Stosur Volledig herstel De Feijter regisseert de finale van 241 sport Umpire is w< Schouwse Boys trekt zich terug FC Zwolle laat kans op koppositie liggen Laatste ijshockeyer Russische crash dood Lorenzo Ebecilio twee duels geschorst Van de Velde strandt in kwalificaties us OPEN Samantha Stosur heeft in New York het grootste succes in haar tenniscarrière gevierd. De Australische veroverde met speels gemak haar eerste grandslamtitel door Serena Williams in de fmale te verslaan. Sinouh krijgt van PSV reprimande dinsdag 13 september 2011 WESTERSCHOUWEN Schouwse Boys komt dit seizoen toch niet uit in de hoofdklasse D van het zaalvoetbal. De ploeg uit Westerschouwen had vrijdag zijn eerste wedstrijd moeten spelen, maar meldde zich voor het duel met de Hommel 2 af vanwege een gebrek aan spelers. Zondagavond besloot de club zich helemaal te rug te trekken. „Ik baal verschrikke lijk", liet doelman Eric Schot, een van de drijvende krachten, weten. De club wordt wordt niet opgehe ven, maar hoopt volgend seizoen op een doorstart HELMOND FC Zwolle heeft de kans laten lig gen de leiding te nemen in de Jupi- ler League. De Zwollenaren liepen gisteren in de uitwedstrijd tegen Helmond Sport tegen een neder laag aan: 3-1. Bij winst zou FC Zwolle de koppo sitie hebben overgenomen van FC Eindhoven, maar de ploeg kwam na 10 minuten al voor een moeilij ke opgave te staan toen Rochdi Achenteh na een tweede gele kaart van het veld moest. Helmond Sport liep vervolgens uit naar een simpele overwinning. MOSKOU De Russische ijshockeyer Aleksan- der Galimov (26), speler van de vo rige week verongelukte club Loko- motiv Jaroslavl, is overleden. Hij bezweek in de nacht van zondag op maandag aan de verwondingen die hij had opgelopen toen het teamvliegtuig neerstortte. Met het overlijden van Galimov staat het dodental van de vliegramp op 44. Alle andere spelers, trainers en be geleiders van Lokomotiv Jaroslavl waren al overleden. De enige over levende is een bemanningslid. ZEIST Ajacied Lorenzo Ebecilio moet twee wedstrijden langs de kant zit ten. Ajax accepteert een schikkings voorstel van de aanklager betaald voetbal van de KNVB van drie duels schorsing, waarvan een voor waardelijk. Ebecilio kreeg rood in de slotfase tegen Heracles. Hij is ge schorst voor de wedstrijd met PSV en de bekerwedstrijd tegen Noord- wijk. VW-speler Marcel Meeuwis accepteerde een schorsing van vier wedstrijden, waarvan een voor waardelijk. ROTTERDAM Tennisster Bemice van de Velde uit 's-Gravenpolder is er gisteren niet in geslaagd zich te kwalifice ren voor de challenger van Rotter dam. Ze verloor in de tweede voor ronde in drie sets van de Francaise Constance Sibille: 6-21-6 6-3. Angelique van der Meet ('s-Heer Abtskerke) en Lesley Kerkhove (Zierikzee) zijn met een wildcard tot het toernooi toegelaten. De Schouwse treft Stephanie Vogt uit Liechtenstein, die zondag de chal lenger van Alphen a/d Rijn won. door Marco Knippen new york - Uitgerekend op de dag dat werd stilgestaan bij de tragedie van 9/11 en in New York ook dui delijk werd gemaakt dat Ground Zero uit de as herrijst, had op een steenworp afstand eveneens een Amerikaanse wederopstanding moeten plaatshebben. Met haar vierde triomftocht bij de US Open zou tennisster Serena Williams de onverzettelijkheid tonen waarmee ze de harten van haar landgenoten zou verwarmen. De eindzege zou niet zozeer een hommage aan de nabestaanden van de bijna driedui zend slachtoffers zijn geweest, maar bovenal een eerbetoon aan haarzelf. Ze zou hebben onder streept dat met de