Melis zeeland 121 Aanschuiven voor autoschade-expert Honderden snoeken op Deltapark Neeltje Jans Gimbrère Ondernemersplein Kindermiddag met theater in Moluks centrum Mooiste tuin van Nederland is van Rammekenshof in Ritthem Lego-attractie Blokje bij Blokje van Arsenaal naar Bonedijke Zeeuwse souvenirs maar dan anders, bij De Zeeuwse Winkel dinsdag 13 september 2011 minder dure merken zoals Horze, Horka en Marengo. De meeste spullen zijn gemaakt in Finland. „Ik heb in de winkel geen caps die duurder zijn dan vijftig euro. Na tuurlijk, als mensen graag een cap willen van tweehonderd euro, be stel ik die direct voor ze. Maar ik heb ze niet op voorraad", vertelt Ellen. Hoewel het winkelpand klein is, is alles aanwezig. Rijlaarzen, wedstrijdkle- ding, caps, hoofdstellen, zadels en dekjes. Ook verzorgingsproducten voor zowel paarden als de lederen producten zijn voorhanden. De rij- kleding is verkrijgbaar vanaf kin dermaat 116, maar ook volwasse nen met een grote maat kunnen er terecht. Voor klanten die niet paardrijden, is het eveneens leuk om in de win kel te neuzen. Er is een flinke voor raad Uggs en outdoor-laarzen, ves ten, truien, shirtjes en shawls. „En ik geef overal 10 procent korting op. Veel winkels hanteren een klantenkaart of spaarkaart. Maar ik vind dat mensen daardoor ge dwongen worden terug te komen. Van mij krijgen klanten meteen al die korting. Ook ontvangt iedere klant een zakje paardensnoepjes." En wie zijn oog laat vallen op een van de kroonluchters, schilderijen, barokke spiegels in Sissi-stijl of an dere spullen waarmee de winkel is aangekleed, kan gewoon vragen wat het kost. „Ik verkoop alles", zegt Ellen. Donderdag gaan de deuren voor het eerst open en dat gebeurt met een feestelijk tintje. Voor alle klanten staat er een drankje klaar. Voorlopig is de winkel, geopend van dinsdag tot en met zaterdag van ïo.oo tot 17.00 uur. Een af spraak maken voor op een ander tijdstip behoort ook tot de moge lijkheden. Daarnaast zijn de pro ducten ook te koop via de website van de winkel. Q www.ruitersportsissi.nl. oost-souburg - In het Molukse centrum Mae Uku aan de Prins Hendrikstraat in Oost-Souburg vindt morgen een kindermiddag plaats ter gelegenheid van zestig jaar Molukkërs in Zeeland. Om 14.00 uur begint daar de kinder voorstelling Anine. Die is bedoeld voor kinderen vanaf 6 jaar. De theatergroep DeltaDua heeft een oud Moluks volksverhaal be werkt dat gaat over negen families uit een bergdorp die naar een vlak te verhuizen en een nieuw dorp stichten. Daar wordt Anine, de hoofdpersoon in het stuk, gebo ren. www.60jaarmolukkersinzeeland.nl ritthem - De tweede editie van de landelijke wedstrijd 'De mooiste tuin van Nederland' is gewonnen door Willeke en Ruud Verschuur uit Ritthem. De wedstrijd is een initiatief van het bedrijf Bosch en het tijdschrift Bloemen 8c Planten. Zij willen 'de passie, gedrevenheid en creativi teit' van tuineigenaren belonen. De wedstrijd werd dit jaar in april gelanceerd in het tuinmagazine Bloemen 8c Planten. Na vaststelling van tien regionale winnaars koos de jury unaniem voor de tuin van Willeke en Ruud vlissingen - Blokje bij Blokje, de Lego-attractie van Leo Blok, krijgt een nieuwe huisvesting. Vanaf morgen is die te vinden in het voormalige ROC-pand aan de Ver lengde Bonedijkestraat in Vlissin- gen. In de speelhoek liggen 100.000 Le gostenen klaar waar kinderen mee mogen spelen. Verder is er een ex positieruimte waarin diverse mo dellen zijn te zien. Blokje bij Blokje organiseert ook kinderfeestjes en workshops Le go-bouw voor volwassenen. Bedrij ven kunnen hun logo in Lego-ste- middelburg - De Keukenkroon, of tewel De Zeeuwse Winkel, in Mid delburg heeft een nieuwe reeks Zeeuwse souvenirs op de markt ge bracht. De producten zijn voor zo wel toeristen als voor Zeeuwen. In de nieuwe collectie zijn opgeno men een bakvorm en een brood- blik geïnspireerd op De Zeeuwse Knop en ontworpen door Tinka Leene. Ook zijn er kunstzinnige theedoeken in vier Zeeuwse the ma's, te weten culinair (zilte heer lijkheden), literair (het gedicht Zeeland is in de- theedoeken gewe- tmm ssmm door Joeri Wisse neeltje jans - Wie zondag een be zoekje brengt aan Deltapark Neel tje Jans, treft behalve de zeehon den, zeeleeuwen en roggen voor één keef honderden snoeken aan. En dan gaat het niet om de vissen, maar om de Citroen DS. De Zeeuwse afdeling van de Neder landse vereniging van DS-bezitters houdt die dag voor de derde keer het evenement 'DS in de Delta'. Organisator Harry Hutjens uit Goes verwacht dat zondag zo'n 500 exemplaren naar het voormali ge werkeiland komen. „De break, de stationversie, bestaat dit jaar vijftig jaar. Ter ere hiervan komen er zeker'vijftig breaks naar Neeltje Jans." Net als de alleroudste exem plaren, herkenbaar aan de afwij kende neus, worden ze op