Van de Plasse heeft er eentje om te koesteren 261 sport Cosijn wil wakeboarden een 'boost' geven Guitho de Wolf springt naar zege Veersedam Auto/IKM pakt tweede plaats Wielrenner Gunst komt zwaar ten val Moerman en Mulder behalen zilver Boonman assistent bij FC Ziirich-Sporting Tweede plaats voor Christiaan Provoost Ibrahimovic mist duel met Barcelona mwmm dinsdag 13 september 2011 MIDDELBURG Guitho de Wolf heeft een eerste plaats behaald in de Kiepenkerl Cup, een internationale wedstrijd voor dubbele minitrampoline en grote trampoline. Max Engelen werd twaalfde. In een andere categorie werd Tij- men Bouter van Forza Goes eerste. De broers Nard en Jasper Tieleman werden 5e en 7e. EMSBÜREN Veersedam Auto/IKM heeft goede zaken gedaan in het NK endurance karting voor teams. Dit kampioenschap wordt onder auspiciën van de KNAF verreden. Het team, bestaande uit Jan-Wil lem de Coninck, Ruben Boutens, René Joziasse en Dave Adriaanse uit Vrouwenpolder, eindigde als tweede. Ook in het algemeen klas sement staat het Zeeuwse team tweede. MIDDELBURG Wielrenner Davy Gunst is zwaar gevallen in de eerste etappe van de Grand Prix Europèen in Luxem burg. Hij heeft onder meer schaaf wonden en een carbonsplinter net boven de knie. Ook Jesse Raas was betrokken bij een valpartij. Roel Koens had materiaalpecft. Bart Jan de VinkFrank Vermue en Menno Rietveld zaten keurig in de eerste groep. i mm mt HAARLEM Mauk Moerman (-66 kg) uit Goes en Lein Mulder (-42 kg) uit Vlissin- gen zijn opgenomen in het aspiran tenjudo team van Sport Instituut de Korte uit Hoogvliet. De Zeeuw en judoden afgelopen weekend hun eerste teamtoernooi van het seizoen en niet zonder succes. Na vijf winstpartijen verloor het team in de finale van Kenamju met 3-6. MIDDELBURG Angelo Boonman uit Zandstraat is aangewezen als assistent-scheids rechter voor het Europa League duel FC Zürich-Sporting Portugal van donderdag. Het duel zal geleid worden door Pol van Boekei. Voor Boonman is het niet zijn eer ste internationale optreden dit sei zoen. Hij was ook al assistent bij onder meer de EK-kwalifactiewedstrijd Malta-Georgië. COURRIERE Christiaan Provoost uit Domburg heeft met de Arabo-fries Maestro het Belgisch kampioenschap sa mengesteld mennen in Courriere gereden. Hij behaalde daar een tweede plaats achter de Franse An ne Violene Brisou. Beiden konden geen Belgisch kampioen worden dus nummer drie Willy Verbeeck ging naar huis met de kampioensti tel. MILAAN - Aanvaller Zlatan Ibrahimovic van AC Milan mist vandaag de kraker tegen Barcelona in de Cham pions League. De Zweed heeft nog te veel last van een liesblessure om tegen zijn voormalige werkgever te kun nen spelen. Vice-president Adriano Galliani van AC Mi lan maakt zich desondanks geen zorgen. „Wij zijn rustig en relaxed." De aanval van de Italiaanse kampioen zal nu hoogstwaarschijnlijk worden gevormd door het duo Alexandre Pato en Antonio Cassano. foto Daniel Dal Zennaro/EPA %6S£ISB23&SS&im&Z5B^& door Fred Rabout OOSTBURG - De jonge duiven van Johan van de Plasse uit Cadzand kwamen afgelopen seizoen „als ha gelstenen uit de lucht vallen". Hij greep echter steeds naast de hoofd prijs. Tot zaterdag op het allerlaat ste concours