Voor een keer weer de typische sfeer 261 zeeland Reünie Snugly moet een beetje het gevoel van 'oud en nieuw' oproepen Boks almanak Koetsenparade Breskens herdenkt bombardement zaterdag 10 september 2011 1 Z WEERZIEN Klanten van vermaarde Terneuzense bar treffen elkaar tien jaar na sluiting in Porgy Bess tijdens reünie door Raymond de Frel Niets herinnert meer aan de tijd van de roodbruine bankjes, bokshandschoenen boven de toog en to sti's met tabasco. In de Walstraat in Terneuzen staan nieuwbouw huizen, ook op de plek waar tot tien jaar geleden bar Snugly was. En toch, als je door het straatje loopt, komen er weer tal van her inneringen boven. Van 1970 tot 2001 konden generaties Terneuze- naren op vrijdagmiddag niet wach ten tot de laatste schoolbel ging. Snel op het fietsje naar Snugly, waar je midden op de dag het ge voel kreeg dat het avond was. Ie kon er dikwijls over de koppen lo pen. Een biertje of wat later volg de de route naar huis, alwaar je aan de eettafel boven een dampen de pan bloemkool de schijn op hield voor je ouders; nee hoor, niet teveel op! Op 1 december 2001 ging de stek ker eruit, eigenaren Abdon en Franky Willems vonden het mooi geweest. Snugly moest op de laat ste dag de deuren openhouden van zaterdag 15.00 tot zondag 13.30 uur, omdat talloze mensen nog een laatste keer de typische Snug- lysfeer wilden opsnuiven. En ook op die laatste dag was alles zoals het altijd was; op elke tafel een vers anjertje in een groen vaasje, het tafelvoetbalspel in de hoek im mer bezet en elk tapje dat met het Heineken-logo naar de klant toe op tafel werd gezet. Richard Pijpelink (34) uit Goes was in de laatste jaren van Snugly deejay. „Ik had er wel vrede mee dat het na de sluiting werd afgebro ken. Het voorkwam de verleiding om bij een eventuele opvolger van Abdon en Franky een deceptie te ondergaan. Zo'n bar als Snugly ben ik nooit meer tegengekomen. Het was mijn stamkroeg. Ik kon er rustig alleen naartoe gaan om het gezellig te hebben, omdat er altijd wel een bekende was. Snugly had echt iets speciaals. Dat er tien jaar Snugly Abdon en Franky Willems open den bar Snugly in de Terneuzense Walstraat in 1970. Op 1 decem ber 2001 vonden ze het welletjes. De bar ging daarna tegen de vlakte in verband met woningbouw. Abdon deed het idee voor een bar eind jaren zestig op op tijdens een feestje voor jonge werknemers van Bruynzeel in Bergen op Zoom. Hij timmerde daarvoor in een bouw keet een barretje. Snugly kenmerkte zich door mu ziek, die wars is van commercie. Abdons voornaamste drijfveer was de muzikale trends voor te zijn. na de sluiting nog altijd door veel mensen over wordt gesproken, zegt volgens mij genoeg. Snugly was ook de plek waar ouders hun kinderen met een gerust hart naar toe lieten gaan. Omdat ze er vroe ger zelf ook kwamen en wisten dat het er veilig toeven was." Muziek was bepalend in de bar. Vooral Abdon had een zelfopgelegde missie: zijn bezoekers kennis laten maken met vooruitstrevende muziek, die vooral recht uit het hart op de plaat moest zijn gezet. Talloze jon ge gasten werden in de kroeg muzi kaal gevormd. Nog altijd wordt er gesproken over typische 'Snugly-muziek'. Dat er na de sluiting van de kroeg jaren lang maandelijks een Snug- ly-avond in Porgy 8c Bess werd ge houden, is ook veelzeggend. Die avond ging van lieverlee ter ziele, maar zo nu en dan kriebelt het toch weer bij de oude stamgasten. Zo ook bij Pijpelink, die eind vorig jaar met vrienden in Porgy 8c Bess mijmerde over mooie tijden. „Toen beseften we dat het in de cember 2011 alweer tien jaar gele den is dat Snugly sloot. Een mooie aanleiding om de sfeer van toen voor een keer te laten terugkeren." Porgy 8c Bess heet daarom op za terdag 3 december Snugly, haalt een tafelvoetbalspel in huis,*maakt tosti's met tabasco en hoopt voor al op heel veel gezichten van