slechts een getal sport i 37 ÖWfS .jm Groene Ster begint met gelijkspel Van der Meet door twee zeges bij laatste vier Murray verslaat Isner Wozniacki bereikt halve finale 1 lm P- Leo Beenhakker ziet Van der Craaff uitdaging in Oostenrijk begint redelijk Eindhoven verspeelt eerste punten Ines Klok vijfde in koers België Andy Murray heeft gisteravond de halve eindstrijd bereikt van de US Open. Dat ging ten koste van de Amerikaan John Isner. De als vierde geplaatste Schotse tennisser won het duel, bijgewoond door 'first lady' Michelle Obama, in vier sets: 7-5 6-4 3-6 7-6 (2). Murray staat in de voorlaatste ronde tegen over de Spanjaard Rafael Nadal of Andy Roddick. door Marco Knippen new york - Zestien grandslamti- tels veroverde Roger Federer in het enkelspel, hetgeen bij de mannen een ongeëvenaard aantal is. Zijn naam prijkte bovendien liefst 285 weken bovenaan de wereldrang lijst. Voor velen geldt hij dan ook als de beste aller tijden. Maar, zo is de heersende opinie, zijn tijdperk is ten einde. Federer is niet langer de heerser van wel eer. Op 24 mei vorig jaar werd hij van de troon gestoten en inmid dels staat hij derde. Hij is inge haald door Rafael Nadal en Novak Djokovic, de huidige aanvoerder van het peloton, en een omgekeer de inhaalslag wordt betwijfeld. Niet alleen deze statistieken accen tueren de realiteit. In de majors is Federer sinds de 2010-aflevering van de Australian Open tot een bij rol veroordeeld. Hij bereikte nog slechts één keer de finale, dit sei zoen op Roland Garros. Drie keer vormde de kwartfinale echter de eindhalte, en twee maal sneuvelde hij bij de laatste vier. Het is een, al thans voor Federer, onwaardige reeks. De Fed Express, zoals een van zijn bijnamen luidt, ontspoor de derhalve. Maar Federer voelt zich nog altijd de magiër die met de bal kan tove ren. Hij wil aantonen dat aan zijn eerdere capitulaties geen verstrek kende conclusies mogen worden verbonden en dat hij nog altijd meetelt. Federer beschouwt leeftijd daarbij slechts als een getal. Dat hij sinds kort dertig jaar is, ziet hij niet als een beletsel. Hij voelt zich fit en hongerig, dus waarom zou hij het verleden niet kunnen laten herle ven? Temeer ook omdat hij in de training de kantjes er niet van af loopt. Beroepsernst die overigens gelijke tred houdt met spelplezier. Want voor alles is hij de liefhebber gebleven. Zeker na zijn overtuigende over winning gisternacht Nederlandse tijd op (o-Wilfried Tsonga (6-4, 6-3, 6-3) in de kwartfinale bij de US Open mag niet worden uitge sloten dat Federer het wel eens bij het rechte eind zou kunnen heb ben. Immers, de Fransman wierp zich zowel op Wimbledon als re cent in Cincinatti als kwelgeest op. In Londen vermorste Federer des tijds zelfs een voorsprong van 2-0 in sets, iets wat hem in grandslam- verband nooit eerder was overko men. Met Djokovic, die na twee slopen de tiebreaks (waarvan één gewon nen en één verloren) van de aan zijn linkerdijbeen geblesseerd ge raakte landgenoot Janko Tispsare- vic een vrijgeleide kreeg (7-6, 6-7, 6-0, 3-0 opgave), wacht in de hal ve finale nu de opponent die bij hem zowel twijfels aanwakkert als vertrouwen geeft. De zes jaar jon gere Serviër zegevierde dit jaar al in zeven toernooien, waaronder bij de Australian Open en op Wimbledon, en won liefst zestig Caroline Wozniacki is doorgedron gen tot de halve eindstrijd van het US Open. De Deense tennisster, aanvoerster van de wereldranglijst en daardoor als eerste geplaatst, bereikte de laatste vier ten koste van Andrea Petkovic. Deze Duitse had alleen in de twee de set verweer maar kon de partij in de tiebreak niet rekken: 6-1 7-6 (5) Wozniacki, die nog geen grands- lamtitel bezit, komt nu te staan te genover Serena Williams, de favo riete van het Amerikaanse publiek. De andere halve eindstrijd gaat tus sen de opvallend sterke Duitse An- gelique Kerber en de Australische Samantha Stosur, die zich als eer ste verzekerde van een plek bij de beste vier. Van Kerber was geenszins ver wacht dat ze als eerste Duitse in 15 jaar de halve eindstrijd van het US Open zou bereiken. De nummer 92 van de wereldranglijst stuurde echter de geroutineerde Italiaanse Flavia Pennetta voorlopig als laatste naar huis. Dat vergde drie sets. In de beslissende set speelde de verrassing uit Kiel over tuigend: 6-4 4-6 6-3. JRANPUCAY C CAVA a ran ducay zaterdag 10 september 2011 HMKMMMMRSHBaMHBi WENEN PRAAG van zijn 62 partijen. Tot de slacht offers behoorde ook Federer, die drie nederlagen incasseerde. Tel kens was de ondergrond hard court. Daarentegen was Federer verantwoordelijk voor een van de twee nederlagen van de Serviër. Op het gravel van Roland Garros revancheerde hij zich voor de drie nederlagen. De trofee in Parijs ging niettemin naar Rafael Nadal. Mocht Federer er niet in slagen op nieuw toe te slaan en vervolgens ook de eindstrijd naar zijn hand te zetten, dan blijft hij dit jaar versto ken van een triomftocht in een van de vier majors. De laatste keer dat dit gebeurde, was in 2002. Met het doorbreken