Zeeland Goes pakt loze brandmeldingen aan 'Die vrouw heeft wel vier ogen' Boks Zeeuwse Nazomer Fair HANDHAVING Vele onnodige uitrukken leiden volgens college tot 'onacceptabele problemen' NK Bommetje vandaag in Domburg '7t7ï7ttwqt7 almanak BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 door Luc Oggel goes - Bedrijven of instellingen in de gemeente Goes die de brand weer te vaak voor niets laten op draven, kunnen daar vanaf vol gend jaar dwangsommen voor te gemoet zien. Dat blijkt uit de Handhavingsnota loze meldingen van brandmeldin- stallaties die burgemeester en wet houders onlangs hebben vastge steld. In de gemeente Goes staan 106 gebouwen die een automati sche brandmeldinstallatie hebben. Die installaties zijn aangesloten op de Gemeenschappelijke Meldka mer Zeeland (GMZ). In een kwart tot een derde van de alarmeringen blijkt er niets aan de hand, maar is de brandweer toch uitgerukt. Dat kost niet alleen geld, maar leidt bo vendien tot onnodige risico's voor de verkeersveiligheid, onnodige ge luidsoverlast van sirenes en afna me van de motivatie onder brand- weervrijwilligers. Gevolg is dat de uitruksnelheid afneemt, waardoor de brandweer niet altijd aan de normtijd voldoet. De gemeente heeft daarom een nota opgesteld om het aantal loze meldingen te rug te dringen. Bij loze meldingen wordt een hoofdgebruiker van een pand eerst gewaarschuwd. Verbe WÊmMmmmmmmmmmmmmmmammBmmÊmmm tert de situatie niet, dan wordt een dwangsom van 2500 euro per over treding opgelegd en kan uiteinde lijk bestuursdwang worden toege past. Loze meldingen komen in Goes het vaakst voor bij logiespunten voor arbeidsmigranten, industriële bedrijven en, saillant, de parkeerga rage aan de Westwal. De kans be staat dus dat de gemeente zichzelf een dwangsom moet opleggen. Overigens zal het aantal loze mel dingen naar verwachting nog fors gaan toenemen, aangezien de ver- tragingstijd van drie minuten die de GMZ in acht neemt voordat een melding naar de brandweer gaat, binnenkort; verdwijnt. In die drie minuten heeft een gebruiker nog de gelegenheid om te laten we ten dat het loos alarm is, maar de meldkamer moet meldingen straks direct doorgeven. door Lilian Dominicus yerseke - Er is in gezaagd en ge spijkerd, een onbekende kunste naar heeft erover heen geschilderd en in de tijd dat het Oosterschelde- museum in Yerseke nog gemeente huis was heeft menig raadslid, wet houder of burgemeester er flink te genaan zitten roken. Kortom, het schilderij 'Gezicht op de haven van Yerseke' van W.F.A.I. Vaarzon Morel uit 1913, heeft een tamelijk ruig leven ach ter de rug. „We zijn heel be nieuwd wat er tevoorschijn gaat komen. „De vrouw hieronder heeft vier ogen, als je met ultravio lette belichting ernaar kijkt. Het mandje, daar moeten mosselen in zitten. En deze groene palen, die waren vroeger grijs", zei Rida Ver voorn van het Oosterscheldemu- seum gisteren hij het feestelijke be gin van de restauratie van het schil derij. Commissaris van de konin gin Karla Peijs ('die vrouw van Platschorre' volgens het in dracht gehulde koppel dat een vrolijke noot aan de middag gaf) was erbij voor de officiële start. Karla Peijs ('die vrouw van Platschorre' volgens het in dracht gehulde koppel) was bij officiële start van de restauratie. foto Willem Mieras domburg - In zwembad de Parel in Domburg vindt vanavond het Nederlands Kampioenschap Bom metje plaats. Het is een initiatief van Sportfondsen Nederland en bedoeld om zwemsport te promo ten. Het evenement begint om 19.00 uur. Winnaars kunnen zich daar kwalificeren voor het officiële NK op 17 september. Tip? redactie@pzc.nl Een groep vriendinnen, mid-derti- gers, zette op een zaterdagavond lek ker ouderwets de blommen buiten op een Back to the nineties-party. Muziek uit de studiejaren, wijntjes, het was beregezellig. Een van de da mes waagde zich aan een gabber dansje, even hakken, zoals dat heet. Ze werd opgemerkt door een heer schap van een jaar of 17, die zijn res pect betuigde door haar een boks te geven, het tegen elkaar knotsen van de knokkels. Een moderne hand schud, zeg maar. Zij beantwoordde die boks maar wat graag, ze heeft niet elke dag sjans van zo'n jong blaadje. De jongen boorde echter alle egotripperij de grond in, toen hij bij de boks zei "tik em aan, ouwe!" Zaterdag 10 september 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Straks bot vissen in Bevelandse en Schouwse polders Bibliotheek mogelijk in Cultuurhuis apellIe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49