veertiende Grand Slamtitel in het enkelspel haar carrière nog niet ten einde is, maar juist nieuw leven wordt inge blazen. Het succes tijdens de afsluitende major van het seizoen zou haar ook zijn gegund, ditmaal door vriend en vijand. De jongste Willi- ams-telg kwam immers van ver. Na de winst op Wimbledon, nu vijftien maanden geleden, stapte Williams namelijk in een restau rant op haar sandalen in glasscher ven. Twee operaties en in totaal twintig weken (loop)gips volgden om een beschadigde pees van haar rechtervoet te herstellen. Maar daarmee hield het fysieke leed niet op. Begin dit jaar werden bloed- klontjes én een goedaardig gezwel in haar longen gevonden, waar door ze opnieuw onder het mes moest. Zodoende wandelde Willi ams na 49 weken inactiviteit pas medio juni weer de arena binnen. Ze deed dat vanaf een 'doodsbed', zoals ze het zelf omschreef Winst op Flushing Meadows zou derhal ve het ultieme bewijs van haar on- door René van Stee schoondijke - Simon de Feijter had zich vorige week woensdag van de Zwintriatlon heel iets an ders voorgesteld dan een zieken huisopname. De 47-jarige inwoner van Schoondijke kwam tijdens het fietsonderdeel zwaar ten val. Daar bij brak hij een nekwervel en wer den drie wervels beschadigd. „Nieuws waar je natuurlijk vrese lijk van schrikt. De paniek was groot. Maar gelukkig waren er al snel positieve berichten. Simon zal volledig herstellen, hebben de dok toren ons verzekerd", vertelt zijn echtgenote Wilma. Zij beseft dat haar man een engeltje op zijn schouder heeft gehad. „Het had héél slecht kunnen aflopen. Dat weten we maar al te goed. Maar daar moet je niet al te uitgebreid bij stilstaan. Dat hij er weer boven op komt, is het belangrijkste." De Feijter werd in eerste instantie vervoerd naar het ziekenhuis in Knokke. Daar werden serieuze ver wondingen vastgesteld. Vervol gens werd besloten dat de West-Zeeuws-Vlaming beter naar het ziekenhuis in Brugge kon wor den vervoerd. Daar ligt hij nog steeds. „Wanneer hij naar huis kan, is nog niet geheel duidelijk. En dat maakt ook niet uit. Hij moet wel zijn gemak houden. Daarom staat er geen telefoon naast zijn bed. Anders zou hij voortdurend worden gebeld", zegt Wilma de Feijter. Bij afwezigheid van haar man is zij nu hét aan spreekpunt van hun loonwerk-, transport- en handelsbedrijf in Schoondijke. Of Simon de Feijter nog zal mee doen aan triatlons valt nu nog niet te zeggen. Nadat hij weer wat bij zijn positieven was, liet hij zich wel ontvallen dat hij eraan twijfel de of hij ooit nog op de koersfiets zou zitten. „De tijd zal het leren", klinkt het nuchter uit de mond van zijn echtgenote. En daarna la chend: „We beginnen eerst zacht jes op de tandem. Daarna zien we wel weer." Het herstel van De Feijters nekwer- velbreuk neemt naar verwachting drie maanden in beslag. Volop sporten behoort waarschijnlijk pas over een jaar tot de mogelijkhe den. De Schoondijkenaar deed woensdag voor de derde keer mee aan de Zwintriatlon. Vanwege gro te drukte op de zaak was zijn vrouw niet aanwezig bij de wed strijd. „De voorgaande keren was ik er wel, dat zul je net zien. Ik had nog het plan om hem dit keer bij de finish in Knokke te verras sen. Dat kwam er niet van." Ondanks alle malheur is het van daag toch feest Simon en Wilma de Feijter zijn namelijk 26 jaar ge trouwd. Wilma de Feijter: „Ik denk dat ik dan maar eens een lek kere taart voor hem bak." eindhoven - PSV neemt afstand van teksten die reservedoelman Khalid Sinouh zondag via twitter verspreidde over de herdenkingen van de terroristische