van het seizoen, de Derby voor jonge duiven vanuit Orleans. Een donker geschelpt dui- vinnetje, gespeeld op we duwschap, bleek de snelste te zijn in sectoriaal verband (Zeeland, Brabant en Limburg). „Als ze tussen Sluis en Knokke ko men zijn het vroege", weet Van de Plasse. „Dit seizoen heb ik er al veel gehad, maar nooit de vroeg ste. Nu wel en dat geeft een niet te omschrijven gevoel. Het duifje heeft dit seizoen vier keer in de mand gezeten en haalde drie keer de uitslag. Het is er eentje om te koesteren." Hoelang het duivinnetje nog in bij de melker in Cadzand blijft, is onbekend. Feit is dat er zich zater dagmiddag al een aantal collega's meldde met de vraag of die te door Roeland van Vliet utrecht - Vlissinger Rens Cosijn is zondag Nederlands kampioen ka- belwakeboarden bij de masters ge worden. De wereldkampioen deed dat, naar eigen zeggen, in stijl. „In de finale liet ik meer zien dan had gehoeven", lichtte hij toe. Naast Cosijn deden nog drie Zeeuwen mee. Dennie Sturm uit Middelburg werd vijfde in de cate gorie Open Men, de pas vijftienjari ge Ferdy van Rijswijk uit Kamper land eindigde als zevende bij de ju nioren en Ruud van Beizen uit Ar- nemuiden strandde in de voorron des bij de masters. koop is. Van de Plasse is er nog niet uit. De Zeeuws-Vlaming had er twin tig ingekorfd voor de derby, de af sluiting van het seizoen. In de ver eniging PV de Snelvliegers (Oost burg) stond hij elf keer op de uit slag. Het was alweer een poosje ge leden dat de 69-jarige Van de Plas se een provinciale zege had ge boekt. „Ergens in de vorige eeuw op een concours vanuit Chateau- roux voor jonge duiven. Toen nog bij de zondagvliegers." De 'snelste van Zeeland' op de na toer voor jonge en oude duiven vanuit Peronne viel in Westkapel- le. Bij Jaap Brasser. De lichtblau we vijfjarige doffer, ingekorfd op 'grote jonkies', was één van de twee doffers die de 69-jarige West- kapellenaar had ingezet op de laatste natoer van 2011. „Het is een prijsvlieger, als laat jong ooit ge haald bij collegamelker Wibo Verstraate. Hij viel als een meteo riet uit het luchtruim, gelijk bin nen. Het is een leuke afsluiting van het seizoen. Ik had nog nooit een 'snelste van Zeeland' of pro vinciale overwinning geboekt." Wie ze vanuit Peronne ook knap naar huis kreeg, was Rinus Hengs- dijk uit Kapelle. In het Samenspel 5 pakte hij er acht bij de eerste twaalf, te beginnen met één tot en met vijf. Wie ook nog een vermelding ver dient, is Tonny Gommers uit Phi lippine. Zijn jonge doffer was vori ge week de snelste van Zeeland op de natoer vanuit Breuil ie Vert. Omdat hij niet in het Samenspel werd gespeeld, was hij 'over het hoofd' gezien. Cosijn is de afgelopen tijd niet al leen bezig geweest met zijn voorbe reidingen op het NK, maar ook met het opzetten van de stichting WakeboardCoach. Hij is daar de voorzitter van en enkele andere Zeeuwse wakeboarders hebben ook zitting in het bestuur. „We wil len de sport een boost geven", ver telt Cosijn. „Bij de Nederlandse Waterski en Wakeboard Bond heeft wakeboarden namelijk niet de prioriteit." De stichting wil onder meer in 2012 een landelijke wedstrijdtour opzetten en mensen interesseren voor de sport met behulp van