Westkapelle is niet verrast over arrestatie in zedenzaak Italiaanse keukens 281 zeeland 2e Matras halve prijs Trek in Vogels? Week van het Landschap ACTIE M-LINE Surfdag Wijsheid KINDERCENTRUM JUUITJE A Prokino Voorarrest verdachte (59) verlengd www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl op de Brabantse Wa' Hulst steunt komst hoofdkantoor ROC naar Terneuzen met één ton www.binnenuit.nl zaterdag 10 september 2011 W domburg - De jeugdraad van de gemeente Veere houdt zaterdag 17 september een surfdag. Van 13 tot 17 uur kunnen jongeren vanaf 12 jaar zich uitleven in het water. Bij surfschool Domburg, aan het Noordduinestrand, wordt de mo gelijkheid geboden om te surfen, raften, body-en skimboarden en potje beachvolleybal te spelen. Op geven kan via www.veerejeugd.nl middelburg - Het Theosofisch Ge nootschap houdt vandaag een le zing over het onderwerp de myste riën; het pad naar innerlijke wijs heid. De lezing begint om 10.30 uur in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg. De toegang is gratis. De lezing wordt gegeven door N.L. Vas uit Vlissingen. Na afloop is er gelegenheid voor het stellen van vragen en het uitwisselen van ge dachten. dagopvang buitenschoolse opvang peuterspeelzalen zorgopvang gezinsbegeleiding tel: 0115-686100 www.prokino.nl door Henk Postma middelburg - Een 59-jarige inwo ner van Westkapelle blijft twee we ken langer in voorarrest. Dat heeft de rechter-commissaris gisteren be slist. De man is dinsdagochtend aangehouden en zou zich schuldig hebben gemaakt aan zedendelic ten. Na zijn aanhouding is het huis van de man doorzocht. In Westkapelle is niet verbaasd ge reageerd op zijn arrestatie. Inwo ners van het dorp verwonderen zich er eerder over dat hij pas deze week is opgepakt. Ze kennen hem namelijk als iemand die zijn hele leven al een ongezonde belangstel ling aan de dag legde voor jonge jongens, die hij met snoep, drank en andere traktaties aan zich bond. Zowat iedereen in Westkapelle weet te vertellen dat de man onge veer tien jaar terug al eens door de rechtbank van Breda voor een ze dendelict is veroordeeld. Ook heeft hij verantwoording moeten afleggen binnen de Gereformeer de Gemeente in Westkapelle. Maar de veroordeling noch de ver antwoording zorgde voor een daadwerkelijke verandering van zijn levenswijze. Hij is inmiddels geen lid meer van de gereformeer de gemeente, maar bezoekt nog wel kerkdiensten. Alle bronnen in Westkapelle ver tellen hetzelfde verhaal: iedereen op het dorp weet dat betrokkene het met jonge jongens houdt. Maar wat hij precies met hen uit spookt, dat 'zien we natuurlijk niet'. Menig Westkappelaar gaf de man al te verstaan: als je aan mijn zoon komt, dan pak ik je. Het we melt in het dijkdorp van de verha len over zijn contacten met jonge jongens. Hij maakte ook geen ge heim van zijn seksuele obsessies. De man gaf daar bijvoorbeeld blijk van door in zijn auto met ont bloot geslachtsdeel te verschijnen bij het crossveldje. „Ie zag hem altijd joviaal met een kudde jonge gasten om zich heen. In de kroeg, op straat, en in zijn au to. Logisch, die gasten hebben wei nig centen, en hij trakteerde", al dus een inwoner van Westkapelle. Over zijn vrouw, die op latere leef tijd met hem trouwde, wordt met veel respect gesproken. Ze trad met hem in het huwelijk in de hoop hem van zijn 'ziekte' te kun nen genezen. Gezien de reputatie van de ver dachte, had zijn bedrijf in Westka pelle nog maar weinig klanten. Maar zijn werkgebied strekte zich uit tot in de andere dorpen van Walcheren, Schouwen-Duiveland en de Bevelanden. En altijd werd hij gezien met jonge knapen om zich heen. Onlangs ook nog op de braderie in Meliskerke, waar wat ophef over die kwestie ontstond. Westkappelaars menen hem ook te herkennen in een personage dat als viezerik wordt opgevoerd in het boek Dorsvloer vol confetti van Franca Treur. Justitie kan of wil nog weinig kwijt en bevestigt niet dat hij van meerdere delicten wordt verdacht. Het wordt ook niet ontkend. De persofficier: „Tegen hem is aangif te gedaan wegens een zedendelict. Maar dat wil niet zeggen dat het onderzoek zich uitsluitend richt op dit ene feit. Er wordt ook geke ken of er nog meer gebeurd zou zijn. Als er in Westkapelle verha len zijn, of als mensen informatie hebben, dan zou het goed zijn wanneer ze die ook kenbaar ma ken aan de politie." Inwoners van Westkapelle kennen de verdachte van de zedenzaak als Iemand jonge jongens, die hij met snoep, drank en andere traktaties aan zich bond. Brabants Landschap r 17 t/m 25 september 2011 dagelijks van 10.00 -17.00 uur www.brabantslandschap.nl hulst - Het eerste schaap is over de dam. De gemeenteraad van Hulst is bereid 100.000 euro uit te trekken om het hoofdkantoor van het nieuwe Zeeuwse Regionaal Op leidingen Centrum (ROC) in Ter- neuzen te vestigen. Sluis is ook om één ton gevraagd en Terneu zen om een half miljoen euro. Het ROC Westerschelde in Terneu zen en het ROC Zeeland boven de Westerschelde fuseren per 1 janua ri 2012. Zeeuws-Vlaanderen wil de hoofdvestiging graag in Terneuzen hebben vanwege de werkgelegen heid. De ROC's zijn bereid dit ver zoek in te willigen, als de extra kos ten van ruim drie ton per jaar - on der meer voor woon-werkverkeer - worden vergoed voor tien jaar. Het hoofdkantoor is goed voor 107 voltijdse arbeidsplaatsen. De Hulster raadscommissie midde len sprak donderdagavond als eer ste in Zeeuws-Vlaanderen over de gevraagde bijdrage. De steun was vrijwel unaniem, al stemden oppo sitiepartijen Progressief Hulst, SP en Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH) nog niet in. Conny van Gremberghe (AGHB) ziet het geld liever besteed aan behoud van op leidingen in Terneuzen. Hij plaats te verder de kritische kanttekening dat Hulst nu wel aan de reiskosten van personeel wil bijdragen, ter wijl Zeeuws-Vlaamse jongeren straks waarschijnlijk meer moeten reizen en dit zelf moeten betalen als ze 16 of 17 jaar zijn. UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28