aanslagen in de Verenigde Staten. Een woordvoerder van PSV meldt dat het om privé-uitingen gaat en de club niet verantwoordelijk is. PSV. vindt de uitspraken van Sin ouh niet handig en heeft hem er gisteren op aangesproken. Sinouh, van Marokkaanse af komst, twitterde onder meer dat hij „een beetje moe van die 9/11 propaganda" werd. In een andere tweet verwees de doelman naar actuele problemen in de wereld, zoals de honger in Afrika of de situatie in Syrië. Sinouh meldde gisteren via twit ter overigens dat hij steeds zijn me ning zal blijven geven. „Ongeacht of iemand het ermee eens is of niet", aldus de reserve keeper van PSV. Samantha Stosur tembare geldingsdrang zijn ge weest. Het liep anders. Samantha Stosur had geen boodschap aan het senti ment. Ze presteerde wat niemand had verwacht, zeker niet na de galavoorstelling van Williams te gen de Deense wereldranglijstaan voerster Caroline Wozniacki in de halve finale (6-2 6-4). Ze verraste de sportwereld met een afgeteken de overwinning op de uitgespro ken favoriete: 6-2 6-3. Wat zich bij Stosur uitbetaalde, was haar koelbloedigheid en men tale ongrijpbaarheid. De verliezer wierp haar bedwingster dan ook alle lof toe. „Het is jammer dat ik heb verloren, maar er is niets dat ik anders had kunnen doen. Sa mantha speelde daarvoor te goed." Stosur regisseerde het eenzijdige duel praktisch van begin tot eind. „Ik heb punt voor punt gespeeld, waarbij ik vasthield aan m'n strijd plan. Natuurlijk was het moeilijk gefocused te blijven, zeker gezien de betrokkenheid van het publiek. Luidruchtiger heb ik het nooit meegemaakt." Stosur trad in de voetsporen van Margaret Smith Court. Zij was in 1973 de laatste Australische kam pioene op de US Open. Smith Court versloeg destijds in de eind strijd haar al even illustere landge note Evonne Goolagong, de laatste Australische Grand Slamwinnares (Wimbledon 1980). „Het is fantas tisch in één adem met Margaret te worden genoemd", aldus een trot se Stosur. In New York bewees de 27-jarige Stosur nog maar eens dat ze, net als haar bijna drie jaar oudere op- ponente, een vechtjas is. Nadat ze in 2007 vanwege de ziekte van Ly me een jaar buitenspel had ge staan, keerde ze sterker in het cir cuit terug. Met een aan perfectie grenzend professionalisme trans formeerde ze van een dubbelspe- ciaüste in een gevreesd enkelspeels ter, die spierballentennis aan aan valslust koppelt. Op Roland Garros betaalde die bra voure zich vorig jaar reeds met een plek in de eindstrijd uit, waarin ze het niet redde tegen de ontketen de Italiaanse veterane Francesca Schiavone. De beloning in overtref fende trap volgde dus gisteren even na middernacht Nederlandse tijd, na een veertiendaagse zege tocht waarin Stosur ook tekende voor de langste winstpartij ooit op de US Open (7-6 6-7 7-5 tegen Na- dia Petrova na drie uur en zestien minuten). „Dit was een van m'n al lerbeste optredens en ik ben enorm blij dat het uitgerekend nu was", jubelde Stosur. „Het is een droom om hier met de beker te staan. Eerlijk gezegd kan ik het niet bevatten, ben ik sprakeloos." new york - Serena Williams groei de op in Compton, een van de ge welddadige achterbuurten van Los Angeles. De 'trashtalk' die ze er leerde, uitte de 'getto-Assepoester' weer eens in de verloren eindstrijd van de US Open. „Ben jij niet degene die me de vori ge keer ook al heeft genaaid", beet ze umpire Eva Asdaraki toe, nadat die haar een strafpunt had gege- Serena Williams valt uit naar umpire Eva Asdei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24