€8,- 1 sport 141 Zeeuwse rugbyclubs gaan voor promotie ZEELAND €16,- JE BESPAART Canada John Schot ontbreekt bij Kloetinge KOOP DIT WEEKEND OP SWEETDEAL.NL WEEKENDDEAL Geniet van een lekkere High Tea bij Taart Tafel in Goes en profiteer van wel 50% korting. IN PLAATS VAN GA VOOR DEZE AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL KORTING HIGHLIGHTS VOORWAARDEN zaterdag 10 september 2011 T ohnny Hoogerland zit in Cana- I da. In Quebec, het Franstalige I gedeelte van het land, worden 2wee wedstrijden voor de World Tour gereden. De Yersekenaar heeft de verre reis redelijk door staan. Een enorme jetlag heeft de wielrenner van Vacansoleil er door het tijdsverschil met Neder land (zes uur) niet aan overgehou den. Met dank aan Aart Vierhou ten, die de renners adviseerde om woensdagmiddag, meteen na aan komst in Montreal, op de fiets te klimmen en zich over te geven aan het nieuwe levensritme. Feit is wel dat hij Johnny 's morgens vroeg wakker werd. Gistermorgen stond hij om half zeven al naast zijn bed, zijn ploeg- en kamerge noot Wouter Mol ook. Om elf uur plaatselijke tijd was de start van de Grand Prix Cycliste de Québec, de wielerwedstrijd die vo rig jaar aan het wereldbekercircuit werd toegevoegd. Thomas Voeck- ler was de eerste renner die op de erelijst verscheen. De Grand Prix Cycliste de Québec lijkt wel een beetje op een WK: het peloton rijdt zestien ronden van 12,6 kilo meter, met daarin steeds vier be klimmingen. Start en finish zijn in Quebec City, een prachtige stad, vjndt Johnny. „Ik ben er gisteren doorheen gefietst en was onder de indruk. Veel oude gebouwen, daar houd ik wel van." Ook de streek is prachtig. Donderdag verkende Joh nny het circuit samen met wat ren ners van Astana. „Het is op en af met onderweg heel veel water." Na het ontbijt was er gistermor gen nog de ploegbespreking met ploegleider Hilaire Van der Schue- ren en daarna ging Johnny nog even een beetje warm fietsen. „Normaal gesproken doet een prof dat niet. Het eerste kwartier van een koers is meestal geneutrali seerd. Maar hier worden we met een losgelaten." Zondag staat de tweede wereldbekerwedstrijd op het programma, de Grand Prix Cy cliste De Montréal. Deze wed strijd, net als de GP de Québec voor de tweede keer meetellend voor de wereldbeker, is volgens Hoogerland nog een tandje zwaar der dan die van gisteren. Vorig jaar won Robert Gesink. Ook hier zes tien rondjes, nu van 12,1 kilometer. Maandag keert het gezelschap te rug naar Parijs en vanaf daar rijdt Johnny met de ploeg mee naar Antwerpen. „Ik zou woensdag de GP Wallonië nog rijden, maar die heb ik afgezegd", meldt hij. „Dat werd me iets te veel na dat drukke programma." KLOETINGE - John Schot ontbreekt vandaag op het appel bij hoofdklas ser Kloetinge. De middenvelder is al de gehele week ziek (keelontste- king). Schot kan dus niet meedoen in het eerste thuisduel van Kloetinge in het nieuwe voetbalseizoen. De Bevelandse formatie speelt tegen Scheveningen. „Het is een ploeg die bovenin mee wil spelen", weet Kloetinge-trainer Cees Houtepen. „Het is een mooie tegenstander. We weten wat ons te wachten staat. Als we hetzelfde als vorige week op kunnen brengen (4-2-winst bij Heerjansdam) biedt dat perspectief We zijn thuis moeilijk te kloppen." Bekendste speler bij Scheveningen is Sjaak Po lak. Trainer is John Blok. Hoek gaat vandaag op bezoek bij Excelsior Maassluis. Het is ook al een tegenstander die zijn zinnen op een toppositie in de hoofdklas se B