Met zandzakken en 261 zeeland Raad positief over nieuw sportcentrum VERHUIZEN MET ZORG! Briljanten echtpaar: 'Je moet nooit stil 0113 22 22 20 NoPoint afgelast SCRIPTIE Resultaten studie-onderzoek in Watersnoodmuseum j vimymmam Perenoogst voor traditionele veiling Contactmiddag voor stoma-patiënten Anbo-bingomiddag voor vijftigplussers Thomascantorij voert nieuwe cantate uit zaterdag 10 september 2011 93SÜ&HS monDidL mouERS OUDDORP - Het voor vandaag in multifunctioneel gebouw Dorps tienden in Ouddorp geplande con cert van NoPoint gaat niet door. In verband met een ongelukje van één van de bandleden is het con cert afgelast. De zoektocht naar een goed alternatief heeft helaas niets opgeleverd. Zaterdag 22 okto ber staat (t)huisband Buckle Up op het Dorpstiendenpodium. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De raad oordeelt posi tief over het nieuwe sportcomplex aan de Lange Blokweg in Zierik- zee. Dat bleek tijdens de behande ling in de commissievergadering. De partijen zijn wel geschrokken van de hoogte van de investering. De gemeente gaat een lening van 15,8 miljoen euro aan. „Wij zijn wel kritisch over de investering", zei Wim Houtekamer (SGP). „Kan het zwembad compacter?", vroeg hij aan wethouder Ad Verseput. Daar had Verseput niet veel oren naar. De gemeente heeft gekozen voor een volwaardig bad, met be weegbare vloer, om alle doelgroe pen te kunnen bedienen. De behandeling van het raadsvoor stel was voor het bestuur van zwembad Dol-Fijn aanleiding om nog ééns te vragen naar mogelijk heden om het bad in Nieuwerkerk toch te laten voortbestaan. In 2015 stopt de gemeentelijke subsidie van 45.000 euro per jaar. Voorzit ter Cees Bax wees de raad op het succes van het bad. „Wij hebben sinds september 2000 als vrijwilli gersorganisatie het zwembad met succes geëxploiteerd", zei Bax. Hij zei dat inmiddels 4000 kinderen hun diploma in het bad hebben ge haald en dat het zeker voorziet in een behoefte. Verschillende raads fracties gaven te kennen begrip te hebben voor Dol-Fijn, maar of dat voldoende is om het bad in stand te houden is de vraag. Daar zullen de fracties de komende weken over nadenken. Naast een zwem bad krijgt het 'nieuwe Onderdak' ook een sporthal en een turnhal waar Deltasport naar toe kan. BURGH Elk jaar wordt op de derde zater dag in september de traditionele perenverkoop gehouden. Volgens organisator van de jaarlijkse vei ling Stichting Burghse Dag is dit jaar sprake van een forse oogst. De perenbomen aan de Burghse Ring hangen vol en de peren zijn klaar voor de pluk. Een vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur geeft om 09.30 uur het startsein. De pe renveiling zaterdag 17 september begint om 09.30 uur. GOES De Nederlandse Stomavereniging afdeling Zeeland-Brabant houdt op dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur een contactmiddag voor lotgenoten en hun naasten. Voor mensen met een stoma en hun omgeving is con tact met lotgenoten belangrijk. Ook krijgen bezoekers informatie over leven met een stoma. Dim Koks van de Nederlandse Stomaver eniging zal deze middag in het Pa- lazzolihuis, Erasmusflat 107 in Goes, aanwezig zijn. ZIERIKZEE De afdeling Zierikzee van ouderen bond Anbo trapt dinsdag 13 sep tember af voor het nieuwe seizoen met een bingomiddag voor vijftig plussers. De bingomiddag wordt gehouden in het aan de Gasthuis- kerk vastgebouwde hervormd kerk centrum aan het Havenplein in hartje Zierikzee. De bingomiddag is toegankelijk voor iedereen vanaf vijftig jaar. Zowel leden als niet-le- den van de Anbo zijn welkom. De bingomiddag begint om 14.00 uur. ZIERIKZEE 'Iemand die alles' is de titel van een niéuwe cantate van de hand van Michiel de Zeeuw en Mar van der Veer. Zondag 18 september klinkt deze cantate voor het eerst in de Thomaskerk aan de Sint Do- musstraat in het kader van de start- dienst. Centraal in de cantate staat het verhaal over de ontmoeting van Jezus met de Samaritaanse vrouw. De Thomascantorij bestaat uit een vocale en een instrumenta le groep. De aanvang is 10.00 uur. Deze week nemen we uw velgen onder (vaardige) handen. Uw velgen bijna als nieuw! (Wel) kom langs voor een gratis beautybehandeling! (m.u.v. vestiging Borssele). jutoschadeteam 0800-schadeteam (0800-7242338) Charlotte van Iwaarden bezig met de inrichting van de presentatie over natuurlijke duinversterking met zandzak ken en helmgras in het Watersnoodmuseum. foto's Dirk-Jan Gjeltema 'IdlIIIIIHWIIH door Piet Kleemans Ton en Riet De Kler-Van der Linden vieren zondag het 65-jarig huwelijks feest. foto Ronald den Dekker SCHARENDIJKE - Tijdens een clan destiene dansles - het was oorlog - sloeg de vonk over tussen Ton de Kier en Riet van der Linden. De vonk werd een vlam en in 1946 trouwde het stel. Zondag viert het briljanten paar het 65-jarig huwe lijksfeest. De eerste drie jaren van het huwe lijk waren eenzaam. De Kier moest voor drie jaar naar Indië als militair voor het Garderegiment Ja gers 7 December. „En brieven de den er toen nog vier weken over", herinnert de nu 86-jarige zich. In 1995 verruilde het echtpaar hun beider geboorte- en woonplaats Leiden voor Scharendijke. Leiden werd De Kier wat te allochtoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74