op Schade hagelbui loopt hoog Kindermoord schokt Veldhoven PZC lllli In 1 A Drukste dag ooit voor filmfestival Tien jaar later Directeur van skihal overleden veldhoven - Het Noord-Brabant- se Veldhoven is afgelopen weekein de opgeschrikt door een misdrijf, waarvan een eenjarig jongetje het slachtoffer is geworden. De politie beschouwt de vader als verdachte. Gistermiddag rond drie uur is zijn lichaam teruggevonden in het bos. De politie denkt dat de man de hand aan zichzelf heeft geslagen. Volgens verschillende betrouwba re bronnen heeft de vader zijn zoontje zaterdagochtend thuis op gehangen. Vervolgens maakte hij een foto van hem, die hij per tele foon naar de moeder stuurde. Zij was op dat moment niet thuis. Na het misdrijf heeft de vader de wo ning verlaten, met achterlating van een afscheidsbrief De vrouw is in paniek naar huis teruggekeerd in een poging haar zoontje te red den. Maar reanimatiepogingen ble ken tevergeefs. STELLING KNMI kan net zo goed ophouden met weeralarmen reageer op www.pzc.nl reacties: 431 Ik sta dit weekend stil bij 9/11 eens 57% Hl 43% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 1688H555530 door Edith Ramakers terneuzen - De bui met hagelste nen zo groot als pingpongballen die Zeeland dit weekeinde trof, heeft gisteren al geleid tot meer dan 500 schademeldingen bij ver zekeringsmaatschappij ZLM. „Het zijn 400 meldingen van au to's en 100 van huizen. We weten inmiddels dat veel mensen wach ten tot na het weekeinde om hun schade te melden. Het worden er dus nog meer. We gaan in de rich ting van 1 miljoen euro", zegt Her man Goetheer, hoofd van de afde ling schade van de ZLM. Het noodweer barstte zaterdag avond rond acht uur los boven Zeeuws-Vlaanderen, waar het flin ke schade aan huizen en auto's ver oorzaakte. Ook stonden straten blank en liep water huizen en gara ges binnen. Toiletten stroomden over. De politie Zeeland kreeg tien tallen meldingen van overlast, vooral uit de omgeving van Ter- neuzen en Zuid-Beveland. Het noodweer trok ook over Tholen, waar Omroep Tholen uit de lucht ging door een blikseminslag. De alarmcentrale in Zeeland noteerde 110 adressen waar de brandweer moest worden ingeschakeld. In de Terneuzense wijken Katspolder en Oudelandse Hoeve bleef geen bui ten geparkeerde auto gespaard van deuken. Het treinverkeer had ook te lijden onder het weer. De spoorwegover gangen tussen Bergen op Zoom en Goes kampten met een storing. De treinen reden met lage snelheid. Het KNMI gaf rond half negen de code oranje voor onweer af voor Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland. Toen was het leed in onder meer Terneuzen al ge schied. AWi pagina 2 en 3: alleen hagelkanon en allrisk bieden soelaas I veel reacties op het noodweer LLLL op www.pzc.nl NEW YORK - Robert Peraza rouwt bij de naam van zijn omgekomen zoon voor een van de twee enorme waterbassins die samen het monument vormen voor de slachtoffers van de aanslagen op de Twin Towers. Afgelopen weekeinde is in de he le wereld stilgestaan bij de terreuraanslagen in de VS, die tien jaar geleden aan bijna drieduizend mensen het leven kostten. De Amerikaanse presi dent Barack Obama en zijn voorganger George W. Bush waren gisteren aanwezig bij een herden- - king op Ground Zero in New York. Bij aanvang van de plechtigheid werden de namen van de slachtoffers voorgelezen. foto Justin Lane/AP pagina 8 en 9: zwartste dag in 102 minuten VLISSINGEN - Film by the Sea be leefde gisteren in Vlissingen de drukstbezochte dag uit zijn inmid dels dertienjarige bestaan. In to taal werden er 4316 betalende be zoekers geteld. Daarmee werd het oude record van 4296 verbeterd. De drukte is onder meer toe te schrijven aan het grote aantal Zeeuwse films dat werd vertoond. pagina 16: steeds grotere rol Zeeuwse cinema WALCHEREN terneuzen - De algemeen direc teur van Snowbase in Terneuzen, Dennis de Bruijne, is zaterdag in Bergen op Zoom op 46-jarige leef tijd overleden aan een hartinfarct. De Bruijne was actief als grensrech ter bij de voetbalwedstrijd FC Ber gen Bi-Terneuzen Bi. Tijdens de wedstrijd zakte hij in elkaar. Hij laat zijn vrouw en drie kinderen achter. De Bruijne stond bekend als een financieel specialist. Hij werkte jaren voor Schipper/OAZ. In 2007 trad hij in dienst bij coffeeshop Checkpoint. In 2009 werd hij direc teur van Snowbase. Voorafgaand aan de crematie wordt vrijdag in Snowbase om 13.00 uur een her denking gehouden. Het leisurecen- trum is dan de hele dag gesloten. Wisselvallig, tegen de avond droog, 20° MAANDAG 12 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 218 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 HAGELSTENEN Deuken in auto's, kapotte dakramen en straten staan blank door noodweer Onderzoek DNA niet foutenvrij 2 en 5 Israël staat steeds meer alleen 7 Mollema pakt groen, Cobo de eindzege in Ronde van Spanje 34 en 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1