Bieb mogelijk in Cultuurhuis KINDERCENTF^jpM JUULTJE r k Nominaties voor Rabo Coöperatie Awards Toekomst zwembaden 28 Iceland italiaanse keukens ACTIE M-LINE 2e Matras halve prijs Trek in Vogels? - j Week van het Landschap onderzoek College ziet kansen in bundeling Eerste Zeeuwse snellaadpunt in Goes Contactmiddag voor stoma-patiënten Prokino Kinderkledingbeurs in scoutinggebouw Chemieloop verwacht 750 a 1000 deelnemers www.binnenuit.nl I www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl RWS verbiedt wakeboardactie zaterdag 10 september 2011 GOES De Nederlandse Stomavereniging afdeling Zeeland-Brabant houdt op dinsdag 13 september van 14.00 tot 16.00 uur een contactmiddag voor lotgenoten en hun naasten. Voor mensen met een stoma en hun om geving is contact met lotgenoten belangrijk, daarom zijn er regelma tig bijeenkomsten. Ook krijgen be zoekers informatie over leven met een stoma. Dim Koks van de Neder landse Stomavereniging zal deze middag in het Palazzolihuis, Eras- musflat 107 in Goes, aanwezig zijn. tel: 0115-686100 www.prokino.nl door Frank Balkenende HEINKENSZAND In het gebouw van de scouting aan 't Dijkje in Heinkenszand wordt volgende week een kinderkleding beurs gehouden. Op woensdag 14 september is deze open van 9.30 tot 15.00 en 19.00 tot 20.00 uur. Donderdag 15 september van 9.00 tot 11.30 uur, vrijdag 16 september van 9.00 tot 11.30 uur en zaterdag 17 september van 10.00 tot 11.30 uur. Informatie bij Janet Welleman, tele foon: 0113-562757 of e-mail mwelle@zeelandnet.nl TERNEUZEN De organisatie van de landelijke Chemieloop die vandaag in Temeu- zen wordt gehouden, verwacht 750 a 1000 deelnemers. Van de hardlo pers die zich al hebben ingeschre ven, legt veertig procent de halve marathon (ruim 21,09 kilometer) af en zestig procent de tien kilometer loop. De starttijden zijn respectie velijk 11.00 en 13.00 uur. Lopers ver zamelen zich bij het gemeentehuis van Terneuzen vanwaar ze in bus sen naar Dow worden vervoerd. De finish is in hartje Terneuzen. dagopvang buitenschoolse opvang peuterspeelzalen zorgopvang gezinsbegeleiding goes - Goes onderzoekt of de bibli otheek een plaats kan krijgen in het Cultuurhuis, dat onder hetzelf de dak zit als theater De Mythe. Over drie maanden moet de stu die klaar zijn. De bibliotheek zit al jaren aan de Oostwal. De uitleen is gevestigd op de eerste verdieping en hoewel er een lift is, is dat volgens het be stuur geen ideale plek voor de doelgroep: steeds meer senioren treffen elkaar in de bibliotheek. Ook zet de uitleen geregeld activi teiten op touw voor scholieren. Op een zichtbaardere plek trek je meer jongeren, is de gedachte. Daarom diende de bibliotheek vo rig jaar bij de gemeente een plan in om de achterzijde van een kan toorverzamelgebouw aan de Wijn gaardstraat te verbouwen, met de entree aan het Bleekveld. Daar is tot nu toe verder niet veel mee gebeurd. De bibliotheek is momenteel in gesprek met de ge meente over verhuizing naar het Cultuurhuis, dat fysiek onderdeel uitmaakt van het theatercomplex De Mythe. Daarnaast zijn er ook contacten met de nieuwe eigenaar van het voormalige gemeentear chief, dat deels aan het Bleekveld grenst. Overigens is het nog steeds de be doeling dat ook de Zeeuwse Mu ziekschool verkast van de villa aan de Van der Spiegelstraat naar het Cultuurhuis. Volgens de Goese wethouder Jan de Pooter moet •een studie uitwijzen of er voldoen de ruimte is en of er mogelijk iets moet worden aangebouwd. Dat laatste is mogelijk tussen De My the en Podium 't Beest. Ook het zogeheten bouwblok tussen