Zeeland PZG 'Je komt gewoon de bus niet in' WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 TREINSTORING Gestrande reizigers klagen over chaos op station Kruiningen-Yerseke Auto-inbreker aangehouden Gratis onderzoek almanak soa voor jongeren Barstjes Dinsdag 13 september 2011 Straks bot vissen in Bevelandse en Schouwse polders Ruitersport Sissi opent pand in Meliskerke Tip? walcheren@pzc.nl mgimB2&T£Z^£i£c:5£&i2B£S. door Frank Balkenende KRUININGEN - Chaos bij het station Kruiningen-Yerseke na een sein en wisselstoring tussen Kruinin- gen en Bergen op Zoom maandag morgen. De beloofde bussen ko men later aan dan NS heeft ge meld. Uit de richting Vlissingen ko men nog wel steeds treinen aan. Zo staan er plotseling honderden gestrande reizigers bij het station. Het is soms bijna vechten om een plek in een bus te bemachtigen. Frederik Kempe uit Terneuzen, student bedrijfseconomie aan de Universiteit van Tilburg, heeft al een tijdje zijn kookpunt bereikt. Hij is 's morgens met de bus van Terneuzen naar Goes gegaan om daar op de trein te stappen. „Ik zat bij de eerste groep die strandde. Nu sta ik hier al anderhalf uur te wachten. Je komt gewoon de bus niet in. Hij stopt nooit op de plek waar ik sta te wachten -en dan ben je dus te laat. Iedereen dringt zich naar voren om maar in die bus te komen." Frederik baalt van het gebrek aan begeleiding van NS. „Schep een beetje orde. Dat kan simpel: je deelt gekleurde stickers uit en dege nen met die kleur mogen dan met de eerstvolgende bus mee. Nu is het een chaos." Frederik mist door de vertraging zijn college wiskunde. Angelo uit Vlissingen ('nee, mijn achternaam hoeft er niet bij') knijpt hem echt. „Ik moet mijn vliegtuig naar Chi na halen, waar ik ben betrokken bij de opbouw van een windmo- lenfabriek. Om half drie vertrekt het vliegtuig. Dat ga ik dus niet ha len. Ik zal een andere vlucht moe ten boeken en dat wordt duur. De NS kan de rekening verwachten." Even later vertrekt Angelo per taxi. Die luxe heeft Manischa Pankow uit Brouwershaven niet. De stu dente notarieel recht aan de Uni versiteit van Nijmegen is 's mor gens met de bus van Brouwersha ven naar Goes gereisd, om te stran den op station Kruiningen-Yerse ke. „Ik had inzage willen krijgen in een tentamen dat ik niet heb ge haald. Ik had er om half één moe ten zijn. Dat ga ik bij lange na niet meer halen." Nadja van Gorkum uit Middel burg, die een aantal koffers mee torst, kijkt bedremmeld toe hoe er weer een bus wordt bestormd. Ze heeft andermaal het onderspit ge dolven. De studente weet niet of ze de reis naar Rotterdam vandaag nog vervolgt. „Het is altijd wel wat met de NS. Vertraging op vertra ging. Nu sta ik hier weer buiten in de kou. In Goes sta je overdekt en kun je even naar de stationsrestau ratie." De NS heeft wel voor koffie en thee gezorgd. „Maar die koffie is niet te zuipen", bromt Frederik Kempe. Hij en anderen overwegen om de reiskosten bij NS te clai men. Rond het middaguur lijkt de sto ring te zijn verholpen. De meeste reizigers zijn dan per bus naar sta tion Bergen op Zoom gebracht. Te laat zijn ze allemaal. Sfii§&§i ;:fe BrawlBlMI Lange rijen gestrande reizigers hopen maandagmorgen met de bus naar Bergen op Zoom te komen. Door de run op de bussen is het voor sommigen lang wachten. foto's Frank Balkenende 3553<S23£2*£22K3; VLISSINGEN - Een 45-jarige man uit Middelburg is zondagavond gear resteerd omdat hij had ingebroken in een auto. Een getuige zag dat iemand rond half acht inbrak in een auto in de Brouwenaarstraat in Vlissingen. De getuige gaf een duidelijke om schrijving van de verdachte die wegfietste richting de Schuitvaart- gracht. Dankzij de beschrijving konden agenten de inbreker snel vinden. Eén van hen ging te voet achter hem aan via een fietstunneltje, de andere agent reed met de auto om en ving de verdachte aan de ande re kant op in de Nieuw Bonedijke- laan. De 45-jarige Middelburger is aange houden en overgebracht naar een politiecel in Torentijd. Hij had ver schillende spullen bij zich, waaron der een autoradio. Die bleek van een mevrouw te zijn die juist aan gifte kwam doen van inbraak in haar auto toen de politie de ver dachte aanhield. De verdachte zit nog steeds vast en moet nog gehoord worden. Tip? redactie@pzc.nl GOES - De GGD Zeeland wijdt donderdag 22 september het in loopspreekuur aan een gratis soa-onderzoek voor jongeren. Wie per ongeluk in de vakantie zonder condoom seks heeft gehad, hoeft niet langer te twijfelen. Om gratis en anoniem te worden on derzocht hoeven jongeren tot vie rentwintig jaar alleen maar tussen 15.00 en 20.00 uur binnen te lo pen bij de GGD in Goes aan de Westwal 35. Sinterklaas mag dan in Spanje zit ten, hij is wel het hele jaar door in de gedachten van kinderen. Zo ook bij een zevenjarige Vlissinger. Spelend in een zwembad in Griekenland zei hij ineens dat er ook 'schmink-pie- ten' bestaan. Want hij had vorig jaar gezien dat sommige pieten een blanke hals hadden. Het barstje in het geloof werd weggepoetst door zijn stellige conclusie dat Sinterklaas hen vast geschminkt heeft. Vorige week begon hij er opnieuw over. Deze keer zei hij„Ik denk dat Sinterklaas dood is, maar dat ande ren doen alsof ze hem zijn." Die avond kwam zijn moeder er op te rug, met het idee hem deelgenoot te maken van het Grote Geheim. Wat had hij ook alweer gezegd over Sin terklaas, vroeg ze. „Niks!", zei de jon gen verontwaardigd. „Ik heb niks ge zegd. Dat dénk je alleen." Ze heeft liet zo maar even gelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17