in Oostburg. Deelnemers leren hoe ze op een leuke manier foto's kunnen inplak ken. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Deelname is gratis, mate riaal als foto's, album, lijm, schaar en versiersels zelf meenemen. HULST Jacqueline Hermans begint mor gen met een nieuwe cursus 'Opvoe den met een positieve blik' in De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. De cursus bestaat uit drie bijeen komsten, steeds op een woensdag van 19.00 tot 22.15 uur- Kosten: vijf tig euro. Aanmelden kan via 0115- 697300 of per mail via jacqueli- ne.hermans@ prh-nederland.nl. MEEST GELEZEN 1. Truckroll door Zeeuws-Vlaanderen 2. Belg rijdt van dijk bij Breskens 3. Waterballet in IJzendijke Z2 Kijk voor twee-minuten-journaals met het allerlaatste Zeeuwse nieuws op de website www.z2.nl. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto HULST - Stichting Welzijn Hulst viert zaterdag met iedereen die daar belangstelling voor heeft het Suikerfeest. Dat is het feest dat volgt op de periode van vasten, de Ramadan. Iedereen is tussen 14.00 en 17.00 uur welkom in het dien stencentrum de Lieve in Hulst om te komen proeven van allerlei zoe te hapjes en drankjes. De lekkernijen worden beschik baar gesteld door een aantal bedrij ven in de gemeente Hulst. Voor ie der kind dat het Suikerfeest be zoekt is er een gratis verrassing. Ook toegang is gratis. door Frank Balkenende KRUININGEN - Chaos bij het station Kruiningen-Yerseke na een sein en wisselstoring tussen Kruinin- gen en Bergen op Zoom maandag ochtend. De beloofde bussen ko men later dan NS heeft gemeld. Uit de richting Vlissingen komen nog wel steeds treinen. Zo staan er opeens honderden gestrande reizi gers bij het station. Het is soms bijna vechten om een plek in een bus te bemachtigen. Frederik Kempe uit Terneuzen, student bedrijfseconomie aan de Universiteit van Tilburg, heeft al een tijdje zijn kookpunt bereikt. Hij is 's morgens met de bus van Terneuzen naar Goes gegaan om daar op de trein te stappen. „Ik zat bij de eerste groep die strandde. Nu sta ik hier al anderhalf uur te wachten. Je komt gewoon de bus niet in. Hij stopt nooit op de plek waar ik sta te wachten en dan ben je dus te laat. Iedereen dringt zich naar voren om maar in die bus te komen." Frederik mist door de ver traging zijn college wiskunde. Angelo uit Vlissingen knijpt hem echt. „Ik moet mijn vliegtuig naar China halen, waar ik ben betrok ken bij de opbouw van een wind- molenfabriek. Om half drie ver trekt het vliegtuig. Dat ga ik dus niet halen. Ik zal een andere vlucht moeten boeken en dat wordt duur. De NS kan de reke ning verwachten." Even later ver trekt Angelo per taxi. Nadja van Gorkum uit Middel burg, die een aantal koffers mee torst, kijkt bedremmeld toe hoe er weer een bus wordt bestormd. Ze heeft andermaal het onderspit ge dolven. De studente weet niet of ze de reis naar Rotterdam vandaag nog vervolgt. „Het is altijd wel wat met de NS. Vertraging op vertra ging. Nu sta ik hier weer buiten in de kou. In Goes sta je overdekt en kun je naar de stationsrestauratie." De NS heeft' wel voor koffie en thee gezorgd. „Maar die koffie is niet te zuipen", bromt Frederik Kempe. Hij en anderen overwegen om de reiskosten bij NS te clai men. Rond het middaguur lijkt de storing te zijn verholpen. De mees te reizigers zijn dan per bus naar station Bergen op Zoom gebracht. Te laat zijn ze allemaal. OPEN HUIS woensdag t/m zaterdag "r/Est Vlictstraal 15. Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Bij Schadenet Rida Selekta autoschadeteam in Terneuzen was het gisteren een groot deel van de dag aanschui ven in de rij om de hagelschade te laten vastleggen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49