reizen Dubbele agenda !D RT Tallinn en Turku zijn dit jaar de culturele hoofdsteden van Europa. De steden hebben door hun ligging aan de Baltische Zee een band. Lutske Bonsma reisde naar Estland en stak met de boot over naar Finland. OTEL 3-daags Giethoorn-arrangement v.a.€ 89,-PP Zaterdag 10 september 2011 reizen@wegener.nl 024-3650360 Buiten de stadspoorten van Tallinn zie je de indrukwekkende stadsmuur pas goed. foto's Lutske Bonsma FINLAND Helsinki Tallinn ESTLAND Estonian Air vliegt in samenwerking met KLM elf keer per week rechtstreeks van Amsterdam naar Tallinn. www.estonian-air.com Finnair vliegt van Amsterdam naar Turku, met een overstap in Helsinki, www.finnair.com Wil je beide culturele hoofdsteden bezoeken? Neem dan de ferry van Tallinn naar Helsinki (vaartijd ongeveer 2 uur) en vervolgens de trein (ook 2 uur). In Estland en Finland betaal je met de euro. Leuk, een ritje naar een piepklein dorpje in het mid den van nergens in Colombia. De plaats ligt op nog geen 40 kilometer afstand van Bogota. Dat lijkt mee te vallen, maar volgens deskundigen zouden we er een kleine vier uur over doen. Ik lach deze schattingen vrolijk weg. Het komt regelmatig voor dat afstanden ver keerd worden beoordeeld. We kijken op Google. Het lij ken duidelijke wegen die naar het dorp leiden. Eerst een brede rode, de laatste 10 kilometer een wat smallere gele. De volgende ochtend regent het, maar wij zitten droog in onze auto. Een krakkemikkige Hyundai Accent van een jaar of 15 oud. De reis verloopt voorspoedig. Na een half uur zijn we bij de afslag naar de gele weg. Zie je nou wel. Over die laatste 10 kilometer doen we echt geen 3 uur meer. Toch? Maar dan houdt het asfalt op. Het weg dek verandert in de bedding van een drooggevallen ri vier. Modder, kuilen, stenen. Daar moeten we dus nog 10 kilometer overheen. De gemiddelde snelheid is al snel tot vrijwel 0 teruggebracht, want we staan voortdurend stil. De Accent heeft het niet meer/Doorlopend schuurt de bodemplaat over keien, grote, puntige rotsen scham pen vitale delen als remleidingen en uitlaat. Het wagen tje ligt veel te laag. Om het risico van fatale schade te be perken, verlaten we bij extreem slechte trajecten de auto zodat de rammelbak wat minder diep doorveert. Het ge volg is dat we meer lopen dan in de auto zitten, We doen er vier uur over om ons dorpje te berei ken. Vermoeid, chagrijnig en bemodderd begin nen we met het zoeken naar een familie die in de buurt zou moeten wonen. Het blijft maar re genen. Er arriveert een bus in het dorp. De chauf feur ziet het somber voor ons in. De weg wordt slechter, meldt hij. Wanneer het zo door blijft stromen, zal van een terugreis vanavond geen sprake kunnen zijn. Niet alleen af te raden van wege het slipgevaar richting diepe afgronden, maar ook valt niet uit te sluiten dat modderstro men stukken berg wegspoelen. Het filmen vordert gestaag en het succes ervan stemt al snel weer vrolijk. Om 17.00 uur is het ge daan. Onze chauffeur meldt dat hij een betere route heeft gevonden voor de terugweg. Een pro bleemloos traject, zegt hij vastberaden. Ondanks de niet afnemende regenval zullen we zéker te rug kunnen naar Bogota. Maar na een half uur staan we opnieuw meer op het hob belige zandpad dan dat we in de auto zitten. Het wordt van kwaad tot erger. De weg is slecht en gevaarlijk. Maar onze chauffeur wil er niets van weten. 'We halen het, we halen hef. Hij blijft overtuigd. Het is nu pikdonker, de au tolichten beschijnen een modderige, roodbruine wereld. Na uren van zenuwslopend geglibber komen we aan op een verhard stuk dat ons uiteindelijk naar de snelweg richting Bogota zal leiden. Onze auto is min of meer ge sloopt. De uitlaat hangt op half 7 en de carrosserie is door modder en steenslag opnieuw vormgegeven. Maar goed, we halen opgelucht adem als we levend en wel het hotel bereiken. Ik overleg met de chauffeur onze werktij den van de volgende dag. En dan komt het aapje uit de mouw. Hij zegt dat een collega het zal overnemen. Mor gen kan hij zelf niet, dan gaat hij uit, met zijn nieuwe vriendin! Het kwartje valt. Dus daarom moesten we zo dringend terug naar de stad. Dat is de reden om ons le ven te wagen op die rampzalige wegen. De nieuwe vrien din! Verbijsterd blijf ik achter en zie de mishandelde Ac cent verdwijnen. Diep in mijn hart hoop ik dat het ding nog voor de bocht helemaal uit elkaar valt. Modderwe gen zijn gevaarlijk, maar hoed u voor de dubbele agenda. Die kan fataal zijn. Drenthe is een prachtige fiets- en wandelprovinde. Maar ook de stad Hoogeveen is zeker de moeite waard! Vanuit Hotel Hoogeveen kunt u deze bruisende stad en z'n veelzijdige omgeving ontdekken. L_| z-N,-rr| -"\ Als stad in het groen is Hoogeveen ook een ideaal startpunt voor fiets- en wandeltochten. Rondom li I C L k doorkruisen de fietspaden de mooie bos- en heidegebieden en karakteristieke Drentse esdorpen - met eeuwenoude kerkjes en Saksische boerderijen. Een verblijf in Hotel Hoogeveen is ook uitermate geschikt om een bezoek te brengen aan Giethoorn. De grachten, de boogbruggetjes en rietgedekte boerderijen geven Giethoorn een schilderachtig uiterlijk. Ga mee met een rondvaarttocht of ga zelf op pad met een fluisterboot of op de fiets. Hotel Hoogeveen is rustig gelegen aan een vijver- en bospartij en vlakbij het stadscentrum en heeft 40 hotelkamers, een sfeervol restaurant, brasserie en terras. Tevens'kan men fietsen huren in het hotel en er is een oplaadpunt voor elektrische fietsen. Hotel Hoogeveen Mathijsenstraat 1 790? AP Hoogeveen 0528-26 33 03 www.hethotel.nl 3-daags Giethoorn arrangement: •2x overnachting in Hotel Hoogeveen •2x uitgebreid ontbijtbuffet •lx driegangendiner op de 2e dag •lx kopje koffie met gebak in Giethoorn •lx een rondvaart door Giethoorn Aanbieding t/m 30 sep: 99,00 p.p. 1 okt t/m 30 nov: 89,- p.p. Normale prijs: 129,00 p.p. Exclusief toeristenbelasting C 0.90 P P.P.n. en reserveringskosten 5,00 P P Toeslag alleengebruik 19.50 P.n Deze aanbieding is alleen telefonisch te boeken onder vermelding van:Wegener Dagbladen"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 98