Honderden miljarden verdampt Chaos op station Kruiningen-Yerseke Buiten Binnen SCHULDENCRISIS Angst voor bankroet van Griekenland slaat om in hysterie op financiële markten Meer inbraken Hondje slachtoffer 'brandbom' Lezingen, projecten, eten en recensies Van Vliet selecteert Johnny Hoogerland voor WK 25 Stevige wind 19° Vandaag de bijlage DINSDAG 13 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 219 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN DEN HAAG - Angst voor een faillisse ment van Griekenland is gisteren omgeslagen in pure hysterie op de financiële markten. Panische beleg gers dumpten massaal hun aande len van Europese financiële instel lingen. Met de Franse banken voorop za gen de 'financials' op één dag hon derden miljarden in rook opgaan. Voor de zoveelste keer op rij bracht de paniek op de financiële markten de Europese economieën als geheel grote schade toe. Duitse zinspelingen op een Grieks faillis sement zorgden voor een waar schokeffect bij beleggers. Zij vre zen dat vooral de Franse en Duitse banken, die veel Griekse schuldpa pieren in de boeken hebben, zul len bezwijken onder de schulden crisis. Uit uitgelekte stukken die ei genlijk volgende week op Prinsjes dag pas in de schijnwerpers had den moeten staan, blijkt dat het be grotingstekort van Nederland in 2015 twee keer zo hoog zal uitval len als verwacht. De ramingen voor economische groei in ons land zijn eveneens naar beneden bijgesteld. Het Centraal Planbu reau (CPB) gaat uit van een pro centje in 2012. De onzekerheid rond het groeicijfer is echter zo groot dat de geringe groei net zo goed kan omslaan in krimp. De Nederlander zal volgend jaar ge noegen moeten nemen met een koopkrachtverlies van gemiddeld een procent. „Hoe langer een struc turele oplossing voor de Griekse schuldencrisis uitblijft, hoe groter de verliezen voor de Europese eco nomieën. Dat leidt tot onnodige economische groeivertraging, gro te verliezen op de beurzen en daar mee ook bij de pensioenfondsen", zeet hoogleraar Harald Benink. .'..i pagina 10 en 11: was de euro k-J wel zo'n gouden idee? BBggafigEeaeBKBsasggggBB BUSINESS Drommen reizigers wachten op een plekje in de bussen die de NS inzet om hen van Kruiningen naar Bergen op Zoom te vervoeren. foto Frank Balkenende KRUININGEN - Een sein- en wisselstoring tussen Kruiningen en Bergen op Zoom zorgde gisterochtend voor chaotische taferelen op station Kruiningen-Yerseke. Rond een uur of negen beloofde de NS extra bussen die de gestrande reizi gers naar Bergen op Zoom zouden vervoeren. De bussen kwamen echter later dan de NS had gemeld. Uit de richting Vlissingen arriveerden nog wel steeds treinen. Zo stonden er plots honderden reizigers bij station Kruiningen-Yerseke. Daar werd flink ge-elleboogd om een plek in een bus te be machtigen. Sommigen waren na twee uur nog niet weg. MIDDELBURG - Het aantal inbraken in Zeeland dit jaar is opvallend ho ger dan over dezelfde periode in 2010, blijkt uit een overzicht van de politie. Tot dusver zijn 809 in braken geregistreerd, 92 meer dan vorig jaar in dezelfde periode. ALA pagina 2/3: Inbreker pakt zaak- jes geclusterd aan, commentaar sas van gent - Een hondje is in de nacht van zondag op maandag het slachtoffer geworden van een 'brandbom' die door de brieven bus van een woning aan de Euro palaan in Sas van Gent werd ge propt. Baasje Monique Jonker trof toen ze 's nachts thuiskwam van een feestje een smeulende deurmat en een gesprongen ruit van de deur aan. Jonker heeft geen idee wie het op haar of haar dieren heeft ge munt. De Sasse is blij dat haar twee katten, hondje Moos en de twee logees Darko en Moppie, het hebben overleefd. „Hoewel Moos nu even meer lijkt op Moriaantje." pagina 17: 'Je komt gewoon de bus niet in'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1