het park bij elkaar gezet. Behalve dat de oldtimers bewon derd kunnen worden, "draait de DS-club in één van de zalen van het attractiepark films over de Franse klassieker. Daarnaast is ook de DS-break te bezichtigen die ei gendom is geweest van prins Bem- hard. Ook is er een onderdelen- markt. Het is de derde keer dat 'DS in de Delta' wordt gehouden. Eerdere edities waren in 1992 en 2003. I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING ^erkend *erfc A— 'V MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge rkend BORG Beveiligingsbedrijf kend Branddelecllebedrijf Tel.: 0113-213720 E-mail: info@cofiinbv.nl internet: www. coli 111nbv.nl ofijjnbv.nl Verschuur als landelijke winnaar. Volgens de jury experimenteren de winnaars graag. „Zij zijn niet bang om nieuwe tuinavonturen aan te gaan. De tuin is daardoor heel afwisselend. Het resultaat is een zee van bloemen en grassen die tot ver in het najaar schitte rend oogt." Willeke en Ruud Verschuur heb ben acht jaar lang hard gewerkt aan hun tuin bij boerderij Ramme kenshof Bijna alle vrije tijd gaat op aan tuinieren, zegt Willeke Ver schuur. Verder maken ze vaak tuin- reizen. nen laten nabouwen. Voor scho len zijn speciale technieklessen te reserveren. Alle reserveringen ver lopen via de website. Blokje bij Blokje zat tot nu toe in het Arsenaalcomplex in Vlissin- gen, boven de Carroussel. Morgen gaat de nieuwe accommodatie open. Die is elke woensdag- en za terdagmiddag te bezoeken van 13.00 tot 18.00 uur. De toegangs prijs bedraagt 3 euro per persoon. Kinderen tot 12 jaar zijn welkom onder begeleiding van een volwas sene. www.blokjebijblokje.nl Bij Schadenet Rida Selekta autoschadeteam in Terneuzen was het giste ren aanschuiven om hagelschade te laten vastleggen, foto Mark Neelemans ven), traditie (een print van Zeeuwse knoppen in een omlijs ting van schortenbond) en Provin cie (wapen van Zeeland en de spreuk Luctor et Emergo). Verder zijn nieuw in de collectie luxe verzendkaarten en oude en antieke verzilverde sieraden opge nomen. Alle artikelen zijn vervaar digd in kleine oplage. De Keukenkroon/De Zeeuwse Winkel zit aan de Rotterdamse- kaai 13 in Middelburg. www.dezeeuwsewinkel.nl en www.keukenkroon.nl door Eugène Verstraeten terneuzen - Na de berichten over de hevige hagelbui van zaterdaga vond hadden ze bij Schadenet Ri da 8c Selekta autoschadetam in Terneuzen wel extra drukte ver wacht. Maar niet dat automobilis ten moesten aanschuiven in de file om hun schade te laten opnemen. „Normaal werken we met drie mensen,om schades op te nemen, maar we hebben nu zes extra men sen laten komen", zegt bedrijfslei der Pieter de Bruin. Om de vaart er in te houden krij gen de gedupeerden die zich aan de balie melden alvast een formu lier om hun gegevens in te vullen. Vervolgens mogen ze in de rij aan sluiten en wachten tot een mede werker alle hageldeukjes en deu ken met een fotocamera komt vast leggen. Op momenten staan de au to's tot op de weg en moet er zelfs een verkeersregelaar aan te pas ko men. De wachtenden hebben er begrip voor. Iedereen zit in hetzelf de schuitje. „We maken nu grofweg een indica tie wat de schade bij iedereen is", zegt De Bruin. „Dan maken we een plan van aanpak en de komen de tijd krijgen alle mensen bericht wanneer ze kunnen komen voor reparatie." Bij een paar deukjes gaat het al snel om vier- tot vijf honderd euro. Op de meeste au to's zijn de putjes niet te tellen. Dan loopt de schade op naar een paar duizend euro. Bij een all-risk-verzekering, betaalt de ver zekeraar. Wie enkel een WA-verze- kering heeft moet zelf de beurs open trekken. „Maar die mensen zien we vandaag niet. Die blijven wel met hun deuken rijden." Bij het Terneuzense autoschadebe- drijf hebben ze in de persoon van Robin Cornelis een specialist op het gebied van hagelschade in huis. Hij heeft een speciale oplei ding gevolgd. Maar zo'n enorm karwei is zelfs voor hem te veel. Vandaar dat er van elders specialis tische hulptroepen worden ge haald. Mensen die niets anders doen dan hageldeuken repareren. Dat kan op verschillende manie ren. Bij kleine deukjes spuit Corne lis sneldrogende lijm op een dopje en plakt dat op de deuk. Met een speciale tang wordt dan de dop omhoog getrokken, en hup, de deuk is er uit. Zo niet, dan wordt de procedure herhaald. Bij grote deuken gebruikt hij een heel assor timent stokken die op golfclubs lij ken om de deuken er uit te du wen. De Bruin denkt dat het nog een paar maanden kan duren voor dat alle schade is gerepareerd. UITNODIGING NAJAARS MODESHOW DONDERDAG 15 SEPTEMBER 10.00-13.30-15.30-19.00 uur LANGE DELFT 16 MIDDELBURG 0118-612036 ^L' bent van harte welkom,reserveren gewenst VRIJDAG 16 SEPTEMBE 10.00-1 4.30|ULG0 uu maoE WALSTRAATif9VUSSINGEN 0118-440450

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21