zeeland i 27 en Schouwse polders AANBIEDING! A arcus Interesse voor huizen in Waarde gepeild van zout naar zoet water en vice versa Workshop graffiti voor jongeren Avond over nieuwe liedboek van kerken Grote verkoping bij Scheldeoord Fancy Fair op Juliana van Stolberschool Optiekzaak in Sas van Gent Open dag bij Pilates Center Open dag bij vogelopvang De Mikke O O O O 50.000,- KORTING MIDDELBURG B zaterdag 10 september 2011 GOES Het jongerenwerk van welzijnsor ganisatie SMWO houdt zaterdag 17 september een workshop graffiti. Die is specifiek bedoeld voor jonge ren. De workshop gaat in op jargon en de geschiedenis van graffiti. Ook zullen de deelnemers geza menlijk een graffiti-kunstwerk ma ken. De workshop vindt plaats in jeugdcentrum Goese Polder en be gint om 14.00 uur. GOES De protestantse kerken die in 2007 hebben gekozen voor de invoering van een nieuw liedboek, vertegen woordigen het grootste deel van de protestanten in Zeeland. Dinsdag 13 september houden ze samen een informatie-avond over hoe dat nieuwe liedboek vorm moet krijgen. Cantor-organist Ar no van Wijk van de Grote Kerk in Goes zal in De Hoogte in Goes Zuid vragen beantwoorden. De avond begint om 19.30 uur. Er worden tijdens de bijeenkomst ook alvast liederen gezongen. STAVENISSE Bij woonzorgcomplex Scheldeoord in Stavenisse wordt vandaag een verkoping gehouden. De opbrengst gaat naar de Mbuma zending en de bouwkas van de Oud Gereformeer de gemeente. De verkoping begint om 9.30 uur en duurt tot 15.00 uur. Om 11.00 uur staat een veiling per opbod gepland. Voor de jeugd zijn er allerlei spelle tjes. Ook is er een speurtocht SINT-MAARTENSDIJK De protestants-christelijke Juliana van Stolbergschool in Sint-Maar tensdijk houdt vandaag een fancy fair met rommelmarkt. Bezoekers zijn welkom tussen 13.00 en 16.00 uur. Ze kunnen on der meer bowlen, enveloppen trek ken, darten en spijkerbroek han gen. De verkoop van oliebollen be gint om 11.00 uur. Ter overname aangeboden Winkel Bovenwoning Voorraad Klantenbestand Samen voor een aantrekkelijke prijs! Inlichtingen 06 45658176 GOES Pilates Center Goes houdt morgen de jaarlijkse open dag met diverse demonstraties en uitleg over de klassieke Pilates methode. Iedereen is van harte welkom een kijkje te komen nemen tussen 13.00 en 16.00 uur op het Stationsplein 15 in Goes. Pilates Center Goes is het eer ste Pilates Center voor authentieke training in de Gemeente Goes en Provincie Zeeland. Afsluiter A is open, afsluiter B is dicht en de pomp staat uit. De verzamelbak is gevuld met zout zeewater. De vissen kunnen vrij naar de Westerschelde zwemmen. ViSpassages hoeven niet jaarrond te functioneren. Vissoorten kennen vaak een vaste periode waarin zij migreren. De aal trekt bijvoorbeeld tussen maart en juli naar het binnenwater en vanaf augustus tot januari naar zee. Dè snoek zoekt in februari en maart de paaigronden en in april en mei dienen de driedoornige stekelbaarzen zich aan om het binnenwater in te trekken. door Lilian Dominicus Willem Adriaansens bron Waterschap Scheldestromen MIDDELBURG - Stichting Vogel- en Zoogdierenopvang Zeeland De Mikke houdt zaterdag 17 septem ber de jaarlijkse open dag. Van alles is te zien: vogels, tropi sche insecten en ook is er een pre parateur die je alles mag vragen. Sinds kort doet de Mikke aan diver se acties om wat extra geld binnen te halen om de kosten te dekken. Een postzegelactie is opgezet, waar mensen hun postzegels naar de vogelopvang kunnen sturen. De Mikke heeft ook een eigen post zegel ontworpen, die besteld kan worden. Ook is er een spaarzegel- actie, waar hetzelfde principe voor geldt. WAARDE - De gemeente Reimers- waal peilt de belangstelling voor de uitgifte van bouwgrond in Waarde. Mocht er voldoende inte resse zijn, dan komt de volgende fase van woonwijk Dorpszicht in zicht. Volgens wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke ordening) heb ben enkele mensen zich gemeld die graag in aanmerking willen ko men voor een starterswoning. Be bouwingsmogelijkheden bestaan verder uit vrijstaande en twee-on der-een-kap woningen. Het gebied is gelegen aan de rand van het dorp tussen het Kaaipad en de Julianastraat. In het verleden zijn al stukken grond met wonin gen gebouwd. „Daar kwam toen de inbreidingslocatie in de Julia nastraat van een projectontwikke laar tussendoor. Daarvoor zijn een aantal oude loodsen afgebroken", zegt Sinke. Net als andere keren zal de uitgifte voor deze fase verlopen onder het gewogen lotingssysteem voor Waarde. Dit houdt in dat men naar aantal jaren inschrijving een lot toebedeeld krijgt. Dit is de laat ste ronde volgens dit systeem, meldt de gemeente op de website. Na deze uitgifte dient men zich voor Waarde, net als in Krabben- dijke, in te schrijven per project. Sommige vissen hebben de drang om te trekken. Van zoet(er) naar zout(er) water of andersom. Zij doen dit om verschillende redenen: paaien, opgroeien en het vinden van voedsel.Gemalen en stuwen vormen bij deze trek een barrière. Om deze gedeeltelijk weg te nemen worden vispassages aangelegd. In de buis en de uitstroombak ontstaat een iokstroom van zoet water uit de polder richting zee. Om de vissen nog een 'zetje' te geven, kan de pomp worden aangezet. De vis komt uit de buis in de uitstroombak terecht en zwemt door richting zee. De komende vier jaar worden nog zes gemalen en aalgoten voorzien van vispassages Afsluiter A is open, afsluiter B is dicht. De pomp staat aan. De vis wil van de zoute zee naar de zoetere polder. Verkoop: DINGEMANSE MAKELAARS Telefoon: 0118-65 05 75 www.dingemansemakelaars.nl Ontwikkeling: Locatie: DeTuinderij 29 te West-Souburg Prijs: 425.000,- v.o.n.* Incl. aanbieding Nu kopen direct wonen Inruil eigen woning? Vraag naar de mogelijkheden. Loskade 45 Statig, royaal en ruim monumentenpand op top locatie, met veel bestem mingsmogelijkheden Vraagprijs 975.000,- k.k. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51