heeft gezet. „Iedereen is fit", zegt trainer Ruud Pennings van Hoek. Zijn ploeg beleefde vorige week een teleurstellende start tegen AS- WH (0-1). „We zullen meer lef moeten tonen", vindt de oefen- meester. „Daar ligt onze kracht. We zullen meer druk naar voren moeten ontwikkelen." Lionel Lord, die herstellende is van een blessure en middenin het herstelproces zit, doet vandaag rit me op in het tweede elftal. door Hans Markusse middelburg - Dit weekend start niet alleen de Rugby World Cup in Nieuw-Zeeland, maar ook de va derlandse rugbycompetitie gaat weer van start. Oemoemenoe ein digde vorig seizoen achter HRC 2 op de tweede plaats in de tweede klasse zuid en verwacht ook dit jaar in de top mee te draaien. De Goese Rugbyclub Tovaal degra deerde afgelopen seizoen naar de vierde 'klasse en zet alles op alles om direct terug te keren naar een hogere klasse. Oemoemenoe-trainer Henny Zandbergen heeft zijn spelers klaar gestoomd voor de competi tie. De Middelburgers eindigden in de voorbereiding als tweede op een sterk bezet internationaal toer nooi in Uden en versloegen in Bel gië het sterke Schilde Diabolos. Zandbergen is ervan overtuigd dat zijn ploeg mee gaat draaien in de top van de tweede klasse en ziet Delft en Gouda als voornaamste concurrenten. Oemoemenoe neemt afscheid van een aantal spe lers van de Roosevelt Academy, maar Zandbergen is trots op de doorstroming van een aantal nieu we talenten uit de Middelburgse jeugdopleiding. Hij gaat Rohan Geuze, Danny Minderhoud, Jor dan Kersten en Joran Bouterse rus tig inpassen en indien mogelijk ook gebruik maken van Daniël van der Waal, waarvoor dispensa tie is aangevraagd. De gedreven trainer van de Middelburgers, die op zaterdag 17 september het 40-ja- rig bestaan van de vereniging vie ren, moet werken met een kleine selectie met een gemiddelde leef tijd van 2t jaar, maar rekent erop dat ook fysieke tegenstanders op snelheid gaan worden afgetroefd. Zondag start Oemoemenoe met een uitduel tegen Te Werve/WRC-H. In tegenstelling tot Oemoemenoe moet Tovaal-trainer Harry van Helsland het doen met een veel oudere selectie. Naast een directe terugkeer naar de derde klasse gaan de Goesenaren dit seizoen ook werk maken van het zoeken en opleiden van jonge senioren. Alex Vlieland, die terugkeert van een driejarig verblijf bij ereklasser REL, gaat vier klassen lager de lij nen uitzetten bij Tovaal. Eus van Dijk keert terug als steunpilaar in de scrum en Sebastiaan Verdonk, Bernard Havenaar en Stijn Evers- dijk zorgen voor de eerste tekenen van verjonging bij Tovaal. Harry van Helsland moet het de eerste maanden stellen zonder de in breng van Giel Edam, die wellicht zelfs moet vrezen voor het vervolg van zijn rugbycarrière. Voor Van Helsland is het lastig om de sterk te van de vierde klasse met vooral tweede en derde teams in te schat ten, maar hij is wel optimistisch. i Een uitgebreide High Tea voor maar €8,- i.p.v. €16,-. De High Tea bestaat uit sandwiches (komkommer, zalm en eiersalade), appeltaartje, scone met jam en clotted cream, brownie, taart tafeltaartje, chocolaatje en fruit. Bij de High Tea kun je onbeperkt thee drinken! (smaak naar keuze) De voucher is 3 maanden geldig vanaf de dag van ontvangst. Reserveren o.v.v. Sweetdeal. Vanaf 12 september is het mogelijk te reserveren. Je ontvangt de voucher de eerste werkdag nadat de deal is afgelopen. Deze aanbieding is alleen te koop op sweetdeal.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41