en Schouwse polders Onvrede over parkeerbeleid zeeland 119 Overvaller (16) super nog zeker maand vast U/o korting van zout naar zoet water en vice versa Politiek deelt kritiek ondernemers binnenstad Zeeland aan kop in fietsproject Tweede volkstuinenproject klaar O O Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen tilroeoptiek brilmode contactlenzen dinsdag 13 september 2011 w verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. www.vernieuwdmiddelburg.nl Stuur uw tips naar walcheren@pzc.nl door Maurits Sep Afsluiter A is open, afsluiter B is dicht en de pomp staat uit. De verzamelbak is gevuld met zout zeewater. De vissen kunnen vrij naar de Westerschelde zwemmen. Vispassages hoeven niet jaarrond te functioneren. Vissoorten kennen vaak een vaste periode waarin zij migreren. De aal trekt bijvoorbeeld tussen maart en juli naar het binnenwater en vanaf augustus tot januari naar zee. De snoek zoekt in februari en maart de paaigronden en in april en mei dienen de driedoornige stekelbaarzen zich aan om het binnenwater in te trekken. door Joeri Wisse Z1ERIKZEE - Een zestienjarige jon gen uit de Schouwse Westhoek zit nog zeker tot 12 oktober in voorlo pige hechtenis in verband met een gewelddadige overval op een su permarkt in Scharendijke. Op die datum staat een pro-forma- zitting gepland. De rechter oor deelt dan op basis van het onder zoek dat tot op heden verricht is of de verdachte nog langer vast moet zitten. Samen met twee jongens van 14 en 16 jaar wordt de jongeman er van verdacht dat zij op maandag 4 juli van dit jaar de Plus-super- markt aan de Dorpsstraat hebben overvallen. Het drietal maakte onder bedrei ging van een mes en een (nep)vuurwapen enkele tientallen euro's buit. Ook werd één van de caissières geslagen. Kort na de overval wisten burgers twee van de drie verdachten in de kraag te grijpen. Even later arres teerde de politie ook de derde ver dachte. Omdat alle verdachten minderja rig zijn, is het Openbaar Ministerie terughoudend met het geven van nadere informatie over de overval, de verdachten en het verloop van het onderzoek. Willem Adriaansens bron Waterschap Scheldestromen GOES - Werknemers van ZLM Ver zekeringen en Rabobank Ooster- schelde in Goes zijn gisteren in het zonnetje gezet omdat ze dage lijks met de fiets naar hun werk ko men. Medewerkers van het lande lijke, in Goes gevestigde campagne- bureau Fietsen Scoort beloonden de fietsende werknemers met on der meer een reep Fair Trade-cho- colade. Aan de actie deed ook het COS Zeeland, provinciaal centrum voor internationale samenwer king, mee. Zeeland gaat landelijk aan kop met 2436 deelnemers, 1.291.860 afgelegde kilometers, 258.372 vermeden kilo's uitstoot van CO2 en een tot nu toe gereali seerd sponsoropbrengst van 10.862,17 euro. pa irdelt blijft Middelburg verdelen. Het ge meentebestuur wil met enkele aan passingen meer geld ophalen en de binnenstad autoluwer maken. Win keliers en horeca voorspellen dat het centrum minder aantrekkelij ker zal worden. En dat vindt de ge meenteraad dan weer zorgelijk. Al jarenlang zorgt het parkeren voor stevige discussies. Gisteravond weer, toen de commissie ruimte sprak over het voorstel van het col lege van B en W. Dat wil de maxi mum parkeertijd op straten in het centrum verlengen van één naar twee uur; het betaald parkeren ver lengen, van 9.00 tot 21.00 uur; het betaald parkeren op zondagen be perken tot de vijftien koopzonda gen; drie van de vier parkeergara ges 's nachts sluiten, behalve de Geerekelder, die blijft 24 uur open. Al eerder protesteerden de Vereni ging Ondernemers Middelburg (VOM), Koninklijke Horeca Neder land (KHN) en de binnenstadsma nager (City Marketing Middelburg) tegen deze maatregelen. Gistera vond lagen er opnieuw enkele pro testbrieven op tafel, waarvan de kern zich eenvoudig liet samenvat ten: slecht voor de aantrekkings kracht van de (binnen)stad. Toeris ten zullen de stad mijden, of er ten minste korter blijven. Dat is slecht voor de ondernemers, maar ook weer voor de gemeente. Dan lopen de parkeerinkomsten immers te rug, terwijl die juist moeten op lopen. De protesten vonden gehoor bij de commissieleden. Wam gaat het nou om geld, of om beleid, vroeg de CU zich af „De kosten zijn in derdaad belangrijk", beaamde wet houder Chris Simons. En als het centrum autoluw moet worden, waarom mag je er dan straks langer op straat-parkeren, signaleerde D66 een tegenstrijdigheid. Simons zegde toe voor de raadsver gadering met aanvullende cijfers en argumenten te komen. VLISSINGEN - Het opruimen en her indelen van oude volkstuincom plexen in Vlissingen verloopt goed. Het tweede project is afge rond en het derde is alweer begon nen: aan de Bloemenlaan. Veel tuintjes waren vergeten en verwaarloosd, vertelt Renee du Fossé van woningcorporatie l'Es- caut. „Daarom hebben we beslo ten ze op te knappen en weer on der de aandacht te brengen van de mensen." Welzijnsorganisatie Pal ladium werkt mee aan het project. Het eerste complexje aan de Mes daglaan werd vorig jaar opgeknapt. Het-tweede, aan de Irislaan, is nu ook klaar. Dat wordt zaterdag aan staande gevierd met een wijkdag. Van 12.00 tot 19.00 uur is er een kleine markt, een podium met dj, dansworkshop, karaoke, panna- toernooi en krijtwedstrijden. Om 15.00 uur is er een bingo en om 17.00 uur een barbecue. Alle activi teiten vinden plaats tussen de flats aan de Vincent van Goghlaan bij het In- en uitloophuis. verzamelbak Sommige vissen hebben de drang om te trekken. Van zoet(er) naar zout(er) water of andersom. Zij doen dit om verschillende redenen: paaien, opgroeien en het vinden van voedsel.Gemalen en stuwen vormen bij deze trek een barrière. Om deze gedeeltelijk weg te nemen worden vispassages aangelegd. In de buis en de uitstroombak ontstaat een lokstroom van zoet water uit de polder richting zee. Afsluiter A is open, afsluiter B is dicht. De pomp staat aan. De vis wil van de zoute zee naar de zoetere polder. De komende vier jaar worden nog zes gemalen en aalgoten voorzien van vispassages 2015 2014 Maelstede 2014 2014 O De vis komt uit de buis in de uitstroombak terecht en zwemt door richting zee. Om de vissen nog een 'zetje' te geven, kan de pomp worden aangezet. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl ip de complete bril ongeacht de prijs BETAALBARE BRILMODE topcollectiêS modemenbetaalbaar -,ekeraars walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl twitter/tilroeoptiek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19