een mobiele kabelbaan. DUIVENSPORT Orleans met 3867 jonge duiven: Samen spel 1 (1801 m/m): 1,6,9. J. v.d. Plasse, 2. F. v.d. Vlies, 3. S. v.d. Lijke, 4,8,10. R. van Hee, 5. J. Kools, 7. R. Zeegers. Samenspel 2 (1648 m/m): 1. L. Bentz, 2,4,10. Gebr. Scheele, 3. PP. De Poorter, 5,8. Comb. Derycke/Schieman, 6,7. Comb, de Mul/Vermeirssen, 9. J. de Jonge. Samenspel 3 (1734 m/m): 1,6. A. Thijs&Zn, 2. C. Dehulsters, 3. P. Sturm, 4. A. Schuren, 5. Comb. E&M. Kint, 7. Joh. Van Spaandonck, 8. A. de Meyer, 9. Gebr. Van Beveren, 10. J. van Spaandonck. Samenspel 4 (1683 m/m):1,3. D. Wagen aar, 2. Comb, de Vos/Bliek, 4,5,9. Comb. W&S, 6. K. Schroevers, 7. Comb. R&L. Traas, 8. Th. v.d. Gruiter, 10. J. Steenhard. Samenspel 5 (1646 m/m): 1,6. D. de Voogd, 2. A. Mieras, 3. C. van Iwaarden&Zn, 4. J. Bras, 5. Comb, van Hijfte, 7. M. Hengs- dijk, 8. P. Neels, 9..M. van Iwaarden, 10. F. Vette. Samenspel 6 (1665 m/m): 1. J. Kristelijn, 2. C. Moeliker, 3. J. Moerland, 4,10. JJ. Bol- ier, 5. W. Blom, 6. G. v.d. Kamp. 7. J. den Hengst, 8. D. Noom, 9. A. Scherpenisse. Samenspel 7 (1796 m/m): 1. JP. Hengst, 2,10. Comb. Melis/v.d. Weijer, 3. J. Touten- hoofd, 4. Gebr. Verhagen, 5. M. de Ridder, 6. C. Baan, 7,8. K. Minderhoud, 9. L. de Nooijer. Peronne met 3644 oude en jonge duiven: Samenspel 1 (1779 m/m): 1,6. R. de Lijser, 2, T. de Jonge, 3. I. van Grol, 4. J. v.d. Plasse, 5. P. Gernaert&Zn, 7. Comb. Coppens/Baert, 8,10. F. v.d. Vlies, 9. A. de Croock. Samenspel 2 (1620 m/m): 1,6,7. Comb, de Mul/Vermeirssen, 2. Q. Dieleman, 3,8,10. L. Breepoel, 4,5. R. de Schoolmees ter, 9. J. Moes. Samenspel 3 (1558 m/m): 1,4. J. Verschuren, 2,5,9. C. Koene, 3,6. R. van Coethem, 7. A. Thijs&Zn, 8. L. Seghers, 10. T. Kuijpers. Samenspel 4 (1752 m/m): 1,2,7,10. Sj. Traas, 3,8. L. Goedegebure, 4. J. Steenhard, 5. A. v.d. Bosse, 6. Comb, de Vos/Bliek, 9. Comb. R&L. Traas. Samenspel 5 (1600 m/m): 1,2,3,4,5,8,9,10. M. Hengsdijk, 6. M. Oude man, 7. D. de Voogd. Samenspel 6 (1723 rn/m): 1,4. W. Blom, 2,5,6. G. v.d. Kamp, 3. M. de Graaf, 7. M. Bolle, 8. C. Croenleer, 9. O. Coolbergen, 10. M. Matthijsse. Samenspel 7 (1780 m/m): 1. J. Brasser, 2,3. P. Hengst, 4,6,10. Comb. Melis/v.d. We ijer, 5. D. Beekman, 7. B. Houmes, 8. T. Schroevers, 9. W. Verstraate. Provinciaal Orleans: 1. J. v.d. Plasse, 2. JP. Hengst, 3. Comb. Melis/v.d. Weijer, 4. F. v.d. Vlies, 5. A. Thijs&Zn, 6. S. v.d. Lijke, 7. J. Tou- tenhoofd, 8. R. van Hee, 9. Gebr. Verhagen, 10. M. de Ridder. PAARDENSPORT Calgary. Spruce Meadows Masters. Grote Prijs, na twee manches: 1. Lamaze (Can) Hickstead 0+0-66,41, 2. Bruynseels (Bel) Na- sa 4+0-67,72, 3. Martin Fuchs (Zwi) Princi pal 0+4-67,73, 4. Khalid El Eid (SAr) Presley Boy 5+0-67,04, 5. Lambre (Mex) IT Wona- mi 5+0-67,53' 7. Van der Schans/Eurocommerce Seoul 4+8-66,40, 9. Bruggink/Primeval Wings 5+8-68,86, 11. Thijssen/Tyson 1 +opgave. TENNIS New York. US Open. Vrouwen, finale: Stosur (Aus/9) - Serena Williams (VSt/29) 6-2 6-3. Dubbelspel, finale: Huber/Rayijiond (VSt/4) - King/Sjvedova (VSt/Kaz) 4-6 7-6 (5) 7-6 (3). Juniores, dubbelspel, finale: Schuurs/ Chromatsjeva (Ned/Rus/6) Andrews/Townsend (VSt) 6-4 5-7 10-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26