'Blijf festival steunen' 21 zeeland 'Provincie is laks bij controle Thermphos' Schooluniform PZC zaterdag De krant 6 weken voor 18 euro! FILM BY THE SEA Met de galapremière van Midnight in Paris van Woody Allen is gisteravond de 13e editie van Film by the Sea begonnen. Zo'n 1200 gasten schreden in Vlissingen in stijl over de rode loper. Delta sluit andere vestigingen bij bouw kantoor zaterdag 10 september 2011 door Maikel Harte De Goese burgemeester Verhulst vindt dat het schooluniform moet worden ingevoerd. Ik mag hopen dat hij z'n zin niet krijgt, zijn argumenten overtui gen mij in ieder geval niet Hij noemt er drie: een uniform zou kinderen meer binding met de school geven, het zou bijdragen aan de herkenbaarheid en veilig heid en hij beweert zelfs dat we met een uniform van het pesten af zouden zijn. Dat laatste is wel een hele boude bewering. Als door het invoeren van een schooluniform het pesten wordt voorkomen dan moet het vandaag nog ingevoerd worden. Dat is helaas niet zo. Ik ben geen deskundige, maar het is vaak on verklaarbaar waarom het ene kind het andere pest. Een uiterlijk kenmerk, zoals een bril, haar kleur, kleding, een beugel wordt vaak gebruikt als middel om te pesten, maar is niet de reden. Als kleding al de reden is, dan wordt er bij het wegvallen van die reden door kinderen wel iets anders ge zocht om mee te pesten. Helaas, daar gaat een uniform niet aan helpen. Ook het argument dat het goed zou zijn voor de veiligheid en her kenbaarheid zie ik niet Hoezo veiliger? Ik kan me niet voorstellen dat je als kind in een uniform minder snel wordt aange reden, of wordt zo'n uniform fluo rescerend? En hoezo herkenbaar der? Ik zie mezelf al naar de poli tie gaan, omdat ik mijn dochter niet op het schoolplein heb aange troffen. De eerste vraag is uiter aard: hoe ziet uw kind er uit? Dan moet ik antwoorden dat ze een blauw schooluniform aanhad, net als die tweehonderd andere kinde ren. Het meest zwaarwegende argu ment voor Verhulst is de binding met de school die een uniform zou bevorderen. Ook dat is twijfel achtig, het kan zelfs averechts wer ken. Als mijn dochter zich het prettigst voelt in een roze sweater van K3, maar ze moet iedere dag een uniform aan naar school, gro te kans dat ze dan met tegenzin gaat en juist een hekel aan die school krijgt. Ik zou ze geen onge lijk geven. Voor mij zou het ook niks zijn, zo'n uniform. Klederdracht, dat mogen ze wel weer invoeren. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen .Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E:-zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schoüwen-duiveland@pzc.n! Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nai4) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nawj ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Postcode Woonplaats TelefoonnummerEmailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Overheden en het be drijfsleven moeten de komende ja ren Film by the Sea 'ruimhartig' blijven steunen. Dat geldt met na me voor de huidige hoofdsponsor Delta. Commissaris van de konin gin Karla Peijs deed die oproep gis teravond bij de opening van de dertiende editie van het Zeeuwse filmfestival. Delta heeft besloten haar forse bij drage aan het festival in drie jaar tijd af te bouwen, met ingang van dit jaar. Daarmee komt de conti nuïteit van het festival steeds meer onder druk te staan. Peijs deed een dringend beroep op het ener giebedrijf - en andere (mogelijke) sponsors - om niet af te haken. „Al leen dan kan het festival blijven be staan." Kees Izeboud, voorzitter van de Raad van Toezicht, memoreerde ook de zorgen over de financiën. „Maar het feit dat budgetten krap per worden, heeft dit jaar zeker niet tot stilstand geleid." Integendeel, aldus Izeboud. Hij noemde 2011 'het jaar van de nieu we verbindingen'. Het filmfestival werkt samen met een groeiend aantal parmers, wat dit jaar onder meer heeft geleid tot het program ma Do You Mind (over film en psychiatrie, samen met Emergis), de vorming van een jongerenjury (die in de toekomst Europese allu re moet krijgen) en het onderdeel Film Food (samen met Zeeuw se leveranciers en topkoks). Andere ontwikkelingen zijn het vijfdaagse 'pilotfestival' in Terneu zen en het groeiende aantal Zeeuwse films. In totaal zijn er tot en met zondag 18 september 126 verschillende films te zien. Vooral het aanbod in de ochtenduren is aanzienlijk uitgebreid. Bij de opening werd Rinus Ferdi- nandusse in het zonnetje gezet. Voor het tiende opeenvolgende jaar leidt hij de Film 8c Litera tuur-jury. De gala-opening van gisteravond - met de Nederlandse première van Woody Aliens Midnight in Paris - werd bijgewoond door zo'n 1200 gasten. Onder hen tientallen Be kende Nederlanders (acteurs, regis seurs, schrijvers, politici), voorna melijk oud-juryleden. door Nadia Berkelder De PZC gaat zorgvuldig on et persoonsgegevens In bet colofon treft u nadere informatie aan VLISSINGEN-OOST - De provincie moet strenger optreden tegen fos- forfabriek Thermphos. Het duurt nu te lang voordat het bedrijf boe tes krijgt opgelegd na overtredin gen van de milieuvergunning. Dat vindt de Statenfractie van de Partij voor de Vrijheid. De PW heeft schriftelijke vragen aan het college van GS gesteld over de kwestie. „Het provinciebestuur bezigt fer me taal in het plan voor de hand having van Thermphos", zegt Sta tenlid Ruud Haaze. „Daarin wordt met stelligheid beweerd dat er bin nen twaalf weken na een overtre ding een boete wordt opgelegd. Onlangs heeft dat bijna vijf maan den geduurd. Dan kan het college wel zeggen dat het op het puntje van zijn stoel zit, maar dat blijkt hier niet uit." Uit eerdere beantwoording blijkt dat het opleggen van de boete zo lang duurde omdat 'de verwerking van zienswijzen van Thermphos' veel tijd heeft gekost. „Het gaat om belangrijke zaken, zoals de volksgezondheid", zegt Haaze. „Wij verwachten een daadkrachti ger houding. En daarin staat de PW echt niet alleen. Dat gevoel leeft statenbreed." MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta sluit nevenvestigingen in de pro vincie als de nieuwbouwplannen in Middelburg doorgaan. Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, vertegenwoordiger van de provincie in de aandeelhoudersver gadering van Delta) zei dat giste ren in de Statencommissie be stuur, financiën en welzijn. Hoe veel en welke vestigingen wist hij niet. Van Beveren: „Maar het lijkt me een logische stap. Ik zou niet weten hoe je anders aan de bespa ringen komt die je met nieuw bouw wilt bereiken." In december valt een besluit over de bouw van een nieuw kantoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2