De Mythe en het oude gemeentear chief is nog steeds in beeld, alhoe wel het college van B W het eer der financieel onhaalbaar achtte. Omwonenden zijn mordicus te gen het bouwblok, omdat het hun uitzicht zou belemmeren. Goes is al jaren bezig met een an dere invuling van het Cultuurhuis, een mogelijke koppeling met 't Beest. Daar komt nu weer een on derzoek overheen. Toch lijkt het wethouder De Pooter de moeite waard, want een bibliotheek zorgt voor dagelijks leven in het Cultuur huis. „Bovendien kunnen de mu ziekschool en de bibliotheek beter samenwerken. Het college ziet echt kansen. Trouwens, ook de nieuwe exploitant van De Mythe, Theater BV, is enthousiast." door Yorben Weststrate middelburg - Het Coöperatie fonds van de Rabobank heeft acht iniatieven genomineerd voor de Coöperatie Awards. In de Week van de Leden, die dit jaar van 3 tot en met 8 oktober wordt gehou den, zullen drie prijzen worden uitgedeeld. Er zijn verschillende geldbedragen te winnen. De acht initiatieven die zijn geno mineerd, zijn: Het Zeeuws Kamer orkest TY-, Stichting Instuif Kam- perland, Stichting Verhalen in het Land, Stichting Vrienden ADRZ, IVN Natuur-en Milieueducatie, Werkcentrum Gered Gereedschap, ADV Dynamica en" Stadsraad Domburg. Elke vereniging heeft een promo tiefilmpje over zichzelf gemaakt, dat te zien is via de website van de Rabobank. Leden van de Rabo bank die willen stemmen op één van de iniatieven, kunnen dat doen van maandag 12 september tot en met vrijdag 23 september. GOES - Goes krijgt binnenkort een snellaadpunt voor elektrische au to's, de eerste in Zeeland. De tap- paal komt aan de Amundsenweg. Dat gebeurt in samenwerking met Auto Sturm, die onder meer de elek trisch aangedreven Nissan Leaf ver koopt. Net als de andere Zeeuwse gemeente, de provincie en water schap Scheldestromen doet de ge meente Goes tot medio 2014 mee aan een landelijke proef van de door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse gemeente raad neemt in december een be sluit over de toekomst van de openluchtbaden in Sint-Maartens dijk en Tholen-stad. In beide plaatsen worden op dit moment acties gehouden om de baden te behouden. In Sint-Maar tensdijk worden handtekeningen www.pzc.nl natuur dichtbij huis Brabants Landschap STELLING ZWEMBADEN 'De gemeente Tholen moet beide buitenbaden open houden'. Geef uw mening op www.pzc.nl/tholen. Thoolse tips naar tholen@pzc.nl Kom naar de Op de 5 L WpJ september2011 www.brabantslandschap.nl 17 t/m 25 september 2011 dagelijks van 10.00 -17.00 uur opgehaald en hangt voor veel ra men een pamflet met de tekst 'Aan het dorpse bad hebben wij zat'. In Tholen hebben de scholen het protest in gang gezet. Maandag lopen waarschijnlijk meer dan dui zend leerlingen, leerkrachten en ouders in een bonte stoet naar het gemeentehuis om duidelijk te ma ken dat ze zwembad De Spetter niet kwijt willen. wemeldinge - De spectaculaire wa keboardactie, die gisteravond in Wemeldinge zou plaatsvinden, is niet doorgegaan. Rijkswaterstaat heeft het evenement vanwege de veiligheid verboden. Met een charterjacht zouden der tien wakeboarders uit het water worden getrokken. Op hun rug hadden dan de letters van het woord 'Wemeldingedag' moeten verschijnen. De wakeboarders zou den ook over het strandje scheren. Marjolein Zevenbergen van de or ganisatie van de Wemeldingedag zegt het jammer te vinden dat de stunt niet door kon gaan. „We zul len bekijken of het volgend jaar misschien wel kan binnen de ka ders die Rijkswaterstaat stelt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52