Zeeland PZC Reddingsplan voor jeugdsoos Big-S Mossel, bolus of allebei? Boks SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 2S 30 en 31 almanak Airbags gestolen uit negen auto's Met zandzakken en helmgras meerdere doelen dienen Zaterdag 10 september 2011 'Geen alternatief Hedwige' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl JONGEREN Nieuw bestuur voelt zich gesteund door dorpsraad en Welzijnshuis. door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Een huurach terstand van een jaar, een lege kas en te weinig bezoekers. De toe komst van jeugdsoos Big-S in Burgh-Haamstede ziet er niet roos kleurig uit. Om het tij te keren, heeft het nieuwe bestuur samen met de dorpsraad en het Welzijns huis een offensief ingezet. Twee maanden geleden is een com pleet nieuw bestuur aangetreden. Volgens voorzitter Raymond Pais kwam er begin dit jaar nog maar een klein groepje bezoekers naar de soos. „Er werd alleen hardco- re-muziek gedraaid, daar komen maar weinig mensen op af." Ook werden er weinig feesten en ande re activiteiten georganiseerd. Dat had weer tot gevolg dat de inkom sten achterbleven. „Als we niks hadden gedaan, zou de Big-S fail liet zijn gegaan en was het mis schien nog dit jaar afgelopen." Het nieuwe bestuur krijgt steun van het Welzijnshuis en de dorps raad. De afgelopen weken zijn al enkele bijeenkomsten geweest om de toekomst van de soos veilig te stellen. Chantal Brockhus van de dorpsraad: „Wij vinden het van het grootste belang dat er een veili ge haven is voor de jeugd van Burgh-Haamstede. De Big-S is ze ker voor de jongere groep een goed alternatief voor Renesse." In dat kader wordt er vanaf nu el ke eerste vrijdag van de maand een alcoholvrije tienerdisco gehou den, voor jongeren tot zestien jaar. Ook komen er filmavonden. Pais: „Daarnaast zijn we weer terug naar twee vaste openingsavonden in de week: vrijdag en zaterdag." De komende tijd wil het bestuur zich richten op het organiseren van meer activiteiten en het op or de krijgen van de financiën-, Brock hus: „Er zijn fouten gemaakt in het verleden, maar al die veertig jaar is de Big-S een gezonde club geweest." De belangrijkste schuld is momenteel de huurachterstand bij de gemeente, die eigenaar is van het pand. Daar is echter een re geling over getroffen. De nieuwe subsidieaanvraag is dit jaar goed aangevraagd, zodat de Soos ook in 2012 weer op inkomsten kan reke nen. „Daarnaast willen we ook an dere manieren zoeken om geld bin nen te krijgen", zegt Pais. „We den ken aan een oliebollenactie en aan het werven van donateurs. Maar daarvoor moet eerst het imago be ter zijn, want dat is de afgelopen maanden nogal verwaterd." Trekking 10 september Staatsloterij door Joeri Wisse BRUINISSE - Het is even wennen, mossels die naar bolus smaken. Toch is het een hit, evenals de krakels met Zeeuwse roomboter- babbelaarsmaak. De snoepjes zijn de nieuwste vinding van Mein- derd Kampen. „Voor Kampen Destillateurs maak ik boluslikeur en roomboterbabbelaarlikeur. Het basisproduct is eigenlijk het halffa brikaat voor babbelaars." Dat bracht hem op het idee om te experimenteren met snoepjes. „Maar ik wil innoveren en niet imi teren. Met een mosselvisser als schoonvader lagen zeevruchtjes voor de hand." En zoiets bestond nog niet, zegt Kampen. De snoep jes worden handgemaakt. Voor de mallen zijn echte krukels en mos selzaad gebruikt. De snoepjes zijn nu op beperkte schaal in Bruinisse verkrijgbaar. „Vanaf'november introduceren we de snoepjes onder het merk Sweet Zeeland in de hele provincie." De nieuwe snoepjes van Sweet Zeeland komen uit mallen die gemaakt zijn met echt mosselzaad en echte krukels. Tip? redactie@pzc.nl Een groep vriendinnen, mi'd-derti- gers, zette op een zaterdagavond lek ker ouderwets de blommen buiten op een Back to the nineties-party. Muziek uit de studiejaren, wijntjes, het was beregezellig. Een van de da mes waagde zich aan een gabber dansje, even hakken, zoals dat heet. Ze werd opgemerkt door een heer schap van een jaar of 17, die zijn res pect betuigde door haar een boks te geven, het tegen elkaar knotsen van de knokkels. Een moderne hand schud, zeg maar. Zij beantwoordde die boks maar wat graag, ze heeft niet elke dag sjans van zo'n jong blaadje. De jongen boorde echter alle egotripperij de grond in, toen hij bij de boks zei "tik em aan, ouwe!" ZIERIKZEE - In de nacht van don derdag op vrijdag zijn uit negen au to's die geparkeerd stonden op een bedrijventerrein aan de Grevelin- genstraat in Zierikzee de airbags gestolen. De omvang van de scha de is bij de politie niet bekend. De toename van het aantal airbag- diefstallen is een bedreiging voor de verkeersveiligheid. foto Ronald den Dekker NAZOMEREN MET SFEER, STIJL EN CHIQUE 120 STANDHOUDERS DAGELIJKS MODESHOWS ROOFVOGELSHOWS DEMONSTRATIES PR O EVER IJ EN Chapeau voor Oostkapelle! Tweede editie op zondag 28 lepiember www.zeeuwsenazomerfair.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73