zeeland 129 Goes pakt loze brandmeldingen aan Gimbrére Goese Lyceum op de krimp gebouwd Beste monteursteam 2011 Nederland Motorrit Time 2 Sing Land Rover dealer Auto Ventura BV zaterdag 10 september 2011 KOOPZONDAG 11 september geopend van 1 2.00 tot 1 7.00 uur speciaal binnenkoken in het privé huis Artistiek interieurontwerper Puur Wonen Puur genieten Puur Leven Artistiek heet u van harte welkom Graag tot vandaag of morgen! Artistiek interieurontwerpers Houtse Heuvel 59 tel.01 62-421356 4911 AV Den Hout www.artistiek.eu openingstijden dinsdag t/m zaterdag van 1 0.00 tot 17.00 uur zonder afspraak goes - Het is best frustrerend. Bouw je een gloednieuw schoolge bouw, blijkt het budget net te krap om aan alle wensen te kunnen vol doen. Toch is rector Leo dé Kraker van Het Goese Lyceum in zijn nop jes met het ontwerp voor het ge bouw, dat de komende maanden zijn definitieve vorm zal krijgen. Het is de bedoeling dat het nieuwe Goese Lyceum in het schooljaar 2013-2014 de deuren opent op De Weitjes, het huidige sportveld naast de brandweerkazerne aan de Oranjeweg. Het zal ontegenzegge lijk het modernste (school-)ge- bouw van Goes worden. „Ondanks al dat fraais gaan niet al le wensen in vervulling, zegt De Kraker. „In de eerste opzet was er een fietskelder onder het gebouw voorzien, maar dat is financieel niet haalbaar. Dat vind ik persoon lijk heel erg jammer. We bekijken nu hoe we de fietsen op het ter rein zelf kwijt kunnen, wellicht ver diept." Ook voor zaken als zonne panelen en grotere sportzalen (die ook door externen zullen worden gebruikt) is geen geld. Ten opzichte van de eerste tekenin gen zijn nog wel een paar belangrij ke wijzigingen doorgevoerd. „Er ko men twee ingangen in plaats van één en het aantal lokalen is uitge breid van 54 naar 61", zegt De Kra ker. Toch zal het gebouw de eerste jaren nog aan de krappe kant zijn, vreest de rector. Het nieuwe ge bouw is berekend op 1580 leerlin gen, terwijl Het Goese Lyceum er op dit moment 1650 telt. „Er is al rekening gehouden met de bevol- kingskrimp, maar die zet geleide lijk in. Dus dat is wel een beetje een .zorg, het zou vervelend zijn als je meteen al noodunits moet neer zetten." Een ander puntje van zorg is de strakke planning. Mogelijke bezwa ren van omwonenden kunnen voor vertraging zorgen. De gemeen te en de school proberen dat te on dervangen doordat al in een vroeg stadium klankbordgroepen zijn ge formeerd. De tekeningen zijn deze week aan het personeel gepresen teerd en de reacties zijn volgens de rector positief Mercedes-Benz CLS50Q Automaat, bj 11-2004,74.398 km SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! Scottweg 43 4462 GS Goes 0113 - 272323 www.sterdome.nl middelburg - Oldtimer Motorrit Middelburg houdt morgen de jaar lijkse motorrit. Het inschrijven en verzamelen vindt plaats vanaf ïo.oo uur op de Markt in Middel burg. Het inschrijfgeld bedraagt 12,50 euro. De start is omstreeks 11.30 uur. De rit is een kleine 130 kilometer lang. Deelname kan al leen met motorfietsen van voor het jaar 1980. grijpskerke - Time 2 Sing houdt zondag 18 september een dienst in de opstandingskerk in Grijpskerke. De avonddienst begint om 19.00 uur en staat in het teken van Melis- sa Poppe. Zij zal vertellen wat zij heeft gedaan tijdens haar vrijwilli gerswerk in kindertehuizen in Zuid-Afrika. Door foto's laat zij zien wat ze met het sponsorgeld van Time 2 Sing heeft gedaan. www.AUTOVENTURA.nl Goes 0113- 245235 door Luc Oggel GOES - Bedrijven of instellingen in de gemeente Goes die de brand weer te vaak voor niets laten op draven, kunnen daar vanaf vol gend jaar dwangsommen voor te gemoet zien. Dat blijkt uit de Handhavingsnota loze meldingen van brandmeldin- stallaties die burgemeester en wet houders onlangs hebben vastge steld. In de gemeente Goes staan 106 gebouwen die een automati sche brandmeldinstallatie hebben. Die installaties zijn aangesloten op de Gemeenschappelijke Meldka mer Zeeland (GMZ). In een kwart tot een derde van de alarmeringen blijkt er niets aan de hand, maar is de brandweer toch uitgerukt. Dat kost niet alleen geld, maar leidt bo vendien tot onnodige risico's voor de verkeersveiligheid, onnodige ge luidsoverlast van sirenes en afna me van de motivatie onder brand- weervrijwilligers. Gevolg is dat de uitruksnelheid afneemt, waardoor de brandweer niet altijd aan de normtijd voldoet. De gemeente heeft daarom een nota opgesteld om het aantal loze meldingen te rug te dringen. Bij loze meldingen wordt een hoofdgebruiker van een pand eerst gewaarschuwd. Verbe tert de situatie niet, dan wordt een dwangsom van 2500 euro per over treding opgelegd. Uiteindelijk kan bestuursdwang worden toegepast. Loze meldingen komen in Goes het vaakst voor bij logiespunten voor arbeidsmigranten, industriële bedrijven en, saillant, de parkeerga rage aan de Westwal. De kans be staat dus dat de gemeente zichzelf een dwangsom moet opleggen. Overigens zal het aantal loze mel dingen naar verwachting nog fors gaan toenemen aangezien de ver- tragingstijd van drie minuten die de GMZ in acht neemt voordat een melding naar de brandweer gaat, binnenkort verdwijnt. In die drie minuten heeft een gebruiker nog de gelegenheid om te laten we ten dat het loos alarm is, maar de meldkamer moet meldingen straks direct doorgeven. UITNODIGING NAJAARS MODESHOW die zijn hele leven al een ongezonde belangstelling aan de dag legde voor archieffoto Lex de Meester DONDERDAG 15 SEPTEMBER 10.00-13.30-15.30-19.00 uur LANGE DELFT 16 MIDDELBURG 0118-612036 mmu bent van harre welkom,reserveren gewenst VRIJDAG 16 SEPTEMBER 10.00-14. 30|UmK) uuJ mooe WALSTRAAFlf? VUSSINGEN 0118-440450

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29