toen. Porgy 8t Bess in de Noord straat in Terneuzen ademt op zaterdag 3 december voor een avondje de sfeer van Snugly. Tien jaar na de sluiting van de bar zorgt Richard Pijpelink er met een aantal vrienden voor dat oude tij den een beetje herleven. Om zo veel mogelijk mensen te bereiken, heeft hij een pagina op Facebook aangemaakt. Die is te vinden on der 'Bar Snugly'. „In twee weken tijd meldden zich al een kleine tweehonderd mensen aan. Er wor den oude foto's op gepost, maar ook typische Snugly-nummers", al dus Pijpelink. „Toen het idee op borrelde voor een reünie hebben we meteen ben datum vastgelegd in Porgy, zodat iedereen de datum kan vrijhouden. We horen nu al dat er vriendengroepen, die zijn uitgewaaid over het hele land, de ze dag naar Terneuzen terugko men. Dat is ook precies de bedoe ling. Het moet een weerzien met oude bekenden worden. Een beet je een 'oud en nieuw-gevoel', maar dan op 3 december." Pijpelink is al druk met de invul ling. Er zullen zeker oud-deejays draaien en waarschijnlijk steekt een aantal medewerkers van toen een handje toe. „We spelen ook met de gedachte om de dee jay-hoek van Snugly na te maken, maar ik weet nog niet of dat haal baar is", aldus Pijpelink. De voormalige eigenaren van Snu gly, Abdon en Franky Willems, zijn ook van de partij. Zij vinden het initiatief'hartstikke leuk'. Pij pelink: „Abdon en Franky hoeven die avond niets te doen dan op een kruk zitten en alles op hun ge mak op zich aflaten komen." Tijdens de reünie worden foto's ver toond op een beeldscherm. Bijdrages zijn welkom op snuglyreunie@hotmail.nl Tip? redactie@pzc.nl Een groep vriendinnen, allemaal mid-dertigers, zette op een zaterdag avond lekker ouderwets de blommen buiten op een Back-to-the-nine- ties-party. Muziek uit de jaren dat ze nog studeerden, wijntjes, het was beregezellig. Een van de dames waagde zich aan een gabberdansje, even hakken, zoals dat heet. Ze werd hierbij opgemerkt door een heer- Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl schap van een jaar of ïy, die zijn res pect betuigde door haar een boks te geven, het tegen elkaar knotsen van de knokkels, een moderne handdruk, zeg maar. Zij beantwoordde die boks maar wat graag, ze heeft niet elke dag sjans van zo'n jong blaadje. De jongen boorde echter alle egotrippe rij de grond in, toen hij bij de boks zei "tik em aan, ouwe!" SLUIS - Luc van Landschoot, eige naar van 'Hair Body Beauty', is de trekker van de tiende editie van de Sluise koetsenparade. Die vindt morgen plaats. Zo'n 35 uiteenlopende rijtuigen vertrekken rond 10.00 uur vanuit de Nieuwstraat voor een rondrit door de regio. Rond 15.30 uur volgt een presentatie bij het bel fort op de Markt. De parade ein digt met een rondgang door het centrum van Sluis. AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW 1 IIA.EÜS VERBOUW 1 ImOUHPMl REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroa'l ^mado1 VEKA www.haers.net Tel. 0115-491282 BRESKENS - Het einde van de T\vee- de Wereldoorlog beleefde Bres kens catastrofaal. Bij een bombar dement op 9 september 1944 door de geallieerden vielen bijna twee honderd burgerslachtoffers. Ieder jaar herdenken de Bressiaan- ders deze gebeurtenis bij het mo nument aan de Steenoven. Na het spelen van de Last Post en een mi nuut stilte worden ook morgen weer de namen van alle gevalle nen genoemd. Herdenkers verza melen zich om 19.10 uur op het Oranjeplein. Vandaar vertrekt de stoet naar het monument. Om 19,30 uur begint de herdenking, zie bijlage tien jaar na 9/11 n mi fa autoschadeteam.nl .®ES4£aC.' velgen-beauty dag Deze week nemen we uw velgen onder (vaardige) handen. Uw velgen bijna als nieuw! (Wel) kom langs voor een gratis beautybehandeling! (m.u.v. vestiging Borssele). utoschadeteam 0800-schadeteam (0800-7242338)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62