van die tradi tie zou het verval niet langer kun nen worden gecamoufleerd, al be tekent dat geenszins dat Federer zijn ambities begraaft. Sowieso aast hij nog op die ontbrekende ti tel: olympisch goud in het enkel spel, volgend jaar op Wimbledon. Al is dat van latere zorg. Want op Flushing Meadows is zijn missie nog niet voltooid, gezien zijn dui delijke statement. „Ik ben klaar voor Novak." Leo Beenhakker, oud-trainer van onder meer Feyenoord, Ajax, Real Madrid en het Nederlands elftal, heeft wel oren naar een functie als bondscoach van Oostenrijk. Dat liet de trainer gisteren in de krant Heute optekenen. „Het zou een mooie uitdaging zijn", aldus de 69-jarige oefenmeester. „Het mooi ste dat er is, is als bondscoach bij een WK te zijn. Ik zou Oostenrijk graag gelukkig maken." APELDOORN Eindhoven heeft gisteren de eerste punten van het nieuwe seizoen ver loren. De koploper van de eerste di visie kwam in het uitduel met nummer laatst AGOW niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Al- mere City verspeelde de derde posi tie door een nederlaag bij het Tel star van Jan Poortvliet (3-1), dat Ke vin Brands tweemaal zag scoren. Willem II profiteerde en versloeg FC Emmen (0-2). Sparta Rotterdam kwam voor eigen publiek met de schrik vrij tegen FC Oss (2-2). De golfsters Marjet van der Graaff uit Tholen en Marieke Nivard zijn de Praag Masters, onderdeel van de Ladies European Tour, redelijk be gonnen. Beiden noteerden gisteren een eerste ronde van 70 slagen, 2 onder par. Daarmee staan ze op de gedeelde 19e plaats. De Deense Mal- ene Jorgensen gaat met 66 alleen aan de leiding. Ze heeft een slag voorsprong op de lokale favoriete Klara Spilkova. MIDDELBURG Ines Klok van de Zeeuwse wieier- formatie Rabo Lady Force is vijfde geworden in een koers in het Bel gische Wetteren. Anne Eversdijk eindigde op de 19e plaats. Winna res werd de Kim de Baat. Maaike Polspoel heeft de vierde etappe van de Holland Ladies Tour gewonnen. De Belgische uit de for matie Topsport Vlaanderen reken de gisteren in Papendrecht in de sprint af met haar medevluchtster Trixi Worrack uit Duitsland. Ma rianne Vos behield de leiderstrui. door Maurice Steketee 's cravenzande - De zaalvoetbal- lers van Groene Ster hebben hun eerste wedstrijd in de eredivisie met 6-6-gelijkgespeeld tegen FC Westland. De ploeg uit Vlissingen had het betere van het spel en stond bijna heel de wedstrijd voor. „We hebben twee punten laten lig gen", liet André Siereveld gistera vond weten. „We stonden in de slotfase met 4-6 voor, maar kregen helaas nog twee goals tegen. Het was wel even wennen op dit ni veau, omdat er andere regels gel den." De Vlissingse doelpunten werden gemaakt door Hoessein Bouzambou, Khalid El Hattach (2x), Etienne Mallie en Salim Ben Sellam (2x). Komende woensdag krijgen de Vlissingers al kans op re vanche. Dan treft het weer West- land, dit keer thuis voor de beker. De volgende competitiewedstrijd is vrijdag, eveneens thuis. door Roeland van Vliet Igor Anton won gisteren op eigen terrein in de Vuelta. foto Alvaro Barrientos/AP alphen aan den rijn - Tennisster' Angelique van der Meet heeft giste ren in Alphen aan den Rijn twee partijen gewonnen. Daardoor staat de twintigjarige inwoonster van 's-Heer Abtskerke vandaag voor de eerste keer in haar carrière in de halve finales van een challenger. In plaats van futures te spelen in Enschede en Apeldoorn, trainde Van der Meet de afgelopen weken. De Bevelandse raakte daardoor wel punten voor de wereldrang lijst kwijt, maar ze pakt die weer terug in Alphen aan den Rijn. De nummer 493 van de wereld, die vorig jaar in Zuid-Holland in de kwartfinales strandde, zal door haar plek bij de laatste vier op nieuw gaan stijgen. Van der Meet won gisterochtend in de achtste finales van de Duitse Ozga: 7-5 6-4. Na amper drie uur rust bond ze de strijd aan met de Venezolaanse Gamiz, die 355e van de wereld staat. En ook haar ver sloeg ze: 6-3 6-3. Opvallend in beide partijen was de wisselvallige opslag van de Zeeuwse. Ze sloeg in totaal liefst 23 dubbele fouten. Die compen seerde ze wel met zestien aces. Van der Meet was op de beslissen de momenten wat gehaaider dan haar opponentes. Zij brak hen in totaal tien keer, terwijl ze zelf vijf keer een servicegame inleverde. Van der Meet, die de enige overge bleven Nederlandse is in het enkel spel, treft vandaag de Poolse Piter, de nummer 360 van de wereld. Zij was eerder in de week verantwoor delijk voor de uitschakeling van ti- telfavoriet Gronert. In het dubbelspel schopte de Zie- rikzeese Lesley Kerkhove het ook al tot de halve finales. Met Richel Hogenkamp klopte ze gisteren een Oekraiens/Duits koppel met twee maal 6-3. Bij de mannen was er in de kwart finales een Nederlands onderons je: Igor Sijsling-Thiemo de Bakker. Sijsling won tamelijk verrassend van zijn in een vormcrisis verke rende tegenstander. De setstanden waren 6-3 3-6 7-6. Ook Thomas Schoorel, als tweede geplaatst, haalde het finaleweek end niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37