waarschuwing binnenland |7 Lapland r _OJÜ AAA (jJiVvir Zeecruise DUBAI EMIRATEN BBI Travel Politie: geen schade na aardbeving Weggepest stel baalt van steun voor Wolfsen 'Studie contact landbouwgif nodig' KRAS.NL. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 zaterdag 10 september 2011 tweets werden donderdag tussen 21.02 en 22.00 uur verstuurd met het woord 'aardbeving'. De 'schok' deed Twit ter op hol slaan. RTL-córrespondent Erik Mouthaan twitterde: 'Die aardbeving had meer kracht op de schaal van Twitter dan op de schaal van Richter." Student Pim Schouwenaars grapte: 'Aardbeving. Het aantal doden wordt geschat op 2 tuinkabouters'. Ruud van Wijngaarden ontwierp razendsnel een t-shirt (zie foto): Tientje per stuk.' NIJMEGEN - De aardbeving van don derdag heeft geen schade veroor zaakt Volgens de politie bleef de 'schade' beperkt tot een tiental tele foontjes van verontruste burgers. Na de aardbeving is ook geen na schok geregistreerd. Het KNMI kreeg via internet onge veer vierduizend meldingen bin nen van mensen die de aardbeving in meer of mindere mate hadden gevoeld. Maar, reageert hij verbaasd, bij dit soort 'oppervlakkige' aardschudde- rij zou je toch meer averij verwach ten. „4,5 is op zich nog licht en on schuldig. Maar vooral op de plaats waar het epicentrum ligt, geeft zo'n aardbeving vaak meer schade. Misschien dat het epicentrum net buiten Goch lag, op een locatie waar geen huizen stonden." Dat de beving is geregistreerd op meerdere kilometers onder de grond, maakt in elk geval twijfel overbodig dat die, zoals vaker in het Ruhrgebied, werd veroorzaakt door de dagmijnbouw. Dost: „Dat soort bevingen vinden plaats op een diepte van 1,5 kilometer." De aardbeving past volgens de seismo loog goed in het ritme waarmee dit natuurverschijnsel zich in dit gebied laat gelden. „Gemiddeld is er bij ons zo'n gro tere beving eens in de tien jaar." De aardschok biedt volgens Dost overigens niet de garantie, dat niet snel weer een nieuwe, grotere aard beving plaatsvindt. „Omdat we het hebben over gemiddelden, kan dat vandaag of morgen opnieuw gebeuren." Misschien dat het han- UTRECHT - Het homostel dat door jongeren werd weggepest uit hun huis in de Utrechtse wijk Leidsche Rijn, is er teleurgesteld over dat burgemeester Aleid Wolfsen in de nacht van donderdag op vrijdag uiteindelijk de steun heeft gekre gen van een meerderheid van de gemeenteraad over de kwestie. „De raad heeft gesproken en jee wat teleurstellend. Kunnen we hier als Utrecht trots op zijn?", luidde gisteren de reactie van het stel op hun twitteraccount Han- senTon. „Gelukkig komt er nog een civiele procedure", laten de twee verder weten. Ook kondigen ze aan de fo to bij hun account te zullen veran deren. Daarop zit het stel namelijk met burgemeester Wolfsen aan ta fel tijdens een buurtpicknick. Ze willen Wolfsen niet meer zien, zeggen ze. Top 5 aardbevingen met epicentrum in Nederland Kracht op de schaal van Richter 1 Datum Epicentrum O 5,8 13-04-1992 Roermond O 5,0 20-11-1932 Uden O 4,5 23-11-1932 Meijel O 4,4 18-02-1971 Koningsbosch 0 4,4 25-05-1918 Maastricht 4,5 08-09-2011 Goch (Did) Zwolle Breuklijnen Seismografische meting van de aardbeving bij Goch van donderdag 8 september 2011. dig zou zijn om van tevoren te we ten dat zich weer nieuw natuurge