Zeeland PZCU Brede scholen liggen op koers Zeeuwse Nazomer Fair ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 28 en 29 IDENTITEIT Bedenkingen Diocesane Katholieke Schoolraad frustreren voortgang Biervliet niet Honderdvijfendertig hinkelbanen achter elkaar Devotiekast voor Eligiuskerk in Oostburg Strijd om MVO-prijs in Terneuzen Zaterdag 10 september 2011 Voor een keer weer de typische sfeer van Snugly in Terneuzen Symbiose op strand van zandzak en helmgras Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst biervliet - De vorming van brede scholen in Biervliet en Sluiskil ligt op koers. Bedenkingen van de Dio cesane Katholieke Schoolraad Bre da (DKSR) tegen de onder 'open baar' regime komende nieuwe school in Biervliet zijn puur for meel van aard, benadrukken de colleges van bestuur van Kapriom en Scholengroep Leertij. De diocesane raad gaf deze week aan dat ze zich bij de 'denkrich ting' van beide schoolbesturen aan sluit. De raad is akkoord met de fu sie van de Sluiskilse scholen Sint Antonius en Vrije Vlucht, omdat die onder de katholieke koepel valt en onderwijs zal verzorgen 'voor iedere mens en voor de gehe le mens'. Bij de fusie tussen De Maatjes en De Komme vreest de DKSR dat de katholieke identiteit na verloop van tijd sterk verwa tert, omdat De Komme onder de paraplu van Leertij komt. De constatering van de diocesane raad dat de brede school in Bier vliet geen samenwerkingsschool is, klopt formeel, bevestigt voorzit ter Herbert Jonkman van de katho lieke koepel Kapriom. Maar hij stelt - ondersteunt door collega Ge rard Langeraert van Leertij - dat het om een 'juridisch verhaal' gaat. „De identiteitscommissie is druk bezig de zaken sluitend te re gelen. Het overleg verloopt in goe de harmonie en we zijn er van overtuigd dat in het schoolplan de grondslagen voor katholiek onder wijs worden gewaarborgd." De bouw van de school in Bier vliet moet binnenkort beginnen om bij aanvang van volgend schooljaar klaar te zijn. Mocht die datum niet worden gehaald, dan kunnen de bestaande schoolgebou wen nog enige tijd dienst doen. oostburg - Gaat de gemiddelde hinkelbaan tot tien; die in Oostburg was gisteren héél veel langer. Op initiatief van Stichting Welzijn maakten 135 leerlingen van de drie Oostburg- se basisscholen allemaal achter elkaar een ein- gen hinkelbaan. Die vormden een bijna drie honderd meter lang lint door het centrum van Oostburg. Na het tekenen was het natuurlijk ook de bedoeling de hele baan springend op één been af te leggen. Dat viel niet mee, maar met flink wat doorzettingsvermogen haalde bijna iedereen de 'finish', foto Mark Neelemans oostburg - De Sint Eligiuskerk in Oostburg krijgt vandaag een devo tiekast. Die was ooit eigendom van Celine de Jaeger, die in de eer ste helft van de vorige eeuw als be gijn woonde op het Grootbegijn hof Sint Elisabeth in Sint-Amands- berg, bij Gent. De erfgenaam van De Jaeger schenkt de kast nu aan de kerk. Het gaat om een eiken houten meubel, met binnenin een driedimensionale, gipsen voorstel ling van Jozef, Maria en Jezus in een timmerwerkplaats. De kast wordt vanmiddag om 14.30 uur ingezegend, waarna de schenkingsakte wordt onderte kend. terneuzen - De bedrijven Warm- C02, H4A, Carglass, Cofely Zuid west, Drukkerij Bareman en De Haarzaak doen een gooi naar de ti tel beste Maatschappelijk Verant woorde Ondernemer van Terneu zen. Zij zijn door de gemeente Ter neuzen geselecteerd uit tien inzen dingen. Stemmen kan tot 17 okto ber op www.mvoprijs.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61