weld aandient. „Maar dat zit er he laas niet in", meldt de Duitse pro fessor Hinzen. „In Japan kunnen Beleef winters 8-daagse vliegreis Levi met verblijf in Immelmökit Chalet Vanaf 453 pp Dit trendy en veelzijdige skigebied ligt zo'n 170 km boven de poolcirkel. Wie hier eenmaal een keer geweest is, wil beslist terug! Een uitgebreid snowboardpark en de 52% steile World Cup piste zorgen voor genoeg uitdaging voor de echte skihelden. Met Kid's Land en goede kinderski- faciliteiten is Levi een kindvriendelijke plek. Naast wintersporten kunt u excursies maken zoals paardrijden, sneeuwscootersafari's, een rendierfarm bezoeken of ijsvissen. Exclusief vertegenwoordiger van HURTIGRUTEn telefoon (+31-0)50-3136000 www.skiscandinavie.nl infographic CRW bron LGRB ze zich nog enigszins voorberei den, wanneer een aardschok zijn trillingen vooruit stuurt vanaf hon derden kilometers afstand. Maar hier is het de beving en boem." DEN HAAG - De Gezondheidsraad pleit voor een onderzoek onder omwonenden van landbouwperce- len waarin wordt gekeken naar de blootstelling aan landbouwgif. Mi nister Schippers van Volksgezond heid had de Gezondheidsraad be gin dit jaar om een advies ge vraagd. Dat deed ze naar aanleiding van een uitzending van Zembla over gif in de Bollenstreek. Daarin pleit te Martin van den Berg, hoogle raar toxicologie van de Universiteit Utrecht, voor beter onderzoek naar de risico's van bestrijdings middelen voor mensen die in land bouwgebieden wonen. Vooral bij teelt waarbij intensief ge wasbeschermingsmiddelen wor den gebruikt, maken omwonen den zich zorgen. Luxe 9-/12-daagse reis inclusief cruise per Costa Favolosa' INCLUSIEF f/ vliegreis g/ transfers excursie Dubai 7 nachten cruise alle maaltijden aan boord Ontdek het nieuwe schip Costa Favolosa (juli 2011) tijdens deze 9-daagse reis langs de mysterieuze plaatsen van het roemrijke Midden-Oosten. Een unieke vaarroute brengt u vanuit Dubai naar o.a. Muscat, Fujairah, Abu Dhabi en Khasab. Geniet van deze bijzondere combinatie van oude woestijnculturen en modern vakantiecomfort! Wilt u langer blijven? Boek dan voor onze 12-daagse reis inclusief 3 extra nachten in een 4-sterren hotel in Dubai of in een 5-sterren resort aan het strand! Waarom zou u wachten met boeken? waarom zou je meer betalen Dag 1-2: vliegreis Dubai. Dag 2: stadstour en inscheping. Dag 3: omstreeks 13.00 uur trossen los richting Muscat! Dag 4: hele dag tijd voor de Omaanse hoofdstad Muscat. Dag 5: het ongerepte emiraat Fujairah met het fort, lange stranden en woestijnen. Maak optioneel een woestijnsafari. Dag 6: naar Abu Dhabi, hoofdstad van de Arabische Emiraten. Dag 7: tijd voor het knusse kustplaatsje Khasab in Oman. Dag 8: ontdek de rijke, glitter glamour stad Dubai Dag 9: ontscheping, transfér en vliegreis naar Amsterdam. COSTA FAVOLOSA dit luxe schip beschikt over o.a. een 4D-bioscoop, golfsimulatoren, golfterrein en een Spa Samsara. Vertrek: vrijwel iedere do. van 15/12 t/m 5/4 9-daagse reis v.a. €1129 12-daagse reis incl. 3 nachten Dubai v.a. 1329 12-daagse reis incl. 3 nachten strandresort v.a. 1389 o.b.v. 2-pers,binnenhut cat. IA en voordeligste klasse ArkeFly. Zie www.kras.nl/costa-dubai Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zi'.n exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7